Kardispordi Rotaxi Eesti meistrivõistlused jätkuvad koos Nordicuga Aravetel

Kardihooaeg jätkub Aravatel. Foto: Pille Russi

Eesti meistrivõistlused Rotax-klassidele jätkuvad nädalavahetusel Aravete kardirajal, kui sõidetakse Rotax Max Nordic Challenge’I viimane etapp. Võistlusest tuleb ka otseülekanne.

Rotax Max Nordic Challenge kulmineerub Eestis, kus kroonitakse võitjad ja saadetakse oma riiki esindama Rotaxi Grand Finalsile Bahreini. Võistlejaid on registreerunud üheksast riigist, nende seas Eesti, Läti, Leedu, Poola, Soome, Norra, Tšehhi, Kõrgõzstan ja Georgia, ning oodata on üle 100 sportlase.

Starti on oodata nii kohalike kardi- kui ringrajatippe, aga ka rahvusvahelisi staare, kelle seas Rotaxi maailmakarika viies ja praegu Rotax Senioris sarja juhtiv Miska Kaskineni (FIN), Rotaxi maailmakarika neljas ja praegu Masters-klassis valitsev Henrijs Grube (LV), Junior-klassis Rotaxi Euroopa karikavõistluste hõbe Toms Strele (LV) ja kaks aastat tagasi Bahreinis DD2s Rotaxi maailmakarika poodiumil seisnud Patricks Noels Locmelis (LV).

Eesti kardisportlased võõrustavad seekord oma ridades Itaalia Touring Car’i sõitjat Ruben Volti, kes asub ligi 30 võistleja konkurentsis võistlustulle Senioris. Põhifookus on eestlastel Senior-klassis Paul Hamburgi peal, kellel on ainuke reaalne šanss veel Miska Kaskineni vastu Nordicu üldkokkuvõttes. Samuti juhib Hamburg Eesti meistrivõistlusi.

Rotax Minimax klassis domineerib mõlemaid sarju Nikita Ljubimov, kes on seni Nordicul kinkinud ära vaid ühe stardivõidu Natan Rybczynskile (PL). Kaks aastat tagasi Bahreinis suure finaali võitnud Ljubimov on käesoleval aastal näidanud väga tugevat rahvusvahelist taset ning Grand Fianlsi kindlustamise korral tekivad kõik võimalused imelise tulemuse kordamiseks.

Mõlema sarja tugevaim eestlane Rotax Junioris on Oliver Kurg, kelle punktitabeli 4. positsioon hoiab elus kõik lootused Nordicu üldkokkuvõtte poodiumile. Sama seis on DD2s ka Ragnar Veerusel, kes kaotab kolmandale kohale vaid 1 punktiga. Masters-klassis hoiab Priit Sei kolmandat positsiooni, juhtides seejuures Eesti meistrivõistlusi. Micromax on eelkõige välismaalaste pärusmaa, kus esiotsa okupeerivad eelkõige leedulased, üksikute Soome ja Norra üllatusvisiitidega.

Reedel, 18. augustil on kavas treeningud, laupäeval kell 10.30 kvalifikatsioonid ja kell 11.30 võistlussõidud. Detailne ajakava.

Võistlusest tuleb laupäeval algusega kell 10.30 ka otseülekanne EAL Youtube´i kanalis.

LOE KA NEID UUDISEID:

19. juuli 2024

Registreerumine Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste etapile Lätis lõpeb nädala pärast

Võistlejate registreerimine 9.-10. augustini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste viiendale etapile, Rallijs Cēsisele on avatud veel nädal aeg ja...
18. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis drift ja rahvasprint, Lätis MM-ralli, Paul Aron F2-s

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis driftis ja rahvasprindis, Lätis võisteldakse autoralli MM-punktidele, Paul Aron jätkab F2 hooaega. Reedel ja laupäeval toimub...
18. juuli 2024

Eestlased osalevad Leedus kestvussõidus ja rekordkatses

Palangas toimuval kestvussõidul Aurum 1006 km osaleb eestlastest Antti Jartsev, sama ürituse raames toimuvast rekordkatsest võtab osa autoajakirjanik Indrek...
17. juuli 2024

Lätis toimunud driftivõistlusel jõudis veerandfinaali Randar Kajo, enim EMV punkte teenis Frank Passer

Daugavpilsis peetud drifti Eesti ja Läti meistrivõistluste etapil klassile Semipro jõudis tandemsõitudes kõrgeimale kohale, veerandfinaali Randar Kajo. Eesti meistrivõistluste...