Kardispordi Rotaxi Eesti meistrivõistlused jätkuvad koos Nordicuga Aravetel

Kardihooaeg jätkub Aravatel. Foto: Pille Russi

Eesti meistrivõistlused Rotax-klassidele jätkuvad nädalavahetusel Aravete kardirajal, kui sõidetakse Rotax Max Nordic Challenge’I viimane etapp. Võistlusest tuleb ka otseülekanne.

Rotax Max Nordic Challenge kulmineerub Eestis, kus kroonitakse võitjad ja saadetakse oma riiki esindama Rotaxi Grand Finalsile Bahreini. Võistlejaid on registreerunud üheksast riigist, nende seas Eesti, Läti, Leedu, Poola, Soome, Norra, Tšehhi, Kõrgõzstan ja Georgia, ning oodata on üle 100 sportlase.

Starti on oodata nii kohalike kardi- kui ringrajatippe, aga ka rahvusvahelisi staare, kelle seas Rotaxi maailmakarika viies ja praegu Rotax Senioris sarja juhtiv Miska Kaskineni (FIN), Rotaxi maailmakarika neljas ja praegu Masters-klassis valitsev Henrijs Grube (LV), Junior-klassis Rotaxi Euroopa karikavõistluste hõbe Toms Strele (LV) ja kaks aastat tagasi Bahreinis DD2s Rotaxi maailmakarika poodiumil seisnud Patricks Noels Locmelis (LV).

Eesti kardisportlased võõrustavad seekord oma ridades Itaalia Touring Car’i sõitjat Ruben Volti, kes asub ligi 30 võistleja konkurentsis võistlustulle Senioris. Põhifookus on eestlastel Senior-klassis Paul Hamburgi peal, kellel on ainuke reaalne šanss veel Miska Kaskineni vastu Nordicu üldkokkuvõttes. Samuti juhib Hamburg Eesti meistrivõistlusi.

Rotax Minimax klassis domineerib mõlemaid sarju Nikita Ljubimov, kes on seni Nordicul kinkinud ära vaid ühe stardivõidu Natan Rybczynskile (PL). Kaks aastat tagasi Bahreinis suure finaali võitnud Ljubimov on käesoleval aastal näidanud väga tugevat rahvusvahelist taset ning Grand Fianlsi kindlustamise korral tekivad kõik võimalused imelise tulemuse kordamiseks.

Mõlema sarja tugevaim eestlane Rotax Junioris on Oliver Kurg, kelle punktitabeli 4. positsioon hoiab elus kõik lootused Nordicu üldkokkuvõtte poodiumile. Sama seis on DD2s ka Ragnar Veerusel, kes kaotab kolmandale kohale vaid 1 punktiga. Masters-klassis hoiab Priit Sei kolmandat positsiooni, juhtides seejuures Eesti meistrivõistlusi. Micromax on eelkõige välismaalaste pärusmaa, kus esiotsa okupeerivad eelkõige leedulased, üksikute Soome ja Norra üllatusvisiitidega.

Reedel, 18. augustil on kavas treeningud, laupäeval kell 10.30 kvalifikatsioonid ja kell 11.30 võistlussõidud. Detailne ajakava.

Võistlusest tuleb laupäeval algusega kell 10.30 ka otseülekanne EAL Youtube´i kanalis.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. september 2023

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite Eesti karikavõistlused

Sten Suban võitis ajalooliste vormelite ringrajasõidu Eesti karikavõistlused klassis Eastern. Klassis Mondial oli parim lätlane Raitis Murnieks. Suban (Estonia...
22. september 2023

Rallikrossi Raassilla Grand Prix kutsub osalema

Laupäeval, 30. septembril Raassilla rallikrossirajal toimuvale Raassilla Grand Prix´le registreerumine on lõpusirgel. “Kuna meistrisarjad on Eestis ja lähiriikides lõppenud,...
21. september 2023

Nädalavahetus autospordis: kardi- drifti- ja ringrajahooaja lõppvaatused, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel lõpevad kolme ala kohalikud hooajad ning mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. Eesti hooaja viimane driftivõistlus toimub reedel ja...
21. september 2023

Eesti driftihooaeg kulmineerub Kehalas

Selle hooaja viimane Eesti driftivõistlus toimub reedel ja laupäeval, 22. ja 23. septembril Kehala rajal. Tegemist on Street-klassi Eesti...