Rallikrossisõitja Marko Muru stardib Rootsis RX2e sarja elektriautoga

Marko Muru stardib RX2e sarja etapil Rootsis. Foto: SET Promotion

Rallikrossi Eesti meister ja Läti-Leedu meistrisarja võitja Marko Muru stardib nädalavahetusel Rootsis rallikrossi Euroopa ja maailmameistrivõistluste etapiga koos peetaval FIA RX2e sarja võistlusel.

19aastane Muru testis elektrilist rallikrossiautot Hispaanias. “Sisepõlemismootoriga autoga sõitmisega võrreldes on peamine erinevus koheselt saada olev pöördemoment, mootoripööretele mõtlema ei pea,” rääkis Muru. “Eks alguses oli imelik ka see, et auto on kohapeal hääletu, kui aga läheb kiireks sõiduks, pole see nii vaikne midagi.”

Muru rääkis, et olulist rolli aeglustustel mängib pidurdusenergia kasutamine aku laadimiseks. “Regeneratiivse pidurduse intensiivsust saab reguleerida ja seda ka esi- ja tagarattaid vedava mootori vahel erinevalt. Sisuliselt nagu piduribalansi seadistamine sisepõlemismootoriga autol, aga teisel viisil.”

Samuti on seadistatav stardivõimsus vastavalt raja haardumisele. RX2e autodel on ka push to pass nupp (nn möödasõidunupp), mille vajutamine annab lühikeseseks ajaks 70 kW (95 hj) lisavõimsust. Nelikveolise auto võimsus on 270 kW (367 hj) ja maksimaalne pöördemoment 510 Nm.

“Autot olen proovinud ainult testil, Höljesi rajal tuleb esimene sõit võistlusolukorras. Kindlasti on palju uut õppida. Rada on mulle siiski varasemast tuttav ja sobib minu sõidustiiliga suurepäraselt, ütleksin, et minu lemmikrada,” rääkis Muru.

Lisaks Rootsi etapile osaleb Marko Muru Soome tiimi SET Promotion värvides ka Belgias 5.-6. augustini toimuval võistlusel.

1.-2. juulini Höljesis toimuvale EM-etapile on eestlastest registreerunud Siim Saluri klassis EuroRX3.

RX2e autod startimas eelmisel etapil Norras. Foto: SET Promotion

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...