Go Craft Hiiumaa rahvasprindil ootab võistlejad hea kattega põnev rada

Hiiumaa 1+1 rahvasprint tuleb asfaltteedel. Foto: Pille Russi

Laupäeval, 14. oktoobril keskusega Käinas toimuval Hiiumaa 1+1 rahvasprindil ootab võistlejaid ees hea teekattega vaheldusrikas rada.

Võistlus koosneb kahest asfaldikatsest, Kaasiku on 2,7 kilomeetrit pikk, Nõmme 3,5 km. Kaasiku lisakatset on varasemalt kasutatud Hiiu rallidel, kuid siis oli tee kruusakattega.

“Lisakatsed on kindlasti paljudele rahvasportlastele varasemast tuttavad, kuid tänavu on sõidusuund mullusele vastupidine. Lisaks tegime Kaasiku katse varasemast 700 meetrit pikemaks,” rääkis võistluse juht Arno Eller. “Teekate on hea, ei lõhu autosid.”

Eller lisas, et Kaasiku katse kulgeb kiirel ja lookleval, mitut küla ühendaval teel, Nõmme katse rohkem asulateedel ja tööstuspiirkonnas. “Suhteliselt kiirel Kaasiku katsel kujunevad ilmselt võtmeelemendiks täpsed pidurdused. Nõmme katse on aeglasem, kuid sõidutehniliselt nõudlik. Nii et kokku tuleb vägagi mitmekülgne ja huvitav rada.”

Traditsiooniliselt on kõigile võistlejatele ette nähtud vimpel. “Sellega jätkame Hiiu rallide tava. Auhinnalaud on rikkalik, suur tänu kõigile toetajatele nii auhindade kui muu abi eest.”

Eelregistreerimist Hiiumaa 1+1 rahvasprindile pikendati homme/kolmapäeva kella 12.00-ni. “Kindlasti laseme peale ka hilisemad ärkajad, kuid võistlus läheb sujuvamalt, kui teame osalemisest ette. Kui keegi soovib registreerida pärast tähtaega, palun saata e-kiri arnoeller@hot.ee. Lisainfot saab küsida telefonil 51 35 621.”

Laupäeval algavad võistlussõidud kell 11.00.

Go Craft Hiiumaa 1+1 rahvasprint 2023 on EAL rahvasprindi karikavõistluste IX etapp.

LOE KA NEID UUDISEID:

21. mai 2024

Andres Arnover: oleme Euroopa meistrivõistlusteks valmis

Andres Arnover sõitis kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste avaetapi eel toimunud võistlusel Doorslammers Suurbritannias Santa Podis isikliku rekordi. Euroopa meistrivõistluste etapp...
20. mai 2024

FOTOD. Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal

Harrastajate kardisari Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal. Võistlema asus koguni 60 sõitjat. Võistlusklassis Raket, mis jagunes omakorda veel...
20. mai 2024

Paul Aron vähendas vahet vormel 2 sarja liidriga

Paul Aron (Hitech Pulse-Eight) saavutas vormel 2 sarja Imola etapil sprindis teise ja põhivõistlusel kuuenda koha. Sprindi võitis Franco...
20. mai 2024

Mark Martin Loomets Itaalias poodiumil, Fernando Paimre võitis Leedus

Mark Martin Loomets lõpetas kardispordi Itaalia meistrivõistlustel poodiumil. Fernando Paimre võitis Leedus, teised eestlased noppisid mitmeid poodiumikohti. Kardispordi Itaalia...