Go Craft Hiiumaa rahvasprindil ootab võistlejad hea kattega põnev rada

Hiiumaa 1+1 rahvasprint tuleb asfaltteedel. Foto: Pille Russi

Laupäeval, 14. oktoobril keskusega Käinas toimuval Hiiumaa 1+1 rahvasprindil ootab võistlejaid ees hea teekattega vaheldusrikas rada.

Võistlus koosneb kahest asfaldikatsest, Kaasiku on 2,7 kilomeetrit pikk, Nõmme 3,5 km. Kaasiku lisakatset on varasemalt kasutatud Hiiu rallidel, kuid siis oli tee kruusakattega.

“Lisakatsed on kindlasti paljudele rahvasportlastele varasemast tuttavad, kuid tänavu on sõidusuund mullusele vastupidine. Lisaks tegime Kaasiku katse varasemast 700 meetrit pikemaks,” rääkis võistluse juht Arno Eller. “Teekate on hea, ei lõhu autosid.”

Eller lisas, et Kaasiku katse kulgeb kiirel ja lookleval, mitut küla ühendaval teel, Nõmme katse rohkem asulateedel ja tööstuspiirkonnas. “Suhteliselt kiirel Kaasiku katsel kujunevad ilmselt võtmeelemendiks täpsed pidurdused. Nõmme katse on aeglasem, kuid sõidutehniliselt nõudlik. Nii et kokku tuleb vägagi mitmekülgne ja huvitav rada.”

Traditsiooniliselt on kõigile võistlejatele ette nähtud vimpel. “Sellega jätkame Hiiu rallide tava. Auhinnalaud on rikkalik, suur tänu kõigile toetajatele nii auhindade kui muu abi eest.”

Eelregistreerimist Hiiumaa 1+1 rahvasprindile pikendati homme/kolmapäeva kella 12.00-ni. “Kindlasti laseme peale ka hilisemad ärkajad, kuid võistlus läheb sujuvamalt, kui teame osalemisest ette. Kui keegi soovib registreerida pärast tähtaega, palun saata e-kiri arnoeller@hot.ee. Lisainfot saab küsida telefonil 51 35 621.”

Laupäeval algavad võistlussõidud kell 11.00.

Go Craft Hiiumaa 1+1 rahvasprint 2023 on EAL rahvasprindi karikavõistluste IX etapp.

LOE KA NEID UUDISEID:

5. detsember 2023

Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov,...
1. detsember 2023

Järvamaal tuleb 9. detsembril vigursõiduvõistlus

Järvamaal Väätsal toimub 9. detsembril vigursõiduvõistlus, mis avab neljast etapist koosneva Järvamaa karikasarja. Võistlus on avatud kõigile soovijatele ja...
1. detsember 2023

Algas 2024. aasta sõitjalitsentside taotlemine

EAL kodulehel on alates tänasest / 1. detsembrist võimalik taotleda 2024. aasta sõitjalitsentse. Taotlemise protseduur ei ole muutunud, sama...
30. november 2023

Paul Aron võistleb järgmisel aastal Hitechi võistkonnas

Paul Aron võistleb 2024. aastal Hitech Pulse-Eight Racing meeskonnas FIA F2 meistrivõistlustel. “Mul on hea meel liituda Hitech-iga 2024....