Georg Linnamäe / James Morgan lõpetasid Arctic ralli Rally2 autode arvestuse neljandal kohal

Georg Linnamäe / James Morgan said Lapimaal olulisi kogemusi Rootsi MM-ralliks. Foto: Taneli Niinimäki

Möödunud nädalavahetusel sõideti Rovaniemis 59. Arctic Rally, kus 123 võistluspaari hulgas olid stardis ka Georg Linnamäe ja tema britist kaardilugeja James Morgan.

Rootsi MM-ralliks valmistunud Linnmäe hoidis SM1 ehk Rally2 autode arvestuses reedeste katsete järel seitsmendat kohta ja kaotas liider Teemu Asunmaale (Škoda Fabia RS Rally2) 45,3 sekundiga.

Kui avapäeval jäi Linnamäe parimaks katseajaks viies ja korra tuli ka lumehanges seista, siis laupäeval läks eestlane uuel Toyota GR Yaris Rally2 autol sõites aina paremasse hoogu ja näitas ka TOP3 katseaegu.

Ralli finišeerisid Linnamäe / Morgan SM1 arvestuse neljandal ja absoluutarvestuse viiendal kohal. Soome meistrivõistluste ehk SM1 klassivõidu võtnud Mikko Heikkilä / Kristian Temonenist (Toyota GR Yaris Rally2) jäid nad 12 kiiruskatse kokkuvõttes maha 57 sekundiga.

„Liikusime terve ralli autoga õiges suunas ja saime vajalike kilomeetreid. Kui avapäevast rääkida, siis esimesel katsel oli autoga probleeme ja kolmandal jäime korraks lumevalli kinni. Muus osas saime auto üsna kiiresti enda jaoks liikuma ja laupäeval proovisime erinevaid seadeid. Selleks, et auto veel paremini enda jaoks tööle saada on Rootsiks vaja nüüd veel lisatööd teha,“ võttis Linnamäe Arctic ralli muljed kokku.

Arctic Rally 2024 võitsid Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1), kes tõusid esikohale viimase katse järel, kui nende meeskonnakaaslased Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen olid Toyota mootoriprobleemide tõttu sunnitud esikohalt katkestama.

LOE KA NEID UUDISEID:

29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...
29. veebruar 2024

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks. FIA...
29. veebruar 2024

Eesti Autospordi Liit ja LeCont Tyres sõlmisid rehvitarne lepingu hooaegadeks 2024 ja 2025

Eesti Autospordi Liit teatab koostööleppest, mille kohaselt tarnib hooaegadel 2024 ja 2025 kardispordi Eesti meistrivõistlustele värskelt homologeeritud rehvid tunnustatud...
28. veebruar 2024

VIDEO. Reno Kööts jätkas e-autospordi ringrajasarjas domineerimist, topeltvõit Watkins Glenist

E-autosporti S-Link GT Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga mitmekülgsel ja nõudlikul Watkins Gleni ringrajal. Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 68...