Kuidas leida autospordis toetajaid?

Foto: Photo by Tristan Boucher on Unsplash

Autosport on nagu iga teine spordiala. See hõlmab enda alla treeninguid, võistlusi, rahastust, sponsorlust, reisimist ning mentorlust.

Spordialade puhul tuleb tihtipeale osta endale varustust, mille rahaline väärtus jääb keskmiselt 2200 euro väärtusesse. Motospordis on kulutuste maht suurem, sest juba sõiduk millega osaletakse võistlustel ning treeningutel maksab kordi rohkem kui mõni kergejõustikuga seotud vahend.

Kuidas leida toetajaid nii rahaliselt kui ka moraalselt autospordiks? Vahendeid selleks ning võimalusi on tuhandeid, kuid tänapäeva sportlased kasutavad kõige traditsioonilisemaid võimalusi ning need toimivad.

Rahaliselt tuleb oma karjääri panustada aastaid, kuid professionaalsel tasemel sõitjatel tuleb toetus välispidiselt ning oma rahakotist sponsoreerimine on minimaalne. Mõned sõitjad võtavad abiks ühistegevusse panustavad toetused, teised üritavad leida sponsoreid kasvavatest valdkondadest nagu finantsettevõtted, kasiinod ja tanklaketid.

Toetamine jaguneb tihti rahaliseks, moraalseks ning füüsiliseks.

Moraalse toe leidmiseks:

* Tuleb oma kogemusi ning võistlushimu jagada sõprade ning perega. Kuna spordialadega tegelemine mõjutab pikemalt ka oma lähedasi, siis tuleks kaasata oma vanemad ning sõbrad võimalusel tavalise abi tarbeks. Raha välja meelitamine oma ringkonnalt ei ole eetiliselt kultuurne ning vastunäidustatud.

* Internetis leidub mitmeid foorumeid (nt Rallifoorum), kus sportlased saavad oma kogemusi teineteisega jagada. Kuna ühe ja sama hobi leidmisel saavad ühise eesmärgi nimel tegelevad sportlased toimetada nn spordiklubina, toetavad harrastajad teineteise pingutusi. Foorumite leidmiseks tuleb otsingumootorites otsida märksõnade abil klubisid, milles vesteldakse motospordist.

Füüsilise toe leidmiseks:

* Füüsilise abi leidmiseks tuleks välja selgitada kohalikud spordiklubid, mille lipu all võisteldakse kohalikel ning riigilistel võistlustel. Füüsilise abi all peetakse ka abi mõne tegevuse toetamisel; nt autoremont, raja leidmine, uue tehnika arendamine, metalli kokkuostu jne.

* Spordiklubid haaravad enda alla tippsportlased, kes on varasemalt tegutsenud motospordiga. Aktiivsete liikmete puhul toimub võistlustest osavõtmine intensiivselt.

Rahalise toe leidmiseks:

* Sponsorluse leidmiseks tuleks teha toetused aktiivsete spordialadega tegelevatesse fondidesse, kus jagatakse rahalist toetust vastavalt hooajalisele graafikule. Tähtajad on tihti seotud rahvusvaheliste fondide tegemistega.

* Rahaliselt on võimalik toetust saada ka tänu korjandustele. Populaarsemate saitide seas on lehed nagu GoFundMe või Hooandja, kus rahalistele toetuste saamiseks on võimalik läbi viia mahulisi veebikorjandusi.

Autospordis toetajate leidmiseks tuleks veebis kasutada 1-2-3 tehnikat, kus otsene lähenemine rahastusega seotud ettevõttetele toimub vaid kolme sammu abil:

Kontakt, põhjus ja rahastus

1- Rahastusega seotud toetajate leidmiseks tuleks uurida veebis välja fondid, mis panustavad kohalike spordiga tegelevate sportlaste tegevusse. Kontaktide leidmine ei ole raske, kuna iga registreeritud ettevõte ja fond peab tänu seadusele jagama oma kontaktinfot. Suurettevõtete puhul tuleks oma küsimused saata võimalusel turundusega seotud kontaktidele.

2 – Põhjuste lisamine toetusavaldusele võimaldab rahastajale selgitada, miks on vaja toetust ja ka välja tuua toetaja kasutegurid. Peamiseks põhjuseks on kindlasti propageerimine, ehk spordialaga tegeleja eesmärk ning tulevikulootused. Põhjuste sammu all tuleks kindlasti selgitada ning välja tuua varasemad kogemused ning võistlustulemused.

3 -Lahenduste all tuleks mõista kaudseid tulemusi, mis kaasnevad rahalise toetuse realiseerimisega. Kui motosportlane kasutab toetust või sponsorlust, tuleks toetaja logo või nime avalikult ka reklaamida.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. mai 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Läti hooaja avavõistlusel

Lätis alustati kardihooaeg Jelgava karikavõistlusega (Jelgavas Kauss), kus osales mitmeid Eesti sõitjaid. Parimana tõi Patrick Õiemets 1. mai võistluselt...
2. mai 2024

FOTOD ja VIDEO. Kevin Pesur sihib rahvusvahelise Drift Mastersi sarja esikohta

Team Estonia Autosport liige Kevin Pesur on seadnud eesmärgiks saavutada tugevas Drift Mastersi sarjas esikoht. “Eesmärk on lihtne, olla...
2. mai 2024

Nädalavahetus autospordis: kolmel alal algavad Eesti meistrivõistlused, mitmed eestlased võistlevad välismaal

Nädalavahetusel algavad ringrajasõidu, drifti ja Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused, mitmed Eesti võistlejad stardivad välismaal. Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlustega...
2. mai 2024

Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Andres Arnover sõitis uue rekordi

Mai lõpus algavateks kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Andres Arnover sõitis veerandmiilil uue isikliku rekordi 5,82 sekundit (404 km/h). Arnover...