Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias sajast punktist 99

Artur Altmets saavutas Riias kvalifikatsioonivõidu. Foto: Toms Paipals Photography

Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias Bikernieki rajal toimunud võistlusel Grand Opening Semipro klassis kvalifikatsioonis sajast võimalikust punktist 99.

“Kvalifikatsioonis läks üllatavalt hästi, kuna esimesele ringile minnes ei olnud kindlustunne kõige parem. Siiski tuli esimesel ringil välja kohe väga hea sõit ja tulemuseks 97 punkti,” rääkis Altmets. “Teise sõitu läksime püüdma võimatut, et sõita eelnev punktisumma üle ning nii juhtuski: saime tulemuseks 99 punkti.”

99 punkti tähendas kvalifikatsiooni võitu. Võistlusel hõivasid poodiumi siiski lätlased Edgars Jenčs, Daniels Baumanis ja Henriks Dulbinskis. Altmets ja Ahti Kurm jõudsid parimate eestlastena kaheksa parema hulka.

“Kaheksa parema seas oli vastaseks Dublinskis, taga sõites ma kahjuks eksisin, sõitsin rajalt välja ning sellega meie võistlus lõppes,” lisas Altmets.

Semipro Balti meistrivõistlustel on Altmets parima eestlasena kolmanda kohal Jenčsi ja teise lätlase Kirils Malinovskise järel. “Edasine plaan on kindlasti nii Balti kui ka Eesti sarjas hoida poodiumikohta ning teha kõvasti trenni tandemiteks.”

Kui Semiprole oli Riias toimunud võistlus Balti ja Läti meistrivõistluste etapiks, siis Pro klassis peeti Livonia, Eesti, Läti ja Leedu meistrivõistluse arvestust.

Pros jõudis parima eestlasena kaheksa parema sekka Oliver Randalu. Kvalifikatsiooni võitis lätlane Rolands Berzins 93 punktiga. Võistluse parim oli lätlane Kristaps Blušs, teine leedulane Benediktas Čirba ja kolmas lätlane Nikolass Bertāns.

Pro Eesti meistrivõistlusi juhib pärast Riia võistlust Frederik Strelkov, järgnevad Graig Meriloo ja Karel Piiroja. Livonia sarjas on Strelkov Läti sõitjate järel parima eestlasena neljas.

Võistluse detailised tulemusid on võimalik vaadata driftpoint.net.

Balti meistrivõistluste Pro klassi järgmine võistlus Uphill Drift toimub Leedus 31. maist 1 juunini Kacergine rajal. Eestis on järgmine võistlus 8.-9. juunini peetav Jump for Drift LaitseRallyPark´is.

LOE KA NEID UUDISEID:

20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...
19. juuni 2024

Crosskartide rallisprindil heideldi sekundikümnendike pärast

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste teise etapi pingelise võidusõidu Vasalemmas võitis Marko Ringenberg. Ringenberg võitis Vasalemma kardi- ja rallikrossirajal ning...