Andres Arnover jätkab kiirendusspordi EM-i neljandal kohal

Andres Arnover jätkab EM-i neljandal kohal. Foto: erakogu

Andres Arnover jätkab kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlusi Rootsis sõidetud teise etapi järel neljandal kohal.

Tierp Arenal toimunud võistlusel saavutas Arnover kvalifikatsioonis teise aja, kuid eksis esimese väljalangemissõidu stardis ning sealt edasi ei pääsenud.

“Pärast eelmist etappi Santa Podis käisime tehnika põhjalikult üle ja mootor töötas Rootsis tõesti suurepäraselt,” rääkis Arnover, kes sai kvalifikatsioonis aja 5,8659 sekundit (404,8 km/h). “Veidi siiski pidime seadistust muutma, sest Santa Podi ja Tierpi rajad on mõnevõrra erinevad.”

Esimeses väljalangemissõidus sai Arnover punase tule. “Varasemalt oli auto seatud nii, et liikusin starti väikeste nõksatuste kaupa. Kuna üks konkurent kurtis eelmisel etapil, et see tekitab temas segadust, siis tegime muudatuse ja liikusin Rootsis starti ühtlase sõiduga. Paraku oli see mulle harjumatu, sõitsin liiga kaugele ja tegin justkui valestardi.”

Sarja juhib hollandlane David Vegter 169 punktiga, Arnover on 113-ga neljas. Sari jätkub 11. augustil samuti Tierp Arenal.

Samas sõideti EDRS Summit Racing etapp, kus eestlastest osales Kert Orusaar. Ka tema ei pääsenud esimesest väljalangemissõidust edasi, sest sõitis napilt lõhki klassi ajaindeksi 8,6 sekundit. Orusaare aeg oli 8,5903 sekundit.

“Rootsi võistlus oli meile esimene uuendatu tehnikaga, õppisime seda tundma ja muutsime ka seadistusi. Olukorra muutis keerulisemaks ka õhurõhu kõikumine, mille suhtes on turboautod eriti tundlikud,” rääkis Orusaar. “Tekkisid ka mõned tehnilised probleemid. Kokkuvõttes saime aga võistluselt palju väärt infot, mida kasutades autot edasi arendada.”

Arnover (võistleb OL565 tiimi alt Pontiac TransAmi-iga, mitte Ford Mustangiga, millega sõidab EM-i) ja Orusaar on stardis ka 28.-30. juunini Kiltsi lennuväljal toimuval võistluse Ameerika Auto EDRA Nationals.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...