Andres Arnover jõudis kiirendusspordi EM-etapil poolfinaali. Võistlus katkestati

Andres Arnover jõudis Suurbritannias poolfinaali. Foto: Julian Hunt / eurodragster.com

Andres Arnover (Ford Mustang) jõudis kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste avaetapil Suurbritannias Santa Podi rajal klassis Pro Mod poolfinaali, kuid võistlus katkestati.

“Enne poolfinaale sadas tugevalt vihma ja ehkki korraldajad pingutasid raja kuivatamisega kõvasti, tuli võistlus pooleli jätta,” rääkis Arnover. “Pidurdusala jäi niiskeks ja ei saa riskida, et meie klassi ja Top Fueli autod, mis enne pidurdamist liiguvad 400 – 500 km/h, satuvad natukenegi libedale alale.”

Libedusega oli Arnoveril ärev moment teises kvalifikatsioonisõidus, kus eespool startinud autost oli rajale sattunud õli ja umbes 200 meetri peal sattus auto libisemisse. “Õnnestus auto tagasi kontrolli alla saada ja lõpuni sõita.”

Kvalifikatsioonist jäigi lõpuks kehtima “driftielemendiga” sõidu tulemus 6,35 sekundit, mis tähendas üheksandat kohta. “Esimeses kvalifikatsioonis läks auto stardis risti ning kolmandas tabas rike turbojuhtimist, rõhk tõusis lubatust kõrgemaks ja see tõi aja tühistamise.”

Väljalangemissõitude esimeses voorus tabasid Arnoveri vastase John Tebenhami autot tehnilised probleemid, mis tähendas soolosõitu. Teises voorus tuli vastaseks mulluse EM-i hõbeda omanik David Vegter. “Ilmselt vedasid teda närvid alt, startis enne stardipuu aktiiveerimist,” sõnas Arnover. “Selles pole midagi ebatavalist, pinge on suur ja valestarte tuleb ikka ette.”

Sellega oli mullune EM-i pronks Arnover jõudnud poolfinaali, kuid nagu öeldud, vihma tõttu jäid need sõitmata. Euroopa meistrivõistluste hooaeg jätkub 15. ja 16. juunil Rootsis Tierpi rajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...