Kardihooaja tippvõistlusel Saksamaal osaleb kolm Eesti sportlast

Siim Leedmaa stardib KZ2 maailmakarikal. Foto: Ave Pärn

Neljapäevast pühapäevani. 7.-10. septembrini peetakse käigukastidega kartide aasta suursündmus – FIA KZ maailmameistrivõistlused.

Saksamaal Wackersdorfi kardirajal starditakse kolmes klassis – KZ, KZ2 ja KZ2-Masters – 246 osavõtjaga. Hooaja kulminatsioonist võtavad osa ka kolm Eesti pilooti: Markus Kajak, Siim Leedmaa ja Ken Oskar Algre KZ2 klassis.

KZ, KZ2 ja KZ2-Masters kasutavad kõik samu kahetaktilisi 125 cm3 mootoreid ja kuuekäigulist käigukasti, aga reeglites on väikesed erinevused. Miinimumkaalud jaotuvad vastavalt 170, 175 ja 180 kg, tehes KZ kardid massilt kõige kergemaks ja kiiremaks. KZ2 Masters klassis võivad võistelda sõitjad, kes saavad 35aastaseks käesoleva aasta jooksul ja vanemad.

KZ2 ja KZ2-Masters klassis ei anta välja maailmameistritiitlit, vaid võisteldakse vastavalt KZ2 World Cup’ija International Masters Super Cup’i eest. Kuningliku maailmameistritiitli järele saavad püüelda vaid loetud sportlased KZ ridades, kes on näidanud möödunud või käesoleva hooaja jooksul piisavaid rahvusvahelisi tulemusi, mis tagavad talle koha KZ klassi nimistus. Tänavused KZ2 maailmakarika võitjad sõidavad juba järgmisel aastal kuninglikus klassis.

Wackersdorfis on sel aastal mitmeid sõite teinud möödunud aasta Eesti parim kardisportlane Markus Kajak. Eelmisel aastal lõpetas eestlane Le Mansis KZ2 maailmakarika 11. kohaga, tulles samal rajal mõned kuud hiljem IAME meistrisarja võitjaks klassis Z-I. Tänavu kerkis ta suve jooksul samal rajal Saksamaa meistrisarja etapil poodiumile.

Eesti meistrivõistluste liider Siim Leedmaa on aastaid kardimaailma kütkestanud tugevate rahvusvaheliste tulemustega, enim meenuvad 2018. ja 2019. aastal saavutatud IAME rahvusvahelise finaali 3. kohad. Möödunud aastal lõpetas ta KZ2 maailmakarika 18. kohaga.

Ken Oskar Algre pidi eelmisel aastal leppima Le Mansis alles 106. kohaga, aga ka teda saatis vaid mõned kuud hiljem IAME meistrisarjas hoopis suurem edu, kui lõpetas võistluse kaheksandana. Tänavu Eesti meistrivõistluste arvestuses teist kohta hoidval noormehel on kindlasti Saksmaal palju tõestada, et rühkida koos koondisekaaslastega finaali poole.

Kvalifikatsioonisõidud peetakse reedel kell 11:00-13:25 Saksamaa aja järgi. Eelsõitudega alustatakse kell 14:05 ja jätkatakse kogu laupäeva vältel. Superheat’id toimuvad pühapäeva hommikul kell 10:25-12:50. Selle abil selgitatud finaalikoosseisud stardivad 26-ringilisse finaali 14:45 (KZ2-Masters), 15:35 (KZ2) ja 16:25 (KZ).

Otseülekandeid saab näha YouTube’ist.

Reedese ülekande link: https://www.youtube.com/live/pnSknqmxWBk?si=atIoROubokivKs9_

Laupäevase ülekande link: https://www.youtube.com/live/mSCcrB56w0E?si=i5x5HrhlJ1yDynwU

Finaalide päeva link: https://www.youtube.com/live/wK1hHAU16lU?si=4OA64_rOUlIwAGP3

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutvarestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...