Ruben Volt lõpetas Itaalia meistrivõistluste etapi poodiumil

Ruben Volt sai Itaalias kolmanda koha. Foto: Daniele Nicli

Itaalias Vallelunga ringrajal sõideti möödunud nädalavahetusel kereautode Itaalia meistrivõistluste hooaja eelviimane etapp. ALM Honda Racingu sõitja Ruben Volt (Honda Civic Type-R) oli taas heas hoos, kui lõpetas nädalavahetuse teise sõidu kolmanda kohaga ja alla 25-aastaste arvestuses oli ta teise sõidu võitja.

Kvalifikatsioonis sai näha, et Vallelunga 4 kilomeetrine rada sobib Hondadele. Ruben Volt sai kirja teise aja, kvalifikatsiooni võitnud valitsevale Itaalia meistrile, samuti Hondaga sõitvale Niels Langeveldile kaotas ta 0,295 sekundit.

Ruben Volt: “Kvalifikatsioonis jäi pisut varu, kuna otsustasime uut rehvi kasutada lõpus ja seade ei olnud selle jaoks ideaalne. Kiirus andis hea tunde enne võistlussõite.”

Esimeses sõidus sai Volt hea lähte, hoides teist positsiooni. Kui Langeveld keeras rehvipurunemise tõttu boksi, tõusis eestlane liidriks. Kahjuks oodatud esimest TCR Italy sarja sõiduvõitu ei tulnud, kui Volt pidi tehnilistel põhjustel katkestama.

Ruben Volt: “Nagu kvalifikatsioonis juba tunnetasime, oli kiirus meil hea ja sellega oleks olnud võimalik sõit võita. Kahjuks ei saanud seda teada, kuna turbo purunemise tõttu pidin katkestama.”

Teises sõidus tõusis Volt kiirelt nende sõitjate hulka, kes olid jagamas poodiumikohti. Kuni viimase ringini käis tal äge heitlus Langeveldiga, kes just viimasel ringil suutis temast mööduda. Kui esmalt tähendas see Ruben Voltile neljandat kohta, siis sõidu järgselt sai teisena lõpetanud Marco Butti 5 sekundilise ajakaristuse ja see tõstis Volti poodiumile ning ühtlasi oli ta alla 25-aastaste sõitjate arvestuses sõidu võitja.

Ruben Volt: “See oli nauditav võidusõit ja Langeveldiga olid meil head lahingud. Ta otsis viimastel ringidel kogu aeg võimalust ja viimasel ringil suutis oma auto nina ühes kohas ikkagi vahele saada ja edasi polnud mul midagi teha. Kokkuvõtvalt olen rahul, me läksime sõitma oma sõitu ja olime juba ette teadlikud, et Vallelunga rada sööb korralikult rehvi ja Honda puhul mõjub see esirehvidele rohkem. Säästsime teadlikult rehvi ja see toimis.”

LOE KA NEID UUDISEID:

22. mai 2024

VIDEO. Lääne-Eesti rahvaralli võitsid Martin Vaga / Kristian Teern

Lääne-Eesti rahvaralli võitsid nelikveoliste klassi kiireimad Martin Vaga / Kristian Teern. Noorteralli Eesti meistrivõistluste kahes klassis olid parimad Henry...
22. mai 2024

Esmakordselt heideldakse autoralli Eesti meistrivõistluste punktide nimel Soome teedel

Eeloleval nädalavahetusel jätkuvad Terminal autoralli Eesti meistrivõistlused hooaja kolmanda etapiga. Esmakordselt Eesti autoralli ajaloos heideldakse meistrivõistluste punktide nimel Soome...
22. mai 2024

Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias sajast punktist 99

Driftisõitja Artur Altmets teenis Riias Bikernieki rajal toimunud võistlusel Grand Opening Semipro klassis kvalifikatsioonis sajast võimalikust punktist 99. “Kvalifikatsioonis...
22. mai 2024

FOTOD. Noored Roolis teine etapp Kulbilohu rallikrossirajal üllatas tiheda konkurentsiga

Möödunud pühapäeval toimus Kulbilohu rallikrossirajal Noored Roolis sarja teine etapp, kus teineteisega võtsid seekord mõõtu kokku 66  noort vanuses...