Drifti NEZ-etapi võit läks Lätti, Kevin Pesur oli teine

Pro-finaalis sõitsid võidule Edvards Zodzins ja Kevin Pesur. Foto: Artis Mihailovs

Drifti Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) meistrivõistluste avaetapi Kulbilohus võitis lätlane Edvards Zodzins Kevin Pesuri ees. Kolmanda koha sai lätlane Nikolass Bertans.

Zodzins mainis, et treeningud olid keerulised, sest auto tagarataste pidamine oli liiga hea. “Aga mida edasi, seda paremaks sõit läks,” lisas võitja. Zodzins võitis ka kvalifikatsiooni.

Kevin Pesuri teekonna võinuks katkestada paarissõit Raivis Alkšarsiga. “Esimese kurvi lõpus Alkšars eksis ja sõitis rajalt välja. Kuna sõitsin talle väga lähedal, siis puutusid autod kokku ja lõhkusin ära auto tagasilla. Tundus ebareaalne, et jõuame auto korda teha, aga õnneks suutsime koos meeskonnaga selle ikkagi sõitma saada,” rääkis Pesur.

Pro-klassis osales võistlusel South Side 28 sõitjat: Leedust 12, Lätist ja Eestist kuus, Norrast üks ja Soomest kolm. Lisaks meestele võistles kaks naist. Pro-klassile oli Kulbilohu võistlus ka Eesti, Leedu ja Läti ning Eesti ühise Livonia-sarja meistrivõistluste etapiks. Eesti sarja juhib Pesur Ao Vaida ja Kristjan Salmre ees, Livonia esikolmik on Pesur, Alkšars ja Vaida.

Semiprol olid Kulbilohus mängus Eesti ja Läti meistrivõistluste punktid. Esikoha saavutas Karel Piiroja, kes alistas finaalis Ragnar Viinapuu. Kolmanda koha sai lätlane Toms Jankovskis. Kvalifikatsioni parim oli Arti Kannisto.

Tasavägises finaalis määrasid kohtunikud Piirojale ja Viinapuule kordussõidud. Viinapuu eksis esimeses, sõitis kergelt rajalt välja ja selle tulemusel tuli rehv veljelt maha. Piiroja mainis võistlust kokku võttes, et esimeses päeval sõidetud kvalifikatsiooni tulemus oli ootamatult kehv. “Kuid teise päeva treeningutel hakkas jälle kõik sujuma,” rääkis ta. “Nädalavahetus oli üsna üllatav, ei osanud loota, et võistluspäev nii ladusalt jooksma hakkab.”

Semipro klassis osales 23 võistlejat: Lätist kaheksa, Norrast üks ja Eestist 14. Eesti meistrivõistlusi juhib Viinapuu, järgnevad Kristo Päästel ja Simon Suvemaa.

Pro-klassi esikolmik: võitja Edvards Zodzins, teine Kevin Pesur ja kolmas Nikolass Bertans. Foto: Kerli Mängel

LOE KA NEID UUDISEID:

4. oktoober 2022

VIDEO. Raassilla uuel rajal stardivad oktoobri keskel ka rallikrossiautod

15.-16. oktoobrini Raassillal toimuval Tarvastu Karika viiendal etapil saavad võimaluse uut rada proovida ka rallikrossiautode ja krosskartidega sõitjad. 15....
3. oktoober 2022

Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli, drift ja maastikuralli

Eesti võidusõitjad osalesid nädalavahetusel ralli maailma- ja Soome meistrivõistluste etapil ja drifti Euroopa sarja võistlusel. Lõpule jõudis ka Rumeenias...
3. oktoober 2022

Tõnis Kasemets võitis Ameerikas IMSA Prototype Challenge´i sarja

Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) võitis Ameerika Ühendriikide sportautode võistlussarja IMSA Prototype Challenge, olles kiireim ka viimasel etapil Michelin...
3. oktoober 2022

Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge

LaitseRallyPark’is toimunud Rallylegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge, kes finaalsõidus edestas Robert Virvest poolteise sekundiga. Finaalis sõitsid viie masinaklassi võitjad...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule