Heitlik ilm segas „Olerex toob Talendid Rajale“ etapil kaarte

Heitlik ilm pani noored võidusõitjad proovile. Foto: Olerex toob Talendid Rajale

„Olerex toob Talendid Rajale 2023“ jätkus Lange motokeskuses heitlike ilmaolude kiuste III etapiga. Ilm segas omajagu kaarte ning mängis võiduvõimalused paljudes klassides ringi.

Talendid Rajale U10 kategoorias oli üllatuslikult vääramatu Karl Hugo Kõrge, kes võitis kõik oma võistlussõidud, kaasaarvatud finaali. Eelmisel etapil tagumiste sekka kuulunud noormees võttis oma esimese Talendid Rajale etapivõidu ja tõusis sellega punktitabelis viiendaks. Sama üllatuslikult lahenesid ka muude poodiumikohtade saatused, kui teiseks tuli debüteerinud Patrick Treialt ja kolmandaks sarja esimese poodiumi võtnud Reiko Kiisk. B-finaaliga piirdus seekord punktitabeli kolmas Robert Esinurm ning B-finaali võitis ülivõimsalt sarja liider Märten Mäemurd, mis tagas talle ka koha A-finaalis. Kolmandat ringiaega näidanud Mäemurd lõpetas etapi neljandana. Sarja kokkuvõttes teist kohtav hoidev Aron Lind katkestas A-finaali.

Üllatuslikuks kujunes ka U12 kategooria, kus tõugati troonilt seni valitsenud Fernando Paimre, kes oli finaali kiireim, aga lõpetas teisena. Võidu noppis debüteerinud Oskar Gubar, koguni 3,5 sekundiga sarja liidri ees. Kolmanda lõpetas Devon Vagul, kelle jaoks oli see Talendid Rajale esimene pjedestaal. Neljandana finišeerus Argo Algma. Ülejäänud sarja esikuuik, peale Paimre, ei lõpetanud kõrgemal kui esiviisikus, või jäid koguni A-finaali uksetaha. Oma eelsõidu võitnud Siim Liivandil ei õnnestunud kolmandal katsel poodiumile tõusta ja tema lõpetas viiendana. Jätkuvalt kokkuvõttes teist kohta hoidev Marten Meindorfile läks seekord alles 8. koht. Sarja kolmas Airon Lind ning viies Rafael Zernask piirdusid seekord B-finaaliga.

Cadet klassi finaalis polnud seekord vastas Kristofer Saarele, kes võttis kindla võidu Rasmus Korsi ja Kaspar Mäesaare ees. Kõige kiiremat ringiaega näitas neljandana lõpetanud Ott Pettai. Viiendana lõpetas Dominik Lepp ja kuuendana kvalifikatsiooni võitnud ning enne finaali üks võidupretendente olnud Sten Mihailov. Edasi tulid Harald Mägi, Hugo Pettai, Harald Ehasalu ja Ott Kristofer Kask. Armand Rüütli kahjuks tulemust kirja ei saanud.

Micro 60 finaali valitses Remi Rubin, kes edestas konkurente koguni seitsme sekundiga. Üks tema lähimatest konkurentidest ja esimese eelsõidu võitja Bennet Korjus oli sunnitud finaali pooleli jätma juba enne selle algust, kui noormees stardijoonelt kardiga liikuma ei saanudki. Kaua pidasid teisele kohale kassi-hiire võitlust Sebastian Kirss ja Jasper Kors, mille lahendas enda kasuks 8 ringile minnes Kors konkurendist möödudes. Head tempot näidanud, kuid juba sõidu alguses piruetti teinud Konrad Karjus lõpetas neljandana.

Mini klassis oli üks nädalavahetuse kiiremaid Albert Tamm, kes edestas kõik kvalifikatsioonis ja startis teisest stardiruudust ka finaali. Finaali alguses haaras juhtohjad kohe eelsõitude järelgi rivi juhtinud Markus Kasepõld, kes hakkas vaikselt edu teiste ees edu kasvatama. Talle järgnes alguses kohe Raimo Kaljuste, kes vahetas õigepea kohad tiimikaaslase Kert Kristian Kiiskiga, kui Kaljuste eksis ja raja kõrvalt lisa võttis. Ring hiljem proovis Albert Tamm üllatada esimesse kurvi Kaljustet, mis lõppes aga tema jaoks piruettiga ja seitsme koha kaotusega. Mida enam kuivas rada, seda kiiremaks muutus Kermo Müil, kes võttis alguses ette Patrick Orvandi ja Raimo Kaljuste ja siis vaid loetud ringid hiljem juba Kert Kristian Kiiski, mis tõstis ta liider Markus Kasepõllu järel teiseks. Samas järjestuses ületati finišijoon: võitja Markus Kasepõld, teine Kermo Müil ja kolmas Kert Kristian Kiisk.

Sarja viimane etapp peetakse juba 29. juulil Tabasalu kardirajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutarvestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...