Laitses lõpetati kardispordi Eesti meistrivõistlused ja krooniti NEZ-i meistrid

Kardihooaeg lõpetati LaitseRallyPargis. Foto: Pille Russi

Pühapäeval sõideti Laitse kardirajal hooaja viimane Eesti meistrivõistluste etapp üheskoos NEZ võistlusega. Rajale tuli Eesti paremik ning ka võistlejad Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Norrast.

Noorimate Cadet klassi võistlejate seas Eesti meistrivõistluste arvestust ei peetud, aga ka pühapäeval näitas pidurdamatut hoogu Kaspar Mäesaar, kes edestas Sten Mihailovit ja finaalis parima ringiaja sõitnud Rasmus Korsi. Neile järgnesid Ott Pettai, Henri Türkel ja Harald Ehasalu.

Micro 60s peeti tihedat heitlust esikohale kvalifikatsiooni võitja Bennet Korjuse, avaetapi võitja Remi Rubini ja laupäeval võidutsenud Lukas Teetsi vahel. Poiste tihe võidusõit lõppes finišijoonel vaid 0,378 sekundi sees, kui hooaja viimase etapi võitjaks krooniti Rubin Korjuse ja Teetsi ees. Eesti meistrivõistluste arvestuses sätestati sellega ka hõbe- ja pronksmedali saatus, kui meistriks krooniti Jasper Kors, kellele kaotas nelja punktiga Korjus, kes omakorda edestas vaid ühe silmaga Rubinit.

Uus päev Laitse kardirajal ei muutnud palju Mini 60 klassi jõudude vahekorras, kui Nikita Ljubimov seljatas lähimad konkurendid 6 sekundiga. Värske Eesti meister edestas lähimaid konkurente tihti ligi nelja kümnendiksekundiga ringile. Teise koha võitles välja leedulane Nojus Stasionis, kes meistrivõistluste arvestuses neljandaks jäeti. Kolmandale kohale käis tihe rebimine finišini, kui Markus Kasepõld ja Robin Šemet kõrvuti lipu alt läbi kihutasid. Silmaga mitteeristatav vahe fikseeriti 0,014 sekundi peal, mis tähendas poodiumit Kasepõllule, kes Eesti meistrivõistluste kokkuvõttes hõbedale tuli. Pronksi kindlustas Kermo Müil.

Klassis OK Junior sündis Eesti meister juba laupäeval ning värske võidumees Hugo Rajamets otsustas pühapäeval võistlemise asemel hoopis kohtunikutööd teha. See avas võimaluse kaaskonkurentidel kõrgeimate kohtade eest võidelda ning kõik sõidud võitis Eesti meistrivõistluste hõbeda teeninud Aron Kivilo. Kõva konkurentsi pakkus talle aga Theodor Toobal, kes näitas finaalis parimat ringiaega ning finišeeris vahetult Kivilo tagastanges. Sellega teenis Toobal Eesti meistrivõistluste pronksi. Esitandemist kaugele ei jäänud ka Richard Alexander Pullinen, kes lõpetas etapi kolmandal kohal.

Täiskasvanute otseveoliste klassis OK oli jõudude vahekord väga selgelt paigas ja miski ei vääranud värske Eesti meistri Roland Kuklase võitu. Kuklane võitis veenva 3-sekundilise vahega Rodion Gurjanovi ees. Teisele kohale kaotas Hans Joonas Tamm kolmandana juba ligi 7 sekundit ning teenis sellega Eesti ka meistrivõistluste pronksmedali. Hõbedale tuli pühapäeval neljandaks jäetud Patrick Sarapuu.

