Käinas avati uus kardirada

Käinas avati uus kardirada. Foto: Eesti Kardiliit

Uue kardiraja sünd on Eestis harukordne sündmus. Taasiseseisvumise ajal oli täiesti uuena rajatud vaid üks kardirada, nüüdseks on aga Lange kompleksi kõrvale lisandunud Käina rada. Algne Käina kardirada Hiiumaal nägi ilmavalgust 1991. aastal. 2020. a rada likvideeriti ning selle asemele rajati kaubanduskeskus. Käina uus rada asub vana asukoha naaberkrundil.

Kaks aastat väldanud projekteerimis- ja ehitustööd on tänaseks andnud tulemuseks Eesti moodsaima kardiraja, mis vastab ühtlasi viimastele rahvusvahelise autoliidu FIA standarditele. Ehkki lõplikust valmimisest lahutab kompleksi hetkel puuduolev hoonestus, on rada sõitmiseks hobi- või võistluskardiga täielikult valmis.

“Eesmärgiks oli luua Eesti parim kardirada, mis suudab pakkuda nii sportlastele kui külastajatele suurepärase kasutus- ja elamuskogemuse,” ütleb raja haldaja ning arhitekt Heikki Hõbemägi. “Kompleksi valmimisel on olnud kriitilise tähtsusega olnud Hiiumaa valla, Hiiumaa tarbijate ühistu ning kohaliku kogukonna suur toetus.”

Kardiraja olulisust rõhutas avamisüritusel ka Käina osavallavanem Omar Jõpiselg: “Uue kardiraja näol pole tegemist üksnes spordikompleksiga, vaid selle väärtus on tunduvalt laiakülgsem – moodne kardirada on atraktiivne vaba aja veetmiskoht nii kohalikele kui turistidele.”

Neljapäeva õhtul toimunud raja avamise avakõne pidanud Eesti Autospordi Liidu president Toivo Asmer hindas vastvalminud rajakompleksi juures tehtud koostööd arendaja ja kohaliku omavalitsuse vahel äärmiselt kõrgelt: “Suurepärased asjad saavad sündida heas koostöös. Kiidan nii Heikkit kui Hiiumaa valda tehtu eest – tegemist on ajaloolise sündmuse ja ajaloolise ehitisega, kuhu on sisse pandud paljude inimeste töö ja energia. Olen juba saanud sõitjatelt tagasisidet, et valminu on absoluutne tipptase ning selle üle on kõigil ainult hea meel, et Käina on taas tagasi Eesti mootorispordi maastikul.”

Käina kardiraja avas sümboolselt võistluskardiga linti läbi sõites TARK Racing’ noorvõistleja Franziska Mesikäpp. Meeleoluka ürituse eeskava täitsid rahvatantsutrupp Sõle Segajad, muusikat mängis DJ. Laupäeval sõidetakse Käina uue kardiraja avavõistlus. Postimees Sport karikavõistluste teine etapp on ühtlasi järjekorras 27. “Hiiumaa Karikas”.

Käina kardiraja ajaloost ja valmimisest saab pikemalt lugeda kodulehelt www.kartdago.ee

LOE KA NEID UUDISEID:

29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...
29. veebruar 2024

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks. FIA...
29. veebruar 2024

Eesti Autospordi Liit ja LeCont Tyres sõlmisid rehvitarne lepingu hooaegadeks 2024 ja 2025

Eesti Autospordi Liit teatab koostööleppest, mille kohaselt tarnib hooaegadel 2024 ja 2025 kardispordi Eesti meistrivõistlustele värskelt homologeeritud rehvid tunnustatud...
28. veebruar 2024

VIDEO. Reno Kööts jätkas e-autospordi ringrajasarjas domineerimist, topeltvõit Watkins Glenist

E-autosporti S-Link GT Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga mitmekülgsel ja nõudlikul Watkins Gleni ringrajal. Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 68...