Balti ringrajasarja eelviimane etapp toimub juba sel nädalavahetusel Pärnus

BMW 325 Cupi stardirivi on pikk. Foto: Pille Russi

Baltic Touring Car Championship sarja (BatCC) neljas ja eelviimane etapp peetakse eeloleval nädalavahetusel Pärnus Porsche Ringil.

Starti on tulemas ka NEZ Porsche Sprint Challenge võistlejad ja kavas on Baltic Endurance Championship 4-tunni kestvussõit. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus BMW 325 Cupi ja Porsche GT3 Cupi arvestuses.

BMW 325 Cup nimekirjas on hetkel 34 võistlejat. Sarja juhib prantslane Leo Messenger 50-punktilise edumaaga lätlase Ricards Subeckise ees. Üldarvestuse kolmandal kohal on leedukas Julius Kirsis ja parima eestlasena hoiab viiendat kohta Romet Reisin. Masters edetabeli kindel liider on Kirsis, neljandal kohal on meie mees Pavel Beskrovnõi. Rookie arvestuse eesotsas on eestlane Karl Lang.

NEZ Porsche Sprint Challenge sarjas on rajale tulemas 15 Porsche GT3 Cup autot. Viimase liider on Capkauskas Autocentras meeskonna sõitja, lätlane Valters Zviedris, järgnevad soomlased Henri Tuomaala ja Matias Salonen. Parima eestlasena hoiab punktiarvestuses hetkel neljandat kohta Thomas Kangro.

BTC2 klassis on Simo Lind võitnud senisest kuuest sõidust viis. Punktitabelis on eestlastel kolmikjuhtimine, 143 punktiga on esikohal Lind, järgnevad Antti Jartsev ja Kairo Kallas.

Uus kestvusalade formaat on osutunud populaarseks ning Pärnu etapil on kirjas 24 meeskonda, neist kuus TC3 klassis. Esimest korda on stardis kolm GT3 autot – Stateta BRO by Heidelberg Mobile Mercedes-Benz AMG GT3 Evo ja kaks Juta Racing tiimi Audi R8 GT3 EVO II.

Nankang 2h Endurance sõidus on kirjas 25 võistlejat.

Reedel, 18. augustil kell 14.00 algavad vabatreeningud ja kell 18.20 kvalifikatsioonid. Laupäeval on kvalifikatsioonide algus kell 10.00, võistlussõidud algavad kell 11.00. Pühapäev kulub kestvussõitudele, algus on kell 10.00. Lisainfo.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutarvestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...