Eesti kardisõitjad EM-etapil finaalis, Priit Sei võitis BNL-sarja avavõistluse

Priit Sei võitis BNL-sarja avaetapi. Foto: erakogu

Valencias sõideti CIK FIA Euroopa meistrivõistluste avaetapp OK ja OK-J klassidele, kus stardis oli ka viis eestlast. Parima tulemuse tõid koju OK piloodid Mark Dubnitski ja Roland Kuklane, kes lõpetasid finaalis 26. ja 29. kohaga.

Juba reedel suurepärast hoogu ja kvalifikatsioonis 10. aega näidanud Roland Kuklane alustas nädalavahetust kõige paremini. Mark Dubnitski kvalifitseerus 27. kohaga. Eelsõidud ei kujunenud lihtsaks kummalegi: eestlased leidsid end superheat’i eel vastavalt 26. ja 34. positsioonilt. Superheat õnnestus Dubnitskil märksa paremini ja nõnda startis ta finaali 29. kohalt, Kuklane langes veel 4 positsiooni võrra. Finaalis kumbki eestlane märgatavat tõusu ei teinud, nõnda lõpetasid eestlased avaetapi esikolmekümnes. 

OK klassis võistles veel Hugo Rajamets, kes näitas küll kvalifikatsioonis finaalipiiril mängivat 36. aega, kuid lõpetas eelsõidud alles 73. kohal. OK-J sõitjad Meryl Peldes ja Alexander Uusneem rivistusid ajasõidus üksteise järgi 82. ja 83. kohale. Võistluse lõpetasid nad juba enne superheat’e, kui TOP 72 puutumatuks jäi. Lõppkohtadeks kujunesid vastavalt 75. ja 83. 

Sei võitis Genkis 

Priit Sei ja Devin Sagadi pistsid rinda kevadiseslt vahelduva Belgia ilmaga traditsioonilisel Genki kardirajal BNL-sarja avaetapil. Masters klassis triumfeerinud Priit Sei ja DD2 klassis võistelnud Devin Sagadi võistlesid küll ühisstardis, kuid peamisteks konkurentideks olid siiski eakaaslased. Nõnda võtsid mõlemad eestlased kvalifikatsiooni kuivades tingimustes parimad stardikohad. Devin alustas eelsõite parimalt ja Priit üldrivi 7. positsioonilt. Eelsõidud peeti aga vihmastes tingimustes. Sei langes eelsõitudega oma klassi teiseks ja üldrivi üheksandaks, samas kui Devin loovutas vihmastes tingimustes nii avarii kui muude segadustega mitmeid kohti, kukkudes 14. positsioonile.

Superheat’is tegid mõlemad eestlased tubli tõusu ja Priit Sei võttis tagasi Masters-klassi liidriohjad. Kiilasrehvidel sõidetud finaalis hoidis Sei kaua Mastersi kindlat liidrikohta, kuid langes noorte rivis aina kaugemale, mis tõi lähemale ka põhikonkurendid.

Lõpusirgel kindlustas ta napilt esikoha ja krooniti esmakordselt BNL Kick Offi võitjaks. Devin Sagadi tõusis oma klassi kaheksandaks. 

LOE KA NEID UUDISEID:

25. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: kodune hooaeg võtab tempo üles

Nädalavahetusel algavad rallikrossi Eesti meistrivõistlused, juhatatakse sisse drifti- ja kiirendushooaeg ning jätkuvad mitmed juba varem alanud sarjad. Rallikrossi Eesti...
25. aprill 2024

Reno Kööts võttis e-autospordi ringrajasõidus Eesti meistritiitli

Pühapäeval lõppesid S-Link GT Eesti meistrivõistlused, hooaja seitsmes ja viimane etapp sõideti rohelises põrgus ehk Nürburgringi Nordschleifel. Etapi võitis...
24. aprill 2024

Rallikrossihooaja avalöök toob rajale üle 70 sõitja neljast riigist

Laupäeval, 27. aprillil Viljandimaal Raassilla rajal toimuvale rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapile registreerus 74 sõitjat Soomest, Leedust, Lätist...
24. aprill 2024

Rahvasprint sõidetakse Valge Daami ralli kiiruskatsel

Laupäeval, 27. aprillil toimuv Ahli rahvasprint sõidetakse Läänemaal teelõigul, mida kasutati aastaid tagasi Valge Daami rallidel. “Valge Daami rallide...