Kuuekäiguliste KZ2 klassi kartide arvestuses mängiti märja kvalifikatsioonisõidu järel rivi kardinaalselt ringi juba esimeses eelsõidus, kui ajasõidu võitja Georg Kõss katkestas juba stardiruudus. Väga võitlusliku sõidu esiotsa moodustasid eestlased, kellele hingasid tihedalt kuklasse kiired rootslased. Teises eelsõidus tegi soolosõidu Markus Kajak ning võttis sellega ka parima stardikoha finaali. Kajak ja esimese eelsõidu võitja Ken Oskar Algre alustasid finaali esireast ja kadusid kiiresti ka konkurentidel silmist. Etapivõidu ja NEZi tiitli teeninud Kajaku ning teisena lõpetanud ja Eesti meistrivõistluste hõbeda kindlustanud Ken Oskar Algre edu kaaskonkurentide ees oli sõidu lõpuks koguni 10 sekundit. Sõidu kolmandana lõpetanud rootslane Patrik Jansson diskvalifitseeriti peale sõitu alakaalu pärast, mis andis hooaja viimase etapi kolmanda koha ka Eesti kokkuvõte pronksi võitnud Mario Vendlale.

Värske Eesti meister Siim Leedmaa näitas kõigis startides suurepärast kiirust, kuid sattus nii ühes eelsõidus kui finaalis avariidesse, mis rikkusid tema šansid poodiumi eest võidelda. Leedmaa lõpetas finaali peale avariid Jesper Sjöbergiga neljandana. Viiendana finišeeris Kristjan Penjam, kes hoidis ära viimastel ringidel raketina läbi rivi kihutanud KZ2 klassi debütandi Andri Tsikini rünnakud. Üldrivi 11. kohaga lõpetas KZ2 Masters arvestuse võitja Margus Kukk.

Rotax klassides olid Eesti meistrid juba selgunud ja võisteldi vaid NEZi tiitlile. Rotax Max Senioris polnud vastast tänavu Junioris meistrivõistluste pronksile tulnud Oliver Kurele, kes edestas lähimaid konkurente rohkem kui 5 sekundiga. Temale järgnesid Andreas Oopkaup ja pärast Rapla etapil käeluu murdmist tagasituleku teinud Kertu Valing. Neljandaks jäeti Hanna-Grete Suvemaa.

DD2s domineeris Ragnar Veerus, kes edestas finišis Devin Sagadit 5 sekundiga. Kolmandale poodiumiastmele tõusis rootslane David Rehme, kes varemgi Eesti radadel võidu sõitmas käinud. Üldrivi neljanda koha ja DD2 Masters klassi võidu teenis Priit Sei, kelle üleolek kaaskonkurentide ees oli veelgi suurem. Teiseks tuli Martin Sild ning kolmandaks Eke Nurm. Super Masters kategoorias krooniti meistriks Nurm Argo Tamme ja Heigo Hummeli ees.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. aprill 2024

Mark Martin Loomets Itaalia meistrivõitluste avaetapil poodiumil

Kardispordi Itaalia meistrivõistluste avaetapil saavutas Mark Martin Loomets finaalis teise koha ning lõpetas nädalavahetuse kokkuvõttes kolmandana. Itaalias Triscina kardirajal...
22. aprill 2024

Ruben Volti hooaeg TCR Europe sarjas algas vaatamata heale kiirusele raskelt

Ruben Volt alustas oma tänavust autoringraja hooaega Itaalias Vallelunga ringrajal. TCR Europe sarja selle aasta esimesed sõidud pakkusid erinevaid emotsioone. ALM Honda Racing sõitja...
22. aprill 2024

Eesti ringrajasõitjad Itaalias ja Malaisias esiviisikus

Ruben Volt saavutas viienda koha TCR Europe´i sõidus Itaalias ja Ralf Aron oli viies Fanatec GT Asia võistlusel Malaisias....
22. aprill 2024

Kajak Saksamaal parimal stardikohal, Priit Sei võitis Leedus

Markus Kajak tegi Saksamaal suurepärase sõidu, kuid finaaliintsident rikkus lõpptulemuse. Priit Sei tõi Leedust võidu koju. Kajak Saksamaal kõige...