Ringrajasõitja Ragnar Simuland sai Leedus parima eestlasena teise koha. „Slikkidega oli lausvihmas päris huvitav.“

Ragnar Simuland juhib V1600 sõitu. Foto: BaTCC

Ragnar Simuland sai Kaunase lähedal Kacergine rajal toimunud ringrajasõidu Balti (BaTCC) ja Eesti meistrivõistluste etapil parima eestlasena teise koha.

Suure kõrguste vahega n-ö vana kooli ringrajaga Leedus Simulandil (Toyota Yaris) varasem otsene kokkupuude puudus. “Harjutasin rada simulaatoris ja osalt tänu sellele sain kiiruse kohe üles,” rääkis 16aastane Simuland. “Rada on kiire ja kuna väljasõidualad väikesed, siis ka ohtlik. Eksimisruumi ei ole.”

Esimene sõit toimus laussajus, aga V1600 klassis on lubatud kasutada vaid ühte tüüpi rehve. “Vihmarehve meie klassis ette nähtud ei ole. Slikkidega oli vihmas päris huvitav. Kui mitmed rajalt välja sõitsid ja konkurent, kellega otsest võitlust pidasin, spinni läks, otsustasin, et sõidan rahulikult ja kindla peale.” See taktika tõi Simulandile sõiduvõidu.

Teine sõit toimus juba kuival rajal ja lõppes eestlasele kolmanda tulemusega. “Kiirust polnud nii palju kui tarvis, kuid üldiselt okei tulemus.”

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis lätlane Viesturs Ozols (Toyota Yaris). Pärast kolme etappi juhib klassi V1600 Simuland 123 punktiga, teine on Ozols 116 ja kolmas lätlane Raivis Meilands 84 punktiga.

Klassis BTC2 oli eestlastest parim kolmanda koha saanud Kairo Kallas. Simo Lind oli viies, võitis leedulane Andrius Keblys. Esikolmik sõitis Honda Civicutega. Sarja juhib Lind (120 punkti), teine on Kallas (95) ja kolmas Keblys (78).

BMW 325 Cupi parim oli kahe sõidu kokkuvõttes prantslane Leo Messenger. Eestlastest edukaimana sai Karl Lang kümnenda koha, Romet Reisin oli 15. ja Pavel Beskrovnõi 24. Punktitabelit pärast kolmandat etappi ei ole veel avaldatud.

Nankangi kahe tunni kestvussõidus saavutas BTC1 arvestuses esikoha RSparts Motorsport, MKM Racing oli teine. BTC3 klassis oli parim Eesti tiim RS Racing Team teine, Lind Racing kolmas ja Reinup Motorsport neljas.

Järgmine etapp sõidetakse 16.-18. augustini Pärnus Porsche Ringil.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...