Andres Arnover tõusis kiirendusspordi EM-il neljandaks

Andres Arnover jätkab EM-i neljandal kohal. Foto: Cenneth Schiller

Andres Arnover tõusis Rootsis sõidetud etapi järel kiirenduspordi Euroopa meistrivõistlustel neljandaks. Eeloleval nädalavahetusel on ta startimas Kiltsi lennuväljal Wildcards Drag Race´il.

Rootsis Tierp Arenal toimunud võistlust mõjutas ilm. Vihmasajud tähendasid pause ning venitasid päevad nii pikaks, et võistlus ei mahtunud õhtul rakenduvatesse mürapiirangutesse.

Arnover (Ford Mustang) võitis Pro Modified klassi kvalifikatsiooni, läbides veerandmiili ajaga 5,8766 km/h (401,49 km/h). “See jäigi kogu võistluse parimaks ajaks ja suurimaks kiiruseks,” lisas Arnover.

Esimeses eliminaatorite ringis ei tulnud Arnoveri vastane starti, teises jäi ta napilt alla sarja liidrile Jan Ericssonile. Arnoveri aeg oli 5,9248 sekundit, Ericssonil 5,9001.

Teine eliminaatorite ringi jäi viimaseks, sest mürapiirang rakendus kella 20.00-st. “Ilma vastu ei saa, lisaks sellele, et hakkas kehtima mürakeeld, muutus rada ka niiskeks,” rääkis Arnover. “Üldiselt olen rahul, sõidud sujusid, auto töötas hästi. Pärast võistlust tegime autole põhjaliku värskenduse ja oleme stardis järgmisel EM-etapil Saksamaal 25.-27. augustini.”

Kolme etapi järel on liider rootslane Jan Ericsson 274 punktiga, järgnevad hollandlane David Vegter 195 ja šveitslane Bruno Bader 187 punktiga. Arnover on 169 punktiga neljas.

Laupäeval ja pühapäeval on Arnover Kiltsi lennuväljal stardis teise autoga, mitte sellega millega osaleb EM-il.

Koos EM-etapiga peeti Rootsis ka EDRS-sarja võistlus, mida mõjutasid ilmast põhjustatud viivitused veelgi enam. Nii sai näiteks sai Street-klass, kus eestlastest osales Kert Orusaar, sõita vaid kolm kvalifikatsiooniringi. Kvalifikatsioonis oli Orusaar seitsmes.

EDRS-i sarja võistluste Pro ET klassi võitjad ja teise koha omanikud said kutse finaali Tierpis. Eestist kutsuti Evald Nigul ja Kristo Tihvan. Kvalifikatsioonis saavutas Tihvan teise ja Nigul kümnenda koha. Eliminaatorites kukkus Tihvan välja teises ringis kvalifikatsiooni viienda John Thide vastu sõites. Seal sai määravaks reaktsiooniaeg, kus vastane võttis Tihvani vastu 0,0007 sekundilise reaktsiooni. Nigul langes samuti teises ringis sõites kvalifikatsiooni võitja Ilka Junnila vastu. Määravaks sai Niguli liiga kiire sõit ja seega indeksi lõhki sõitmine.

LOE KA NEID UUDISEID:

23. aprill 2024

Noored krossisõitjad pidasid Missos haarava duelli

Misso Karika teisel etapil Misso rallikrossirajal võitis noorteklassi sprindi Marten Muld Ranek Haabsaare ees, krossis õnnestus Haabsaarel jällegi Mulda...
23. aprill 2024

Talendid Rajale hobikardisarja hooaeg algas põneva võistlusega Langel

Talendid Rajale hobikardisarja hooaeg algas Langel, kus võitsid Airon Lind ja Karl Hugo Kõrge. U12 klassis jagati ka SWS...
23. aprill 2024

FOTOD. Noor võidusõitja Ralf Laansoo võttis Kehala Karikal topeltvõidu

16aastane Ralf Laansoo võitis rahvasprindi Kehala Karika teisel etapil nii noorte kui täiskasvanute esiveoliste klassi. Noorte esiveoliste klassis oli...
23. aprill 2024

Drifti- ja kiirendushooaeg algab Piibe maanteel

Laupäeval, 27. aprillil toimub Piibe maanteel igamehekiirendusvõistlus ja driftitreening Avalaks 2024. Piibe maantee Anija vallas asuval lõigul toimuva ürituse...