Crosskartide rallisprindil heideldi sekundikümnendike pärast

Marko Ringenberg võitis Vasalemmas. Foto: Alari Jüriöö

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste teise etapi pingelise võidusõidu Vasalemmas võitis Marko Ringenberg.

Ringenberg võitis Vasalemma kardi- ja rallikrossirajal ning nende ümbruse teedel toimunud sprindi ajaga 15.03,77, Martin Järveoja kaotas talle 2,87 sekundit ja Frederik Märtin 11,12 sekundit. Esikolmik sõitis kõik Speedcar Wonderitega.

Ehkki kaheksa sõidu summana olid vahed mõõdetavad sekundites, erinesid ajad voorudes ülivähe, näiteks avasõidus edestas Ringenberg Lucas Oravat (Speedcar Wonder) 0,36 sekundiga, teises võitis Janar Muttik (Speedcar Wonder) Märtinit 0,19-ga, viimases edestas Järveoja Ringenbergi 0,21-ga.

“Lihtsalt ei tulnud sel võistlusel midagi,” nentis Ringenberg. “Võidusõit oli ülipõnev, Martin Järveoja pakkus ootuspäraselt väga tugevat konkurentsi. Hea meel on noorte sõitjate üle, kes muutuvad aina kiiremaks ja konkureerivad kõrgetele kohtadele.”

Ringenberg lisas, et iga väiksemgi viga läks kalliks maksma. “Kaldusid natuke sõidujoonelt välja, kaotasid sekundi, aga tagasi võtta oli seda võimatu, sest konkurents oli ülitihe ja tase kõrge. Rada oli olemuselt lihtsam kui avaetapil Kreenholmis, suures osas paljudele varasemast tuttav ja ka seepärast oli eksimust keerulisem n-ö tagasi sõita.”

Sõitjad pidid kohanema raja tempomuutusega. “Kardiraja osa oli tehniline ja täpsust nõudev, rallikrossi kruusaosa kiire. Seejuures jagunes ka kruusaosa kaheks, oli pehmemat ja liivast ning kõvemat, millel lahtised kivid peal. Pikaajaline rallikogemus tuli mulle kindlasti kasuks.”

J16 autode klassis võitis Henry Tegova, teine oli Kerli Vilu ja kolmas Sander Mõik (kõik Ford Fiesta). SSV-de esikolmik: Toomas Veske (Can-Am Maverick), Tarmo Rühka ja Indrek Naar (mõl Can-Am Maverick X3).

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused jätkuvad 27. juulil Tartus Raadil.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...