Toyotadel Keenias kaksikjuhtimine. Ott Tänak / Martin Järveoja laupäeva rikkusid erinevad probleemid

Ott Tänak / Martin Järveoja. Foto: Austral Worldwide / Hyundai Motorsport GmbH

Keenia MM-ralli jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega ja päevale läksid liidrina vastu Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1). Rajal olid tagasi ka reedel katkestanud Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1), kes startisid katsetele teise võistluspaarina.

Kahjuks ei kujunenud ka eestlaste laupäev probleemide vabaks ja sel korral algasid need juba avakatsele ülesõidul. Peale kiireid hooldustöid jõuti küll õigeks ajaks küll starti, kuid kuna kiires tempos oli lahti ununenud parempoolne kapoti kinnitus, siis tuli katsel peatuda ja see kinni panna. Järgmise katse alguses kadus eestlaste autos side, mis tähendas, et Järveoja pidi Tänakule näitama käemärkide abil eesootavate kurvide suunda ja kategooriaid.

Laupäeva hommikuse ringi lõpetas ralli pikima katse Sleeping Warrior (36,08 km) esimene läbimine, mis samuti Tänakule / Järveojale „seikluseid“ pakkus. Pärast suure sebrade karja üle tee laskmist purunes nende Hyundail parem tagumine rehv.

 Peale hoolduspausi jätkunud ralli pakkus eestlastele taas tuska, kuid veidi ka palsamit. Esimesel korduvkatsel tuli Tänaku poolsest küljeaknast millegipärast autosse palju tolmu ja taas tuli ülesõidul tekkinud probleem lahendada. Päeva viimane katse õnnestus eestlastel probleemide vabalt ja see tõi ka katsevõidu.

„Ma pole isegi jõudnud vaadata, et kuidas me tempo täna võrreldes teistega oli, sest on olnud nii kiire päev. Meil polnud võimalustki kedagi väga püüda, sest koguaeg midagi juhtus ja pidime vaeva nägema, et auto sõidus hoida. Lõppude lõpuks on see Safari ja see pole üllatus, et asjad juhtuvad. Meil pole muud võimalust, kui end motiveerituna hoida, sest inimesed on palju panustanud, et me siin olla saame. See mis juhtus eile polnud hea, kuid nii see on. Raske öelda homse osas, sest see on jälle uus päev. Hetkel on hea olla siin hoolduses ja proovime homme kindlasti punkte püüda, kuid täna jäime neist vaid mõne sekundi tõttu ilma,” võttis Tänak päeva meediatsoonis kokku.

Kui esikohta hoidnud Rovanperä / Halttunen liidrikoht suurenes iga kiiruskatsega ja on pühapäeva eel 2.08,9, siis nende seljataga heitlesid terve päeva jooksul poodiumi teiste kohtade nimel neli ekipaaži, kes ka kõik oma probleeme kogesid. Kõige õnnelikumana väljusid neist Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1), kes hoolimata kahest lõhutud rehvist ja mootoriprobleemidest viimasel katsel Toyotadele kaksikjuhtumise kindlustasid. Teise ringi avakatse järel tõusid Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe Hyundai kütusepumba probleemide tõttu kolmandaks Rootsis karjääri esimese poodiumikoha teeninud Adrien Fourmaux / Alexandre Coria (Ford Puma Rally1).

Keenia MM-ralli seis SS13 järel

1.Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen 2:48:50,2

2.Takamoto Katsuta / Aaron Johnston +2.08,9

3.Adrien Fourmaux / Alexandre Coria +3.13,3

4.Elfyn Evans / Scott Martin +5.36,6

5.Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe +11.48,6

6.Gus Greensmith / Jonas Andersson  +15.02,2

10.Ott Tänak / Martin Järveoja +21.58,1

Keenia MM-ralli pühapäeva avakatsele antakse start 07:02

LOE KA NEID UUDISEID:

25. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: kodune hooaeg võtab tempo üles

Nädalavahetusel algavad rallikrossi Eesti meistrivõistlused, juhatatakse sisse drifti- ja kiirendushooaeg ning jätkuvad mitmed juba varem alanud sarjad. Rallikrossi Eesti...
25. aprill 2024

Reno Kööts võttis e-autospordi ringrajasõidus Eesti meistritiitli

Pühapäeval lõppesid S-Link GT Eesti meistrivõistlused, hooaja seitsmes ja viimane etapp sõideti rohelises põrgus ehk Nürburgringi Nordschleifel. Etapi võitis...
24. aprill 2024

Rallikrossihooaja avalöök toob rajale üle 70 sõitja neljast riigist

Laupäeval, 27. aprillil Viljandimaal Raassilla rajal toimuvale rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapile registreerus 74 sõitjat Soomest, Leedust, Lätist...
24. aprill 2024

Rahvasprint sõidetakse Valge Daami ralli kiiruskatsel

Laupäeval, 27. aprillil toimuv Ahli rahvasprint sõidetakse Läänemaal teelõigul, mida kasutati aastaid tagasi Valge Daami rallidel. “Valge Daami rallide...