Rallikrossisõitja Marko Muru stardib Rootsis RX2e sarja elektriautoga

Marko Muru stardib RX2e sarja etapil Rootsis. Foto: SET Promotion

Rallikrossi Eesti meister ja Läti-Leedu meistrisarja võitja Marko Muru stardib nädalavahetusel Rootsis rallikrossi Euroopa ja maailmameistrivõistluste etapiga koos peetaval FIA RX2e sarja võistlusel.

19aastane Muru testis elektrilist rallikrossiautot Hispaanias. “Sisepõlemismootoriga autoga sõitmisega võrreldes on peamine erinevus koheselt saada olev pöördemoment, mootoripööretele mõtlema ei pea,” rääkis Muru. “Eks alguses oli imelik ka see, et auto on kohapeal hääletu, kui aga läheb kiireks sõiduks, pole see nii vaikne midagi.”

Muru rääkis, et olulist rolli aeglustustel mängib pidurdusenergia kasutamine aku laadimiseks. “Regeneratiivse pidurduse intensiivsust saab reguleerida ja seda ka esi- ja tagarattaid vedava mootori vahel erinevalt. Sisuliselt nagu piduribalansi seadistamine sisepõlemismootoriga autol, aga teisel viisil.”

Samuti on seadistatav stardivõimsus vastavalt raja haardumisele. RX2e autodel on ka push to pass nupp (nn möödasõidunupp), mille vajutamine annab lühikeseseks ajaks 70 kW (95 hj) lisavõimsust. Nelikveolise auto võimsus on 270 kW (367 hj) ja maksimaalne pöördemoment 510 Nm.

“Autot olen proovinud ainult testil, Höljesi rajal tuleb esimene sõit võistlusolukorras. Kindlasti on palju uut õppida. Rada on mulle siiski varasemast tuttav ja sobib minu sõidustiiliga suurepäraselt, ütleksin, et minu lemmikrada,” rääkis Muru.

Lisaks Rootsi etapile osaleb Marko Muru Soome tiimi SET Promotion värvides ka Belgias 5.-6. augustini toimuval võistlusel.

1.-2. juulini Höljesis toimuvale EM-etapile on eestlastest registreerunud Siim Saluri klassis EuroRX3.

RX2e autod startimas eelmisel etapil Norras. Foto: SET Promotion

LOE KA NEID UUDISEID:

4. märts 2024

Alex Reimann saavutas Porsche Sprint Challenge’i PRO-AM kategooria hooaja esikoha

EST1 Racingu esisõitja Alex Reimann võitis Porsche Sprint Challenge Southern Europe´i hooaja kokkuvõttes PRO-AM kategooria ja lõpetas Sport-divisjonis kolmandal...
4. märts 2024

Paul Aron alustas hooaega poodiumikohaga

Paul Aron saavutas vormel 2 hooaja avaetapil Bahreinis põhisõidus kolmanda koha, sprindis oli ta viies. “Tunne on suurepärane,” rääkis...
3. märts 2024

Kardisportlane Markus Kajak võitis WSK etapi ja tõusis sarja kokkuvõttes poodiumile

Markus Kajak võitis WSK Super Master Series’i viimase etapi Sarno kardirajal, tõustes hooaja kokkuvõttes teiseks. Algse info järgi oli...
29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...