Baltimaade ringrajahooaeg jätkub Kaunase keerulisel rajal

BMW 325 Cupis on mängus ka Eesti meistrivõistluste punktid. Eelmine etapp sõideti Bikernieki rajal. Foto: Pille Russi

7.-8. juulini Leedus toimuv Baltic Touring Car Championship sarja kolmas etapp Kaunase Grand Prix võib teha olulisi muudatusi punktitabelis, sest keeruline Nemuno Ziedase ringrada vigu ei andesta. Kaunase Grand Prix’le on oodatud Baltic Touring Cars, V1600, BMW 325 CUP, Nankang 2h Endurance ja ABC Race klassid. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus BMW 325 Cupi-is.

“Ringrajasõit on Leedus ääretult populaarne ja meil on alati hea meel, kui saame siin võidusõite korraldada. Tulemas on põnev üritus, sest esimest korda ühendame jõud Ring Challenge sarjaga. See muudab võistluse veelgi huvitavamaks nii osalejatele kui pealtvaatajatele. Soovin ohutut võidusõitu rajal ja kõigile rõõmu üritusest!” ütleb BaTCC direktor Andis Meilands.

Paljudes klassides on seis üsna pingeline, kuid kõige rohkem närvikõdi pakub BMW 325 CUP, kus kahel etapil on osalenud juba 45 võistlejat ning mõned uued tulijad liituvad ka Kaunase GP-ga. Hetkel on üldarvestuses 230 punktiga liidrikohal prantslane Leo Messenger, talle järgnevad lätlane Ricards Subeckis 152 ja leedukas Julius Kirsis 139 punktiga. Romet Reisin on parima eestlasena punktitabeli kuues 114 punktiga.

BMW 325 Mastersi edetabelit juhib Julius Kirsis (204), talle järgnevad Andris Cats (144) ja Artjoms Koclamazasvili (132). Rookie liidripositsiooni hoiab seni Eividas Sitavicius, keda jälitavad Vadims Ozols ja eestlane Kris Männama. Naiste arvestuses juhib Emilija Ulvydaite ja Gentlemen klassi eesotsas on Olivier Villeneuve.

BTC2 klassis on eestlastel kolmikjuhtimine. Maksimumskooriga hoiab liidrikohta Simo Lind, järgnevad Antti Jartsev ja Kairo Kallas. BTC3 klassis on Urvo Männama 27 punktiga hetkel kuuendal kohal.

Nankang 2h Endurance arvestuses on BTC3 klassis enim punkte RS Racing Teamil, kuid võistlemine Nemuno Ziedas ei saa olema kerge, sest starti on tulemas mõned tugevad kohalikud meeskonnad. BTC2 klassis on oodata duelli kahe Eesti meeskonna vahel ja küsimus on selles, kes Kaunases võidab – Race.Attack või Lind Racing?

Reedel toimuvatele vabatreening- ja kvalifikatsioonsõitudele on pealtvaatajatele sissepääs tasuta, laupäeval maksab pilet 10 eurot.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...