Priit Sei võitis kardispordi Läti meistrivõistlustel

Priit Sei võitis Lätis. Foto: Ave Pärn / arhiiv (EMV etapp Raplas)

Laupäeval peeti Smiltenes kardispordi Läti meistrivõistluste neljas etapp, kus startis erinevates masinaklassides kokku 17 eestlast.

Sel hooajal esmakordselt Lätis kavas olnud retrokartide mõõduvõtus võidutses vanameister Ülar Jeblakov klassis CZ125 ja Karl Soom lõpetas vanaaegsetel rehvidel peetud Retro võidusõidu 2. kohal.

Näod olid kahtlemata rõõmsad Priit Sei boksis, kes domineeris DD2 Masters klassis alates kvalifikatsioonist, jätkates seda trendi eelsõitudes. Suurepärast kiirust näidanud Priit võidutses finaalis 2,6 sekundilise eduga Henrijs Grube (LV) ees. Meistrivõistluste liidri puudumisel lähenes Sei jõudsalt punktitabelitipule. Samas klassis finišeeris 6. kohal Martin Sild.

Võitlusrikkas Rotax Max Senior klassis võitis kvalifikatsiooni värskelt Raplas Eesti meistrivõistluste etapi võitnud Tõnis-Johannes Toomingas, lätlaste vahel sõitis neljanda aja Sebastian Adari. Edaspidi ei õnnestunud Toomingal aga meistrivõistluste liidrit Artjoms Sestakovsi (LV) kõigutada ja nii lõpetasid tulised rivaalid üksteise järel, Sestakovs ees ja Toomingas järel, esimese ja teisena ka finaalis. Eestlastest mahtusid esiviisikusse veel Patric Õiemets ja Sebastian Adari.

Tihedas Rotax Max Junioris mahtus kvalifikatsioonis esiviisik koguni 0,111 sekundi sisse, Oliver Kurg nende seas kolmandal kohal. Finaali jooksul hoidsid esikolmiku kohast kinni nii Joel Kaspar Jõepere kui Oliver Kurg, aga otsustaval hetkel võtsid lätlased oma ja langetasid meie poisse mitme koha jagu. Nõnda lõpetas finaalis kiireim Oliver Kurg 4. ja Joel Kaspar Jõepere 5. kohal.

DD2 masinaklassis hoidis Eesti lippu kõrgel ainsa eestlasena Devin Sagadi, kuid kõrgemad kohad hõivasid siiski kohalikud kiired sõitjad. Tihedas võidusõidus kuuendale kohale lõpetas Devin finaali seitsmendana.

Lätile omapärases Micromaxi algajate kategoorias tõusis poodiumile Dominik Lepp, tehes võrdväärset tempot võitjaga. Tasuks teeniti teine koht omas klassis ja seitsmes üldrivis.

Järgmisena kihutatakse Lätis 26. augustil, kui peetakse CIK FIA Balti meistrivõistluste 2. ja Eesti meistrivõistluste 4. etapp. Võistlus peetakse Riia külje all uuenenud 333 rajal. Järgmine ja viimane Läti meistrivõistluste etapp toimub septembri keskel Jelgavas.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...