VIDEO. EAL käivitas noorteprogrammi Rallikrossi Tulevikutäht 2022

Täna algas registreerimine 10-15aastastele tüdrukutele ja poistele mõeldud Eesti Autospordi Liidu (EAL) noorteprogrammi Rallikrossi Tulevikutäht 2022. NB! Registreerimist on algsest tähtajast pikendatud!

Koostöös Rahvusvahelise Autoliiduga (FIA) elluviidava programmi eesmärk on aidata noortel autosportlastel astuda esimesed sammud rallikrossis.

„EAL jaoks on noortesport kahtlusteta kõrgeim prioriteet, mis määrab ühtaegu nii spordi kandepinna kui tipu tulevikus. Tegeleme aktiivselt uute ja atraktiivsete võimaluste loomisega selleks, et noortel oleks sporti sisenemine ja sellega tegelemine nii lihtne ja taskukohane kui see tehnikaspordis üldse olla saab,“ sõnas EAL juhatuse esimees Janis Kaal. „Soovime tagada võrdset ja tugevat sportlikku konkurentsi, et avalduks ja saaks määravaks noorsportlase andekus ja töökus, mitte eelarvelised võimalused. Just seda meie pakutav programm võimaldabki.“

Kokku kuulub kalendrisse 14 võistlus- ja treeningpäeva eri radadel, millest kuus on Terminal Oil Eesti meistrivõistluste etapid rallikrossis, üks NEZ-etapp, kaks superkrossid ja viis treeningpäevad. Krosskart 125 klassis antakse tänavu välja rallikrossi Eesti meistritiitel.

„Rallikross ja eriti krosskardid on viimastel aastatel muutunud järjest populaarsemaks. Vaatemängulised võistlused erinevatel radadel ning pinnastel on kindlasti põnev väljakutse. Uue võistlusklassi kasutusele võtmisega ja Rallikrossi Tulevikutähe programmiga soovime kaasata põneva ala juurde rohkem noori,“ lausus EAL spordidivisjoni juht Kuldar Sikk.

Võisteldakse Rooftop Grupp OÜ-s ette valmistatud 125 cm3 kahetaktilise mootori ja kuuekäigulise käigukastiga krosskartidega. Need on konstrueeritud kõiki tänapäevaseid turvalisuse standardeid järgides ja vastavad NEZ (Põhja-Euroopa regioon) kehtivatele tehnilistele tingimustele. NEZ-iga identsed on nõudmised ka sõitjate turvavarustusele.

Programmis osalemiseks pole vaja osta oma krosskarti, muretseda selle ettevalmistamise, hooldamise ega võistlus- või treeninguaegse teenindamise pärast. Selle kõige eest kannab hoolt professionaalne meeskond. Kõik see sisaldub rajapäeva (nii võistlus- kui treeningpäeva) 490euroses hinnas (käibemaksuta). Lisanduvad võistluste registreerimistasud ja treeningpäevade rajakasutustasud.

Rallikrossi Tulevikutäht 2022 programmi pääseb kuus liiget, kellele EAL väljastab võistlejalitsentsi ja viib läbi esmase ohutuskoolituse. Hooaja lõpus saavad kõik Rallikrossi Tulevikutähe täishooaja kaasa teinud noored sportlased võimaluse tasuta treeningpäevaks 650 krosskardi ja/või Crosskart Xtrem klassi võistlusautoga.

EAL lähetab Eesti meistrivõistluste võitja klassis krosskart 125 FIA Mootorispordi Mängudele esindama Eestit võistlusklassis Cross Car Jr (tingimuseks on, et võitja on 13-15 aastat vana).

Detailsema info leiate siit.

Programmi Rallikrossi Tulevikutäht 2022 saab registreeruda siin.

https://youtu.be/uH04Yfz5_1I
Noorte krosskartide eestvedaja Laur Langeproon tutvustab Rallikrossi Tulevikutäht 2022 võistlusautot.

Noored hakkavad võistlema 125 cm3 mootoriga krosskartidega. Foto: Pille Russi
Krosskardi mootor in kahetaktiline ja pärineb mootorrattalt. Foto: Pille Russi
Kandmikuks on toruraam. Foto: Pille Russi

LOE KA NEID UUDISEID:

28. november 2022

Priit Sei sai Rotaxi finaalis parima eestlasena 13. koha

Portugalis Portimao rajal sõidetud Rotaxi Grand Finalsil sai Priit Sei (AGS Racing) parima eestlasena klassis DD2 Masters 13. koha....
25. november 2022

Rally Estonia on neljandat aastat järjest FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp

Täna, 25. novembril 2022 kinnitas FIA ehk Rahvusvahelise Autoliidu Mootorispordi Nõukogu 2023. aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste kalendri, kuhu kuulub...
25. november 2022

Suur Võidusõit / Estonian Grand Prix 2023 kuulub Soome meistrivõistluste kavva

Soome autospordi katusorganisatsioon AKK-Motorsport ry ja Eesti Autospordi Liit leppisid kokku, et 11.-13. augustini Pärnus Porsche Ringil toimuv Suur...
25. november 2022

Nädalavahetus autospordis: jätkub Rotaxi Grand Finals

Autospordihooaeg hakkab läbi saama, kuid päris läbi veel ei ole. Portugalis Portimao rajal jätkub laupäevani kardispordi Rotaxi Grand Finals....

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule