Rallikrossisõitja Marko Muru stardib Rootsis RX2e sarja elektriautoga

Marko Muru stardib RX2e sarja etapil Rootsis. Foto: SET Promotion

Rallikrossi Eesti meister ja Läti-Leedu meistrisarja võitja Marko Muru stardib nädalavahetusel Rootsis rallikrossi Euroopa ja maailmameistrivõistluste etapiga koos peetaval FIA RX2e sarja võistlusel.

19aastane Muru testis elektrilist rallikrossiautot Hispaanias. “Sisepõlemismootoriga autoga sõitmisega võrreldes on peamine erinevus koheselt saada olev pöördemoment, mootoripööretele mõtlema ei pea,” rääkis Muru. “Eks alguses oli imelik ka see, et auto on kohapeal hääletu, kui aga läheb kiireks sõiduks, pole see nii vaikne midagi.”

Muru rääkis, et olulist rolli aeglustustel mängib pidurdusenergia kasutamine aku laadimiseks. “Regeneratiivse pidurduse intensiivsust saab reguleerida ja seda ka esi- ja tagarattaid vedava mootori vahel erinevalt. Sisuliselt nagu piduribalansi seadistamine sisepõlemismootoriga autol, aga teisel viisil.”

Samuti on seadistatav stardivõimsus vastavalt raja haardumisele. RX2e autodel on ka push to pass nupp (nn möödasõidunupp), mille vajutamine annab lühikeseseks ajaks 70 kW (95 hj) lisavõimsust. Nelikveolise auto võimsus on 270 kW (367 hj) ja maksimaalne pöördemoment 510 Nm.

“Autot olen proovinud ainult testil, Höljesi rajal tuleb esimene sõit võistlusolukorras. Kindlasti on palju uut õppida. Rada on mulle siiski varasemast tuttav ja sobib minu sõidustiiliga suurepäraselt, ütleksin, et minu lemmikrada,” rääkis Muru.

Lisaks Rootsi etapile osaleb Marko Muru Soome tiimi SET Promotion värvides ka Belgias 5.-6. augustini toimuval võistlusel.

1.-2. juulini Höljesis toimuvale EM-etapile on eestlastest registreerunud Siim Saluri klassis EuroRX3.

RX2e autod startimas eelmisel etapil Norras. Foto: SET Promotion

LOE KA NEID UUDISEID:

19. juuli 2024

Registreerumine Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste etapile Lätis lõpeb nädala pärast

Võistlejate registreerimine 9.-10. augustini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste viiendale etapile, Rallijs Cēsisele on avatud veel nädal aeg ja...
18. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis drift ja rahvasprint, Lätis MM-ralli, Paul Aron F2-s

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis driftis ja rahvasprindis, Lätis võisteldakse autoralli MM-punktidele, Paul Aron jätkab F2 hooaega. Reedel ja laupäeval toimub...
18. juuli 2024

Eestlased osalevad Leedus kestvussõidus ja rekordkatses

Palangas toimuval kestvussõidul Aurum 1006 km osaleb eestlastest Antti Jartsev, sama ürituse raames toimuvast rekordkatsest võtab osa autoajakirjanik Indrek...
17. juuli 2024

Lätis toimunud driftivõistlusel jõudis veerandfinaali Randar Kajo, enim EMV punkte teenis Frank Passer

Daugavpilsis peetud drifti Eesti ja Läti meistrivõistluste etapil klassile Semipro jõudis tandemsõitudes kõrgeimale kohale, veerandfinaali Randar Kajo. Eesti meistrivõistluste...