FOTOD ja VIDEO. Rotax Nordicu etapil Aravetel osalesid kaheksa riigi kardisportlased

Eestist pääses Rotaxi Grand Finalisele Nikita Ljubimov. Foto: Ave Pärn

93 osavõtjaga kahekast riigist toimus nädalavahetusel Rotax Max Nordic Challenge’i viimane etapp ja Rotaxi Eesti meistrivõistluste neljas osavõistlus. Edukaim eestlane oli Nikita Ljubimov, kes võitis Minimax klassis nii etapi kui Nordicu tiitli, millega kaasnes ka pilet Rotaxi Grand Finalsile Bahreinis.

Päeva kulminatsiooniks oli kahtlemata 30 sõitjaga Rotax Max Senior klass, mille iga võistlussõit oli võitluslik. Vihmarehvidel sõidetud kvalifikatsioonis seljatas kõik kindlakäeliselt tšehh Matteo Richter, kellele järgnes kõige tugevama eestlasena Ragnar Simuland ning neljandana autoringraja kõrvalt aega leidnud Ruben Volt. Konkurentsitihedust kinnitas sarja liidri Miska Kaskineni tagasihoidlik 15. koht ajasõidus.

Teravad eestlased andsid kodus välismaalastele võidusõitudes kõva lahingu, mõlemad finaalid võitis Ruben Volt Matteo Richteri ees. Esimeses finaalis lõpetas kolmandana Tõnis-Johannes Toomingas ja teises Ragnar Simuland. See kindlustas kolmele eestlasele kohad esinelikus superfinaali startimiseks. Esireast alustanud Volt ja Richter sattusid superfinaalis aga õigepea löögi alla, kui soomlased rünnakut alustasid. Kuuendalt kohalt alustanud Miska Kaskinen näitas rajal tõelist meelekindlust ja ületas finišijoone esimesena, hoolimata sellest, et eestlased ringiaegades kiiremad olid. Sõidu hilises faasis veidi vihmamärjal rajal muutus kõige kiiremaks Iivari Tuomilehto, kes möödus kolmandana lõpetanud Voltist ja sai finišilipu teisena.

Esikolmikus ei säilitanud võidusõidujärgselt aga keegi oma kohta. Kaskinen langes esivoolundi karistusega teiseks, mis kinkis võidu kaasmaalasele Tuomilehtole. Ruben Volt diskvalifitseeriti õlise sidurikorvi pärast, mis andis poodiumi järgmisele eestlasele, Paul Hamburgile. Sarja kokkuvõttes kindlustas omale tiitli aga Miska Kaskinen, Nordicu teiseks tuli eestlaste esinumbrina eelmise aasta meister Paul Hamburg ja kolmanda poodiumiastme hõivas Matteo Richter.

Rotax Minimaxis andis Nikita Ljubimov konkurentidele sõnaõigust vaid esimeses finaalis, kui stardivõidu noppis poolakas Natan Rybczynski, olles ainuke kiilasrehvidel startinu. Pidevalt kuivaval rajal langesid vihmarehvidel alustanud järjest poolaka saagiks. Nende hulgas ka Ljubimov, kes võitluslikel viimastel ringidel siiski endale teise positsiooni päästis. Järgmistes startides polnud talle aga vastast ja ainukese eestlasena võttis Nikita 2023. aasta Rotax Nordic Challenge’i tiitli ning Grand Finalsi pileti.

Suuri lahinguid peeti ka 17 võistlejaga Rotax Max Junioris, kus välismaalaste vahel hoidsid Eesti lippu kõrgel nii Joel Kaspar Jõepere, Kyle Christon Tuhkru kui Marko Leotoots. Kvalifikatsioonis võidutsesid lätlased, kellele järgnesid kohe Jõepere ja Leotoots kolmandal ja neljandal kohal. Esimeses finaalis jagasid kõrgemad kohad lätlased, soomlased ja poolakad, aga teises finaalis lõpetas teisena Joel Kaspar Jõepere, kes pidas pidevale lätlaste survele suurepäraselt vastu. Superfinaalis hea lähte saanud Jõepere pidi aga õigepea hakkama kohti loovutama ja lõpetas etapi kaheksanda kohaga. Imetabase sõidu tegi aga 11. kohalt alustanud Kyle Christon Tuhkru, kes haaras viimases kurvis kolmanda positsiooni. Kahjuks kadus ka tema visalt võidetud poodiumikoht tehnilises komisjonis, kui ta õlise sidurikorvi tõttu maha võeti. See tähendas, et parima eestlasena lõpetas Marko Leotoots kuuenda kohaga. Etapi ja sarja võitis lätlane Toms Strele, kellele järgnes soomlane Vilho Aatola ja poolakas Franciszek Sulima.

Ülitihedas DD2 klassis domineerisid seekord lätlased. Esimesed kaks stardivõitu kirjutas enda nimele Patriks Noels Locmelis ja superfinaali võidu tagas endale tiitli Tomass Birstins. Talle järgnesid Locmelis ja leedulane Maxim Schurko. Parim eestlasena lõpetas kolmekordne Nordicu meister Ragnar Veerus nii sarja kui superfinaali neljanda kohaga.

DD2 Masters klassi superfinaal algas eestlaste jaoks põnevalt, kui Priit Sei pidas tõsist võidusõitu päeva domineerinud leedulase Martynas Tankeviciusega. Kahjuks lõpetas pärast kahte ringi Priit rajapervel ja pidi alustama viimaselt kohalt üles rühkimist. Etapivõidu võttis Tankevicius kaasmaalase Mykolas Mazinase ees. Tema järel lõpetanud lätlane Henrijs Grube tagas omale Nordicu tiitli. Parima eestlasena lõpetas neljandana Eke Nurm.

Rotax Micromax oli taas välismaalaste päralt. Etapivõidu ja tiitli joonistas oma nimele leedulane Patrikas Jocius. Parima eestlasena lõpetas Dominik Lepp kümnendal kohal.

Järgmine Eesti meistrivõistluste etapp toimub juba nädala pärast Lätis, kui sõidetakse CIK FIA Balti karikavõistluste teine ja CIK FIA Eesti meistrivõistluste neljas osavõistlus. Rotaxid on järgmine kord rajal kahe nädala pärast Laitses.

Otseülekande järelvaatamine.

LOE KA NEID UUDISEID:

19. juuli 2024

Registreerumine Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste etapile Lätis lõpeb nädala pärast

Võistlejate registreerimine 9.-10. augustini toimuvale Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste viiendale etapile, Rallijs Cēsisele on avatud veel nädal aeg ja...
18. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis drift ja rahvasprint, Lätis MM-ralli, Paul Aron F2-s

Nädalavahetusel võisteldakse Eestis driftis ja rahvasprindis, Lätis võisteldakse autoralli MM-punktidele, Paul Aron jätkab F2 hooaega. Reedel ja laupäeval toimub...
18. juuli 2024

Eestlased osalevad Leedus kestvussõidus ja rekordkatses

Palangas toimuval kestvussõidul Aurum 1006 km osaleb eestlastest Antti Jartsev, sama ürituse raames toimuvast rekordkatsest võtab osa autoajakirjanik Indrek...
17. juuli 2024

Lätis toimunud driftivõistlusel jõudis veerandfinaali Randar Kajo, enim EMV punkte teenis Frank Passer

Daugavpilsis peetud drifti Eesti ja Läti meistrivõistluste etapil klassile Semipro jõudis tandemsõitudes kõrgeimale kohale, veerandfinaali Randar Kajo. Eesti meistrivõistluste...