Autokrossihooaeg jätkus Piiroja rajal

GAZ-53 klassis võitis Tajo Aasaroht (nr 3). Foto: Taivo Treumuth

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistlused jätkusid Piiroja rajal neljanda etapiga.

“Võistlus läks väga hästi korda, sõidud olid põnevad, publikut palju, rada pidas hästi vastu,” rääkis EAL veoautokomitee esimees Erko Sibul. “Võistluse korraldaja Rallikrossi Arneduse OÜ tegi suurepärast tööd.”

Osavõturohkeimas klassis GAZ-53 võitis Tajo Aasaroht, teine oli Tauri Toime ja kolmas lätlane Andris Ribaks. Meistrivõistluste esikolmik on enne kahte viimast etappi täpselt sama: Aasaroht on kogunud 91, Toime 76 ja Ribaks 58 punkti.

Veobagi Super klassis oli parim Markus Häidberg, järgnesid lätlane Ainars Ramats ja Martin Talv. Sarja juhib Talv 44 punktiga, Häidberg kaotab talle viie ja Mart Henning kümne punktiga.

Klassis GAZ-51/52 oli Piirojal võidukas Veiko Hirsnik, teise koha sai lätlane Bruno Leimanis ja kolmanda Marko Tiinas. Meistrivõistluste esikolmik on täpselt sama, punktid vastavalt 100, 77 ja 59.

Eesti karikavõistluste klassis SSV Sprint oli esikolmik Andrus Lutt, Toomas Veske ja Indrek Naar. Lutt on ka sarja liider (64 punkti), järgnevad Jaan Kollo (56) ja Tamur Vanker (52).

Truck Open klassi võitis Piiroja Neimo Nurmet Indrek Sepa ees. Punktitabelis on järjestus sama, Truck Open on osalenud vaid ühel etapil. Veobagi Standard osalejad Piiroja ei startinud, selles klassis juhib sarja Mardo Mäeots Andreas Sooniste ees.

Sari jätkub 26. ja 27. augustil Lätis Smiltenes, kus laupäeval on kavas eelsõidud ja pühapäeval finaalid.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. juuli 2024

Ringrajasõitja Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Prantsusmaal kahel korral poodiumikoha

Nädalavahetusel pandi Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal GT Cup Europe konkurentsitihe rivi proovile nii intensiivses kuumas kui salakavalas vihmas, kus...
22. juuli 2024

FOTOD ja VIDEO. Üle saja autosportlase võistles Antsla tänavarajal

Antsla tänavarajal toimunud ES Time Antsla rahvasprindist võttis osa 104 võistlejat. Osavõturohkeimas J16 klassis võitis 22 võistleja seas Romet...
22. juuli 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistlustel, Champions of the Future etapil Rootsis ja Rotax International Trophyl Prantsusmaal. Markus Kajak...
22. juuli 2024

MM-arvestuses teiseks tõusnud Ott Tänakule / Martin Järveojale esimeselt Läti MM-rallilt poodiumikoht

Pühapäeval Lätis lõppenud autoralli MM-hooaja kaheksanda etapi võitsid soomlased Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1). Soomlastele...