VIDEO. Ringrajahooaeg jätkub põneva võistlusega Riias

Balti ringrajahooaeg jätkub Riias. Foto: Egidijus Babelis

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad eeloleval nädalvahetusel Bikernieki ringrajal Riias DeWALT Grand Prix’ga. Oodata on põnevat ja sündmusterohket nädalavahetust.

“Riia DeWALT GP on alati eriline nii võidusõitjate, pealtvaatajate kui ka korraldajate jaoks. Sarnaselt eelmisele aastale on meil erikülaline– NEZ Porsche Sprint Challenge sari, mis pakub efektseid starte kiirete ja eksklusiivsete Porsche võidusõiduautodega. Lisaks on osavõtjate arv paljudes klassides kasvanud ning kahtlemata on meil kõigil Riias lõbus,” ütleb BaTCC korraldaja Andis Meilands.

NEZ Porsche Sprint Challenge arvestuses on rajale tulemas 11 võistlejat Soomest ja Balti riikidest. Baltikumi esindavad eestlane Thomas Kangro (Porsche Estonia), Läti meister Valters Zviedris (Capkausko Autocentras) ning leedukad Tomas Svidinskas ja Eduardas Klepikas (Porsche Baltic). Neile pakuvad konkurentsi sellised Soome ässad nagu Henri Tuomaala ja Matias Salonen.

BMW 325 CUP toob ootuspäraselt palju osalejaid ja kuhjaga intriigi – võitjaid on peaaegu võimatu ennustada. Pärast esimest etappi on sarja kaksikliidrid prantslane Leo Messenger ja lätlane Ricards Subeckis, kuid poodiumi kõrgeimale astmele on võimelised tõusma paljud. Kes sinna jõuab? Varsti näeme. Nii Porsche-klass kui BMW 325 Cup kuuluvad Eesti meistrivõistluste arvestusse.

Kuna 6h kestvussõit tuleb logistika- ja rehviprobleemide tõttu ära jätta, on paljud meeskonnad otsustanud rajale tulla GT-kategoorias. Tugev konkurents on nii GT PRO kui GT AM klassis: Porsche GT3 CUP autod, Mercedes AMG GT3 EVO, Jyrki Peltola Chevrolet Corvette, Drew Hollandi Ginetta G55 ja paljud teised.

Nankang 2h kestvussõidul on hetkel kirjas 16 autot. Pärnu võidusõidu favoriitidele – Diesel Power, Race.attack, RS Racing Team – pakub taas konkurentsi Simo Lind (Lind Racing). Rajal on ka mitmed teised kiired meeskonnad nagu Orlen Lietuva Mazeikiu ASK, Hemi Racing by Statomenas ja Albe Alliance.

BTC2 kategoorias on oodata järjekordset duelli eestlaste ja leedukate vahel. Pärnu sõit kuulus eestlastele, Riias võib jõudude vahekorda muutuda. Hetkel hoiab kahe võiduga liidripositsiooni Simo Lind. BTC3 arvestuses on avaetapi järel kõrgeimal kohal Tomas Jatkevicius, BTC1 klassis on Dovydas Akstinas valmis oma tiitlit kaitsma.

V1600 klassis võttis avaetapil kaks võitu Ernests Eglitis Kaspars Rudmiezise ja Raivis Meilandsi ees. Hetkel on stardirivis 6 autot. ABC Race klassis on oodata umbes 15 osalejat. Sarja juhib 43 punktiga Janis Hans, kellele järgnevad Andrejs Laipnieks ja Kristaps Stikuts.

Reedel algavad vabatreeningud kell 12.05 ja kvalifikatsioonid kell 17.55. Laupäeval algavad võistlussõidud kell 10.00. Detailne ajakava. DEWALT GP-d saab ingliskeelses otseülekandes jälgida BaTCC sotsiaalmeedias ja läti keeles TV4-s.

Piletid on müügil internetis. Internetis on hind 11 EUR, võistluspäeval 15 EUR.

LOE KA NEID UUDISEID:

24. aprill 2024

Rallikrossihooaja avalöök toob rajale üle 70 sõitja neljast riigist

Laupäeval, 27. aprillil Viljandimaal Raassilla rajal toimuvale rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapile registreerus 74 sõitjat Soomest, Leedust, Lätist...
24. aprill 2024

Rahvasprint sõidetakse Valge Daami ralli kiiruskatsel

Laupäeval, 27. aprillil toimuv Ahli rahvasprint sõidetakse Läänemaal teelõigul, mida kasutati aastaid tagasi Valge Daami rallidel. “Valge Daami rallide...
24. aprill 2024

Aprillitalv muudab nädalavahetuse maastikuvõistluse keerulisemaks

Teisipäeval maha sadanud lumi muudab laupäeva ja pühapäeval Lääne- ja Harjumaal toimuva maastikuvõistluse Mudakonn keerulisemaks. “Rada on planeeritust raskem,...
23. aprill 2024

Noored krossisõitjad pidasid Missos haarava duelli

Misso Karika teisel etapil Misso rallikrossirajal võitis noorteklassi sprindi Marten Muld Ranek Haabsaare ees, krossis õnnestus Haabsaarel jällegi Mulda...