Tabasalus selgusid Olerex toob Talendid Rajale sarja parimad

Sarja "klassipilt" Tabasalust. Foto: Tõnis Krikk

Olerex toob Talendid Rajale neljas ja ühtlasi viimane etapp peeti laupäeval Tabasalu kardirajal. Võistlusest võttis osa 66 sõitjat.

U10 hobikartide klassis domineeris kõigis sõitudes juba kaks etapivõitu noppinud Märten Mäemurd, kindlustades endale hooaja kolmanda võidu ning sarja tiitli. Kiirel Tabasalu rajal oli võidusõit aga tihe ning poodiumile sattus ka üllatusnimesid. A-finaali teisena lõpetanud Georg Kogermann kaotas joonel Mäemurrule alla poole sekundi. Sama tihedalt lõpetasid kolmandana Aron Lind, kes kindlustas endale sarja kokkuvõttes teise koha, ning neljandana ühe eelsõidu võitja ja finaali kiireim Liis Liivand. Esiviisik mahtus 1,171 sekundi sisse, kui finaali üks kiiremaid Karl Hugo Kõrge viiendana finišeeris.

Hooaja kokkuvõttes edestas Märten Mäemurd 42 punktiga Aron Lindi ning viimasele poodiumiastmele Robert Esinurm.

U12 hobikartide klassis pakuti üllatusi juba kvalifikatsioonis, kus esikolmiku moodustasid Jaspar Tatar, Siim Liivand ja Devon Vagul. Nende hulka ei kuulunud kumbki sarja liidritest Fernando Paimre ega Marten Meindorf. Kvalifikatsioonivõitja Tatar pidi jätkama teekonda eelsõitude järel aga B-finaalis, millega ta kindlustas endale koha A-finaali. Väga tihedas rivis näitas sarja liider Paimre lähimast jälitajast Meindorfist püsivalt paremaid tulemusi, aga A-finaalis võttis võidu just Meindorf, edestades Rafael Zernaskit koguni pooleteise sekundiga. Tihedalt tema kannul lõpetas sarjavõidu kindlustanud Fernando Paimre.

Paimre edestas hooaja kokkuvõttes 36 punktiga Meindorfi ja 57 punktiga Airon Lindi, kes Tabasalus neljandana lõpetas. Hooaja teist poodiumit tähistanud Zernaski lahutas üldkokkuvõtte poodiumist vaid 2 punkti.

Noorimate võistluskartide klassis Cadet alustas etappi kõige kiiremini Mialiis Vainumets, kes võitis kvalifikatsiooni. Samuti eelsõitudes parimat tempot näidanud Vainumets lõpetas esimese sõidu teisena, kuid järgmises kahjuks ebaõnnestus ning sai kirja alles 9. koha. Eelsõitudes tõusis suursoosikuks Rasmus Kors, kes noppis kaks võitu ja tagas endale parima stardikoha finaali. Kors võitis kindlakäeliselt ka finaali, edestades kahe sekundiga Kaspar Mäesaart ja juba ligi 10 sekundiga Dominik Leppa. Lepa taga oli aga tihe võidusõit, kus vähem kui sekundi sees lõpetasid veel Mialiis Vainumets, Ott Pettai ja Harald Mägi. Järgmised kohad läksid Ott Kristofer Kasele, Harald Ehasalule, finaali teisena startinud Kristofer Saarele ja Hugo Pettaile.

Micro 60 klassis oli kõigile kättesaamatu Bennet Korjus, kes võitis kõik sõidud. Finaalis edestas Korjus pooleteise sekundiga Jasper Korsi ja 2,3 sekundiga Remi Rubinit. Rubinile piisas aga poodiumist, et võita hooaja kokkuvõttes tiitel 23 punktiga Korjuse ees. Mõlemale läks kaks etapivõitu, aga Rubin ei jäänud hooaja jooksul kordagi poodiumilt välja. Tabasalus neljanda kohaga leppima pidanud Konrad Karjus mahtus punktitabelis kolmandale kohale. Võidusõidus viiendana ja punktitabelis neljandana järgnes talle Sebastian Kirss. Etapi teisena lõpetanud Kors jäi hooaja kokkuvõttes viiendaks.

Tabasalu kujunes katsumuseks Mini 60 punktitabeliliider Markus Kasepõllule, kes head hoogu sisse ei saanudki ning finišeeris alles seitsmendana. Vastukaaluks näitas aga väga head hoogu Patrick Orvandi, kes võitis kvalifikatsiooni, startis finaali teiselt ja lõpetas nädalavahetuse kolmandana. Sellest piisas Orvandile, et seljatada Kasepõld punktitabelis 7 silmaga ja võita Olerex toob Talendid Rajale 2023. Etapil teist kohta ja hooaja esimest poodiumit tähistas Endrik Peets. Eelsõitudes ega finaalis polnud aga vastast Albert Tammele, kes võttis Tabasalus hooaja esimese etapivõidu. Hooaja kokkuvõttes tagas Tamm sellega neljanda koha. Üldkokkuvõttes Orvandi ja Kasepõllu järel mahtus poodiumile Käinas võidutsenud Kermo Müil, kes viimasel etapil viienda kohaga leppima pidi.

LOE KA NEID UUDISEID:

23. juuni 2024

Paul Aron jätkab vormel 2 sarja liidrina

Barcelonas toimunud vormel 2 Hispaania etapi põhisõidus neljanda koha saanud Paul Aron (Hitech Pulse-Eight) jätkab sarja liidrina. Põhisõidu võitis...
22. juuni 2024

Powertage Podcast: fookuses Poola MM-ralli ja ERC Delfi Rally Estonia

Autoralli MM-hooaeg jätkub kiiretel Poola teedel ja ERC sarja paremik paneb end järgmisena proovile Lõuna-Eesti teedel sõidetaval Delfi Rally...
21. juuni 2024

Kardispordi Balti karikasari jätkub Leedus

Baltic Cup 2024 hooaja teine osavõistlus sõidetakse 5.-6. juulini Šiauliai kardirajal Leedus. Nädal varem on võimalik samal rajal võistelda...
20. juuni 2024

Nädalavahetus autospordis: rahvasprint ja superkross Eestis, jätkub Paul Aroni F2 hooaeg

Eestis toimub jaaninädalavahetusel kaks võistlust, Paul Aron ja mitmed teised eestlased võistlevad välismaal. Rahvasprint Panasonic Kehala Karikas sõidetakse laupäeval,...