Tabasalus selgusid Olerex toob Talendid Rajale sarja parimad

Sarja "klassipilt" Tabasalust. Foto: Tõnis Krikk

Olerex toob Talendid Rajale neljas ja ühtlasi viimane etapp peeti laupäeval Tabasalu kardirajal. Võistlusest võttis osa 66 sõitjat.

U10 hobikartide klassis domineeris kõigis sõitudes juba kaks etapivõitu noppinud Märten Mäemurd, kindlustades endale hooaja kolmanda võidu ning sarja tiitli. Kiirel Tabasalu rajal oli võidusõit aga tihe ning poodiumile sattus ka üllatusnimesid. A-finaali teisena lõpetanud Georg Kogermann kaotas joonel Mäemurrule alla poole sekundi. Sama tihedalt lõpetasid kolmandana Aron Lind, kes kindlustas endale sarja kokkuvõttes teise koha, ning neljandana ühe eelsõidu võitja ja finaali kiireim Liis Liivand. Esiviisik mahtus 1,171 sekundi sisse, kui finaali üks kiiremaid Karl Hugo Kõrge viiendana finišeeris.

Hooaja kokkuvõttes edestas Märten Mäemurd 42 punktiga Aron Lindi ning viimasele poodiumiastmele Robert Esinurm.

U12 hobikartide klassis pakuti üllatusi juba kvalifikatsioonis, kus esikolmiku moodustasid Jaspar Tatar, Siim Liivand ja Devon Vagul. Nende hulka ei kuulunud kumbki sarja liidritest Fernando Paimre ega Marten Meindorf. Kvalifikatsioonivõitja Tatar pidi jätkama teekonda eelsõitude järel aga B-finaalis, millega ta kindlustas endale koha A-finaali. Väga tihedas rivis näitas sarja liider Paimre lähimast jälitajast Meindorfist püsivalt paremaid tulemusi, aga A-finaalis võttis võidu just Meindorf, edestades Rafael Zernaskit koguni pooleteise sekundiga. Tihedalt tema kannul lõpetas sarjavõidu kindlustanud Fernando Paimre.

Paimre edestas hooaja kokkuvõttes 36 punktiga Meindorfi ja 57 punktiga Airon Lindi, kes Tabasalus neljandana lõpetas. Hooaja teist poodiumit tähistanud Zernaski lahutas üldkokkuvõtte poodiumist vaid 2 punkti.

Noorimate võistluskartide klassis Cadet alustas etappi kõige kiiremini Mialiis Vainumets, kes võitis kvalifikatsiooni. Samuti eelsõitudes parimat tempot näidanud Vainumets lõpetas esimese sõidu teisena, kuid järgmises kahjuks ebaõnnestus ning sai kirja alles 9. koha. Eelsõitudes tõusis suursoosikuks Rasmus Kors, kes noppis kaks võitu ja tagas endale parima stardikoha finaali. Kors võitis kindlakäeliselt ka finaali, edestades kahe sekundiga Kaspar Mäesaart ja juba ligi 10 sekundiga Dominik Leppa. Lepa taga oli aga tihe võidusõit, kus vähem kui sekundi sees lõpetasid veel Mialiis Vainumets, Ott Pettai ja Harald Mägi. Järgmised kohad läksid Ott Kristofer Kasele, Harald Ehasalule, finaali teisena startinud Kristofer Saarele ja Hugo Pettaile.

Micro 60 klassis oli kõigile kättesaamatu Bennet Korjus, kes võitis kõik sõidud. Finaalis edestas Korjus pooleteise sekundiga Jasper Korsi ja 2,3 sekundiga Remi Rubinit. Rubinile piisas aga poodiumist, et võita hooaja kokkuvõttes tiitel 23 punktiga Korjuse ees. Mõlemale läks kaks etapivõitu, aga Rubin ei jäänud hooaja jooksul kordagi poodiumilt välja. Tabasalus neljanda kohaga leppima pidanud Konrad Karjus mahtus punktitabelis kolmandale kohale. Võidusõidus viiendana ja punktitabelis neljandana järgnes talle Sebastian Kirss. Etapi teisena lõpetanud Kors jäi hooaja kokkuvõttes viiendaks.

Tabasalu kujunes katsumuseks Mini 60 punktitabeliliider Markus Kasepõllule, kes head hoogu sisse ei saanudki ning finišeeris alles seitsmendana. Vastukaaluks näitas aga väga head hoogu Patrick Orvandi, kes võitis kvalifikatsiooni, startis finaali teiselt ja lõpetas nädalavahetuse kolmandana. Sellest piisas Orvandile, et seljatada Kasepõld punktitabelis 7 silmaga ja võita Olerex toob Talendid Rajale 2023. Etapil teist kohta ja hooaja esimest poodiumit tähistas Endrik Peets. Eelsõitudes ega finaalis polnud aga vastast Albert Tammele, kes võttis Tabasalus hooaja esimese etapivõidu. Hooaja kokkuvõttes tagas Tamm sellega neljanda koha. Üldkokkuvõttes Orvandi ja Kasepõllu järel mahtus poodiumile Käinas võidutsenud Kermo Müil, kes viimasel etapil viienda kohaga leppima pidi.

LOE KA NEID UUDISEID:

3. märts 2024

Kardisportlane Markus Kajak võitis WSK etapi ja tõusis sarja kokkuvõttes poodiumile

Markus Kajak võitis WSK Super Master Series’i viimase etapi Sarno kardirajal, tõustes hooaja kokkuvõttes kolmandaks. Kvalifikatsioonis viiendat aega näidanud...
29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...
29. veebruar 2024

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks. FIA...
29. veebruar 2024

Eesti Autospordi Liit ja LeCont Tyres sõlmisid rehvitarne lepingu hooaegadeks 2024 ja 2025

Eesti Autospordi Liit teatab koostööleppest, mille kohaselt tarnib hooaegadel 2024 ja 2025 kardispordi Eesti meistrivõistlustele värskelt homologeeritud rehvid tunnustatud...