VIDEO. Rallikrossi treeningpäeval tulevad rajale ka uue BMW-klassi autod

Rene Klesment asub võistlema uues BMW-klassis. Foto: Pille Russi

Laupäeval, 13. aprillil Raassilla rajal toimuval rallikrossi testipäeval tulevad rajale ka Eesti meistrivõistluste uue klassi BMW RX3000 klassi autod.

EAL rallikrossikomitee esimees Mati Kask tõi välja, et uue klassi liitumine sarjaga ongi algava hooaja suurim uuendus. “Loome tagaveoliste autodega sõitjatele odavama klassi kui senine TouringCar. Püüame BMW-klassi kulud võimalikult madalad hoida, näiteks sõidetakse odavama Malatesta rehviga.”

Meistrivõistlustel jätkab ka TouringCar, kus näiteks ei ole margi ja mudelipiiranguid nagu BMW RX3000-s, kus saab osaleda vaid BMW 1., 2. ja 3. seeria autodega ning nende kindlate mootoritüüpidega.

Kask lisas, et Eesti meistrivõistluste BMW-klassi eeskujuks on Lätis sõidetav sama klass. “BMW RX3000-s võisteldakse Lätis neljandat aastat, nad alustasid viie autoga, tänaseks on autosid üle 20. Loodame, et ka meil läheb see klass käima. Kindlasti on ka meie võistlustele oodata külalisvõistlejaid Lätist.”

Uues klassis võistlema hakkav Rene Klesment võistles eelmisel aastal TouringCaris. “Meie eelmise aasta TouringCari auto oli võimalik üsna lihtsate muudatusega kohandada BMW RX3000 klassi jaoks,” sõnas ta. “Tehnilised tingimused on üsna reglementeeritud, on ette kirjutatud, milliseid mootoritüüpe tohib kasutada, millised käigukastid lubatud jne.”

Klesment mainis, et auto ettevalmistamine BMW RX3000 klassiks oli soodsam kui edasiliikumine klassis TouringCar. “TouringCari tippauto amortisaatorid maksavad sama palju kui mul terve auto.”

13. aprillil toimuval treeningpäeval osalevad kõik rallikrossi Eesti meistrivõistluste klassid. Kell 9-10 toimub osalejate registreerimine, kell 10.15-11.15 sõitjate infotund ja 11.20-17.00 treeningsõidud. Pealtvaatajatele on sissepääs tasuta.

LOE KA NEID UUDISEID:

16. mai 2024

Nädalavahetus autospordis: viis võistlust Eestis ja mitmed eestlased võistlevad välismaal

Nädalavahetusel toimub Eestis viis autospordivõistlust ning mitmed Eesti autosportlased stardivad välismaal. Rallikrossi Eesti meistrivõistluste punktid on mängus Kulbilohus, kus...
16. mai 2024

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad põnevate sõitudega Kulbilohus

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp sõidetakse laupäeval, 18. mail Elva lähedal Kulbilohus. Kõige rohkem osalejaid on eelregistreerunud krosskartide Xtreme...
16. mai 2024

EAL kuulutab välja konkursi rallikomitee esimehe leidmiseks

EAL kuulutab välja konkursi rallikomiteele uue esimehe leidmiseks. Komitee senine juht Emilia Abel astub tööülesannete suurenemise tõttu 31. mail...
16. mai 2024

MOMU uus eksponaat – legendaarse spordireporteri Gunnar Hololei Volga

MOMU Mootorispordi Muuseumi kogu täienes hiljaaegu uue eksponaadiga, milleks on legendaarsele mootorispordi kommentaatorile Gunnar Hololeile kuulunud Volga. Gunnar Hololei...