Balti ringrajasarja eelviimane etapp toimub juba sel nädalavahetusel Pärnus

BMW 325 Cupi stardirivi on pikk. Foto: Pille Russi

Baltic Touring Car Championship sarja (BatCC) neljas ja eelviimane etapp peetakse eeloleval nädalavahetusel Pärnus Porsche Ringil.

Starti on tulemas ka NEZ Porsche Sprint Challenge võistlejad ja kavas on Baltic Endurance Championship 4-tunni kestvussõit. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus BMW 325 Cupi ja Porsche GT3 Cupi arvestuses.

BMW 325 Cup nimekirjas on hetkel 34 võistlejat. Sarja juhib prantslane Leo Messenger 50-punktilise edumaaga lätlase Ricards Subeckise ees. Üldarvestuse kolmandal kohal on leedukas Julius Kirsis ja parima eestlasena hoiab viiendat kohta Romet Reisin. Masters edetabeli kindel liider on Kirsis, neljandal kohal on meie mees Pavel Beskrovnõi. Rookie arvestuse eesotsas on eestlane Karl Lang.

NEZ Porsche Sprint Challenge sarjas on rajale tulemas 15 Porsche GT3 Cup autot. Viimase liider on Capkauskas Autocentras meeskonna sõitja, lätlane Valters Zviedris, järgnevad soomlased Henri Tuomaala ja Matias Salonen. Parima eestlasena hoiab punktiarvestuses hetkel neljandat kohta Thomas Kangro.

BTC2 klassis on Simo Lind võitnud senisest kuuest sõidust viis. Punktitabelis on eestlastel kolmikjuhtimine, 143 punktiga on esikohal Lind, järgnevad Antti Jartsev ja Kairo Kallas.

Uus kestvusalade formaat on osutunud populaarseks ning Pärnu etapil on kirjas 24 meeskonda, neist kuus TC3 klassis. Esimest korda on stardis kolm GT3 autot – Stateta BRO by Heidelberg Mobile Mercedes-Benz AMG GT3 Evo ja kaks Juta Racing tiimi Audi R8 GT3 EVO II.

Nankang 2h Endurance sõidus on kirjas 25 võistlejat.

Reedel, 18. augustil kell 14.00 algavad vabatreeningud ja kell 18.20 kvalifikatsioonid. Laupäeval on kvalifikatsioonide algus kell 10.00, võistlussõidud algavad kell 11.00. Pühapäev kulub kestvussõitudele, algus on kell 10.00. Lisainfo.

LOE KA NEID UUDISEID:

26. veebruar 2024

Alex Reimanni ja EST1 Racingu võidukas esinemine Valencias

EST1 Racingu võistkond saavutas tugevaid tulemusi Porsche Sprint Challenge Southern Europe’i kolmandal etapil Valencias. Esimeses sõidus juhtunud õnnestus viis...
22. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: e-autosport ja MM-sarjad

Nädalavahetusel toimuvad Eestis vaid ilmastikukindlad e-autospordi võistlused, rahvusvaheliselt valmistuvad mitmed sarjad MM-hooajaks ja jätkub maratonrallide MM. Nädalavahetusele planeeritud jäärajasõidu...
22. veebruar 2024

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste etapid jäävad ära

Laupäevale ja pühapäevale, 24. ja 25. veebruarile planeeritud jäärajasõidu Eesti karikavõistluste III ja IV etapp jäävad ära. Võistlusi ei...
21. veebruar 2024

Piiroja karikasari algas sulailmas väga libedal rajal

Rahvakrossi Piiroja karikasarja avaetapi rada oli küll libe, aga pidas sulailmale vaatamata väga hästi vastu. Noorteklassis võitis nii sprindi...