Balti ringrajasarja eelviimane etapp toimub juba sel nädalavahetusel Pärnus

BMW 325 Cupi stardirivi on pikk. Foto: Pille Russi

Baltic Touring Car Championship sarja (BatCC) neljas ja eelviimane etapp peetakse eeloleval nädalavahetusel Pärnus Porsche Ringil.

Starti on tulemas ka NEZ Porsche Sprint Challenge võistlejad ja kavas on Baltic Endurance Championship 4-tunni kestvussõit. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus BMW 325 Cupi ja Porsche GT3 Cupi arvestuses.

BMW 325 Cup nimekirjas on hetkel 34 võistlejat. Sarja juhib prantslane Leo Messenger 50-punktilise edumaaga lätlase Ricards Subeckise ees. Üldarvestuse kolmandal kohal on leedukas Julius Kirsis ja parima eestlasena hoiab viiendat kohta Romet Reisin. Masters edetabeli kindel liider on Kirsis, neljandal kohal on meie mees Pavel Beskrovnõi. Rookie arvestuse eesotsas on eestlane Karl Lang.

NEZ Porsche Sprint Challenge sarjas on rajale tulemas 15 Porsche GT3 Cup autot. Viimase liider on Capkauskas Autocentras meeskonna sõitja, lätlane Valters Zviedris, järgnevad soomlased Henri Tuomaala ja Matias Salonen. Parima eestlasena hoiab punktiarvestuses hetkel neljandat kohta Thomas Kangro.

BTC2 klassis on Simo Lind võitnud senisest kuuest sõidust viis. Punktitabelis on eestlastel kolmikjuhtimine, 143 punktiga on esikohal Lind, järgnevad Antti Jartsev ja Kairo Kallas.

Uus kestvusalade formaat on osutunud populaarseks ning Pärnu etapil on kirjas 24 meeskonda, neist kuus TC3 klassis. Esimest korda on stardis kolm GT3 autot – Stateta BRO by Heidelberg Mobile Mercedes-Benz AMG GT3 Evo ja kaks Juta Racing tiimi Audi R8 GT3 EVO II.

Nankang 2h Endurance sõidus on kirjas 25 võistlejat.

Reedel, 18. augustil kell 14.00 algavad vabatreeningud ja kell 18.20 kvalifikatsioonid. Laupäeval on kvalifikatsioonide algus kell 10.00, võistlussõidud algavad kell 11.00. Pühapäev kulub kestvussõitudele, algus on kell 10.00. Lisainfo.

LOE KA NEID UUDISEID:

21. juuni 2024

Kardispordi Balti karikasari jätkub Leedus

Baltic Cup 2024 hooaja teine osavõistlus sõidetakse 5.-6. juulini Šiauliai kardirajal Leedus. Nädal varem on võimalik samal rajal võistelda...
20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...
20. juuni 2024

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil teise koha

Armin Raag sai rallikrossi Soome meistrivõistluste etapil Kouvolas krosskartide klassis 125/250 teise koha. Eestis Xtreme klassis võistlev 15aastane Raag...
20. juuni 2024

Võistlejate registreerimine Delfi Rally Estonia EMV ja karikavõistluse osale lõpeb 25. juunil

Võistlejate registreerimine 5.-6. juulini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge neljandale etapile Delfi Rally Estoniale ja...