140 kardisõitjat võistles Põltsamaal

Prokart Eesti hooaeg jätkus 31. juulil kolmanda etapiga, mis oli ühtlasi Rotax Estonia Challenge ja IAME Series Estonia teiseks osavõistluseks. 140 võistlejat võõrustanud Põltsamaa kardirada pakkus nii rõõmu kui draamat ning põnevust jagus igasse võistlussõitu.

Rotax Estonia Challenge klassides olid taas esindatud ning ka poodiumikohtadel kõik Balti riikide võistlejad. Kõik poodiumid olid seekord rahvusvahelised, mis näitavad rahvusvahelise konkurentsi tihedust.

ROTAX MICROMAX

Kõige nooremate seas edestas kõiki selgelt Nikita Ljubimov (ESTI). Ljubimov võttis Põltsamaalt maksimumpunktid ja astus tiitliheitluses suure sammu, et võidelda end tagasi Prokardi karikavõistlustel esikoha konkurentsi. Punktitabeli liider on jätkuvalt lõunanaaber Marko Plinta (LAT), kes võttis tubli nädalavahetuse järel teise poodiumiastme, kuigi jäi tempoliselt võistlussõitudes alla kiirematele eestlastele. Hooaja esimese poodiumi saavutas Jako Samm (EST), kes oli ka sel aastal esimest korda Micromax klassis rajal. Tihedas konkurentsis punktitabelis jätkab liidrina Plinta 4-punktilise eduga Ljubimovi ees. Kolmandale kohale käib sama tihe heitlus samuti lätlase ja eestlase vahel, Alekss Menesis, kes nautis avaetapil poodiumi, edestab 1 punktiga eelmise etapi võitjat Oliver Söönurme.

 1. Nikita Ljubimov (EST)
 2. Marko Plinta (LV)
 3. Jako Samm (EST)

ROTAX MINIMAX

Sel aastal väga tiheda konkurentsiga Minimax klassis jätkus lätlaste ülemvõim ning sel aastal ka Euroopa karikal poodiumil olnud Toms Strele (LV) näitas kõigile, et tema edestamine pole lihtne. Tugevat rebimist nägi aga teisest kohast alates ning seda samuti 3 erineva riigi sportlaste vahel. Kiireim neist oli meie oma Marko Leotoots (EST), kes heade juhuste kokku langemisel edestas Strelet ka kvalifikatsioonis ning võttis esimesse võistlussõitu parima stardikoha. Kahjuks kukutati eestlane sealt kiiresti ja nõnda tegi Marko esimeses sõidus väga tugeva tagasituleku viiendalt teiseks. Teise sõidu start polnud aga nõnda edukas ning kahe sõidu kokkuvõttes andis see madalaima poodiumiastme. Teisena finišeerus samuti rahvusvahelises konkurentsis tulemusi näidanud leedulane Dovydas Gudelevicius (LT). Samas järjestuses paiknetakse ka punktitabelis.

 1. Toms Strele (LV)
 2. Dovydas Gudelevicius (LT)
 3. Marko Leotoots (EST)

ROTAX MAX JUNIOR

Alati tihedas Junior-klassis oli Põltsamaal nii tõsist võidusõitu kui draamat ja ka seda mitmes erivormis. Punktitabelis teist kohta hoidnud Alexander Skjelteni (LV) puudumisel olid kõik šanssid tema kaasmaalasel Martins Janovskisel (LV) teha sisse korralik edu vaid ühe punktiga seljataha jäänud Skjelteni ees. Tema võidujanule tõmbas aga pidurit kolmas lätlane, Edgars Vilcans, kes domineeris kõiki sõite nädalavahetuse vältel. Vähe sellest, tehniline komisjon otsustas Janovskise esimesest finaalist diskvalifitseerida tehnilistel tingimustel. Nõnda jäi Janovskise saagiks vaid kolmanda koha punktid viimasest sõidust, mis kõigest hoolimata pikendasid tema edu enne viimast etappi. Nõnda jagasid ülejäänud poodiumikohad Arturs Danilevskis (LV) ja Kaur Koreinik (EST), kellele astusid aga tuegvasti kandadele Rotax Junior Open klassivõistlejad, kes esimeses stardis koguni üldrivi kolmanda koha välja võitlesid.  Teine start kujunes aga väga dramaatiliseks ning pärast korduvaid valestarte toimus teel esimesse kurvi suur avarii, mille käigus kanti maha 3 karti ning nõudis ja meedikute sekkumist. Õnneks saame teatada, et suure avarii käigus enim viga saanud Marko Maripuu (EST) on tänaseks tagasi kodus lahases käega.

 1. Edgars Vilcans (LV)
 2. Arturs Danilevskis (LV)
 3. Kaur Koreinik (EST)

ROTAX MAX SENIOR

Täiskasvanud otseveoliste klassis on sel hooajal tavaks saanud DHR Estonia sõitjate ülemvõim. Kuigi kaht punktitabeli liidrit, Ruben Volti (EST) ja eelmise etapi võitjat Hugo Arendit (EST) seekord võitlustules ei olnud, siis sellegipoolest tuli tiimile ka seekord võit – hooaja esimese etapivõidu võttis Devin Sagadi (EST). Domineeriva sõiduga võitis ta nii kvalifikatsiooni kui kaks finaalsõitu. Tema taga oli aga poodiumikohtadele tihedam heitlus Artjoms Sestakovsi (LAT) ja Aivo Menken Partsi (EST) vahel, kel mõlemal oli seni pooidumiarve avamata. Viimase sõidu dramaatilise lõpplahendusega möödus eelviimasel ringil Partsist Sestakovs ning tõi seega endale koju teise koha ning 8-punktilise edu Partsi ees enne viimast võistlust. Kui Devin Sagadi (EST) astus suure sammu Prokart karikavõistluste tiitli suunas, teist kohta lahutab viiendast vaid 14 punkti, seega kõik võimalused on veel Voltil, Sestakovsil, Partsil kui Arendil.

