LGT rallitiimi Arctic Lapland Rally päeviku III osa. „Nagu ka Kalle Rovanperä meile soovitas, siis hoiame peal, küllap ta teab, millest räägib!”

Tiim on ralliks valmis. Foto: meeskond

Täna algab 59. Arctic Lapland Rally. Allar Goldbergil / Kaarel Läänel (Subaru Impreza (04)) seisab ees  raske ülesanne kaitsta mullust klassivõitu. Ekipaaž osaleb klassis 9, milles võistlevad aegunud homologeeringuga 4wd võistlusautod.

Auto nr 99. võtab Rovaniemis Lordi väljakul stardipoodiumi kell 12:54 ja kõigil on võimalik sellele ka otseülekande vahendusel kaasa elada. Esimene päev algab 22,47 kilomeetri pikkuse Aitajärvi 1 katsega, millele järgneb publikule väga hästi jälgitav katse kohalikul hipodroomil – Mäntyvaara. Kusjuures seda katset läbitakse täna 2 korda ja selle kõrval on ühtlasi ka hooldusala.

Kokku on esimesel päeval 5 katset kogu kilometraažiga 75,5 km. Päeva kolmas ja neljas katse on samuti pikimate seast – 26,03 km – Siikakämä Kivalo ning 19,62 km Kaihuavaara. Kogu rallit iseloomustavad pikad ülesõidud, mis pole lihtsate killast ei juhtidele ega ka piikrehvidele autode all. Päev lõpetatakse taas Mäntyvaara staadioni katse läbimisega.

“Läheme peale ikka positiivsete mõtetega,” ütles piloot Allar Goldberg. “Nagu ka Kalle Rovanperä meile soovitas, siis hoiame peal, küllap ta teab, millest räägib!” lisas ta naljatledes. “Recce’st on õppetunde omajagu võetud ja nüüd tuleb need vaid realiseerida,” sõnas kaardilugeja Kaarel Lääne. Tiimi juht Martin Goldberg kinitas, et võistlusauto on hästi ettevalmistatud ja läbis tehnilise kontrolli märkusteta. “Murelikuks teeb vaid see, et kaasa võetud, just Soomest hooldusest saabunud turbot ei oldud nõus plommima! Midagi on hoolduses teistmoodi tehtud, kõri vahekaugus korpusest oli 4mm lubatud normist väljas.”

Esimest võistluspäeva ootab täna arktiline ja päikesepaisteline ilm, mida tuleb maksimaalselt ära kasutada, sest homseks päevaks lubatakse suurt tormi ja oodata on tihedat lumesadu. Soovitame kindlasti ära vaadata LGT tiimi kokuvõtet rallieelsest ettevalmistusest, et näha ja kuulda oma silmaga, milliseid takistusi on olnud vaja ületada, et starti jõuda.

LGT tiimi Facebooki leht. Tiimi Youtube´i kanal.

Otseülekanne reedel.

LOE KA NEID UUDISEID:

29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...
29. veebruar 2024

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks. FIA...
29. veebruar 2024

Eesti Autospordi Liit ja LeCont Tyres sõlmisid rehvitarne lepingu hooaegadeks 2024 ja 2025

Eesti Autospordi Liit teatab koostööleppest, mille kohaselt tarnib hooaegadel 2024 ja 2025 kardispordi Eesti meistrivõistlustele värskelt homologeeritud rehvid tunnustatud...
28. veebruar 2024

VIDEO. Reno Kööts jätkas e-autospordi ringrajasarjas domineerimist, topeltvõit Watkins Glenist

E-autosporti S-Link GT Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga mitmekülgsel ja nõudlikul Watkins Gleni ringrajal. Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 68...