Andres Arnover tõusis kiirendusspordi EM-il neljandaks

Andres Arnover jätkab EM-i neljandal kohal. Foto: Cenneth Schiller

Andres Arnover tõusis Rootsis sõidetud etapi järel kiirenduspordi Euroopa meistrivõistlustel neljandaks. Eeloleval nädalavahetusel on ta startimas Kiltsi lennuväljal Wildcards Drag Race´il.

Rootsis Tierp Arenal toimunud võistlust mõjutas ilm. Vihmasajud tähendasid pause ning venitasid päevad nii pikaks, et võistlus ei mahtunud õhtul rakenduvatesse mürapiirangutesse.

Arnover (Ford Mustang) võitis Pro Modified klassi kvalifikatsiooni, läbides veerandmiili ajaga 5,8766 km/h (401,49 km/h). “See jäigi kogu võistluse parimaks ajaks ja suurimaks kiiruseks,” lisas Arnover.

Esimeses eliminaatorite ringis ei tulnud Arnoveri vastane starti, teises jäi ta napilt alla sarja liidrile Jan Ericssonile. Arnoveri aeg oli 5,9248 sekundit, Ericssonil 5,9001.

Teine eliminaatorite ringi jäi viimaseks, sest mürapiirang rakendus kella 20.00-st. “Ilma vastu ei saa, lisaks sellele, et hakkas kehtima mürakeeld, muutus rada ka niiskeks,” rääkis Arnover. “Üldiselt olen rahul, sõidud sujusid, auto töötas hästi. Pärast võistlust tegime autole põhjaliku värskenduse ja oleme stardis järgmisel EM-etapil Saksamaal 25.-27. augustini.”

Kolme etapi järel on liider rootslane Jan Ericsson 274 punktiga, järgnevad hollandlane David Vegter 195 ja šveitslane Bruno Bader 187 punktiga. Arnover on 169 punktiga neljas.

Laupäeval ja pühapäeval on Arnover Kiltsi lennuväljal stardis teise autoga, mitte sellega millega osaleb EM-il.

Koos EM-etapiga peeti Rootsis ka EDRS-sarja võistlus, mida mõjutasid ilmast põhjustatud viivitused veelgi enam. Nii sai näiteks sai Street-klass, kus eestlastest osales Kert Orusaar, sõita vaid kolm kvalifikatsiooniringi. Kvalifikatsioonis oli Orusaar seitsmes.

EDRS-i sarja võistluste Pro ET klassi võitjad ja teise koha omanikud said kutse finaali Tierpis. Eestist kutsuti Evald Nigul ja Kristo Tihvan. Kvalifikatsioonis saavutas Tihvan teise ja Nigul kümnenda koha. Eliminaatorites kukkus Tihvan välja teises ringis kvalifikatsiooni viienda John Thide vastu sõites. Seal sai määravaks reaktsiooniaeg, kus vastane võttis Tihvani vastu 0,0007 sekundilise reaktsiooni. Nigul langes samuti teises ringis sõites kvalifikatsiooni võitja Ilka Junnila vastu. Määravaks sai Niguli liiga kiire sõit ja seega indeksi lõhki sõitmine.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutarvestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...