 1. Devin Sagadi (EST)
 2. Artjoms Sestakovs (LAT)
 3. Aivo Menken Parts (EST)

ROTAX MAX DD2

Täiskasvanute käikude klassis edestas kõiki taaskord Ragnar Veerus (EST), kes võitis kõik sõidud ning kirjutas ringi ka rajarekordid. Lähimat konkurentsi pakkus Veerusele nädal varem Rotax Nordic sarja etapil Leedus Veerust võitnud Patrics Locmelis (LV), kes ületas kvalifikatsioonis samuti vana rajarekordi ning istus Veeruse tuules peaaegu kogu teise finaali, kuid ei saanud eestlasele kordagi päris ohtlikuks ning oli sunnitud leppima sel aastal tavaks saanud jäjestusega juba kolmandat etappi järjest, Veerus Locmelise ees. Kolmandas oli Tomass Birstins. Neljandast kuuenda kohani käis aga tihe võitlus 3 eestlase vahel: Vain, Lutt ja Bambus, millest väljus antud juhul kõige tagasihoidlikumat tempot näidanud Vain. Punktitabelis kindlustas omale tiitli Veerus, kes on käesoleval hooajal 6st stardist võitnud 5 ning teisena jätkab Locmelis, püüdmatus kauguses teistest, kel ette näidata kõige stabiilsem seeria 6 teise kohaga. Kolmandaks tõusis südika tulemusega Johann Vain (EST), kes edestab nüüd ligi 20 punktiga nii Bambust, Birstinsit kui Mallinovskist.

 1. Ragnar Veerus (EST)
 2. Patrics Locmelis (LV)
 3. Tomass Birstins (LV)

ROTAX MAX DD2 MASTERS

Väärikamas vanuses täiskasvanute käikudega klassis seljatas kõik konkurendid Priit Sei (EST), kes pidi tõugati möödunud etapil troonilt. Kvalifikatsiooni võidu napsas aga endale lätlane Eriks Gasparovics (LV), kes ei olnud palju aeglasem Seist, aga ei saanud kordagi ohtlikuks enam pärast seda, kui Sei ta julge maöövriga teiselt kohalt startides esimeses kurvis ära võttis. Kolmanda koha tõi lätlasetele Kristaps Mietulis. Sellega vormistas endale tiitli Priit Sei (EST), kellest jääb Mietulis punktitabelis maha 32 punkti. Kolmandaks tõusis Eriks Gasparovics (LV).

 1. Priit Sei (EST)
 2. Eriks Gasparovics (LV)
 3. Kristaps Mietulis (LV)

IAME Series Estonia pakkus pingelisi heitlusi nii juunior- kui seeniorklassis. Juunioride ridades astus kõvasti Patrick Sarapuu kandadele Andrey Borodin, kes pidi tunnistama esimeses võistlusõidus vaid nappi 0.2 sekundilist kaotust. Teine võistlussõit osutus aga seiklusirikkamaks, sest Borodini ja Romet Pakkase kokkupõrke tagajärjel pidi viimane võistluse katkestama ning üllatusliku teise koha tõi seega koju Artur Karjus, jättes Borodini kolmandale poodiumiastmele.

Seeniorides pakuti kohe üllatusi kvalifikatsioonis, kui viimast etappi valitsenud Jan Kalmet tõrjuti koguni kolmandaks. Võidutempot suutsid näidata nii Oskar Männamets kui Rainer Talvar, kes võitis kvalifikatsiooni. Kui esimene võistlussõit lahenes üpris rahulikult Kalmet, Männamets, Talvar järjekorras, siis teises sõidus kaotas Männamets Kalmetile joonel vaid 0.2 sekundit ning sõidu alguses sekeldustesse sattunud Rainer Talvar tegi oma seikluse ning naasis sõidu lõpuks kolmandale kohale, tehes selle käigus ka efektse möödasõidu esimesse kurvi, kus tõusis rajal korraga 3 positsiooni.

Kodumaistes klassides võitsid:

Cadett – Carl-Sander Kajak

Micro 60 – Mattias Ojapõld

Mini 60 – Aleksander Uusneem

Rotax Junior Open – Sebastian Adari

Rotax Senior Open – Patric Õiemets

Rotax 40+ – Aigars Stankevics

DD2 Open – Mattias Ringberg

DD2 Open Masters – Heigo Hummel

Retro – Rain Pilve

Retro N – Aadu Kroon

Võistkondlikult võitis IVR Racing AIX Racingu ja AGS Racingu ees.

Võistluse videoülekannet saab järgi vaadata ja detailsete lõpptulemustega tutvuda prokart.ee veebilehel.

Eesti Prokardi karikavõistluste hooaeg lõpeb 3. septembril Tabasalu kardirajal koos Rotax Estonia Challenge’iga.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...