EST1 Racing võtab enda hoolde Aravete ja Rapla kardirajad

Aravete kardirada. Foto: Ave Pärn

Võidusõidumeeskond EST1 Racing võtab enda hoole alla kaks Eesti kardispordi olulist võistlusrada – Aravete ja Rapla.

Alates 2014. aastast haldab Aravete kardirada Margus Leesmaa ning kuni 2023. aastani kuulus Aravete kardirada Järva vallale, ent nüüd on rajal uus omanik Quanloop. Ettevõte, mille asutaja Valentin Ivanovi näol on tegemist väga suure Eesti autospordi toetajaga.

Margus Leesmaa jätkab Aravete raja opereerimisega ka uue nime all: “Mul on ülim rõõm jätkata Aravete kardiraja arendamist koostöös EST1 Racing meeskonna ja Quanloopiga. See rada omab Eesti autospordi ajaloos erilist kohta ja mul on suur au kanda edasi selle pärandit. Kardisport ei ole lihtsalt stardipunkt ambitsioonikatele sõitjatele. See on kogu autospordi vundament. Paljud maailma tippsõitjad on alustanud oma karjääri just kardispordis. See ala arendab olulisi oskusi nagu täpsus, reaktsioonikiirus ja annab esimese arusaama võistlustaktikast, mis on hädavajalikud kõigile autosportlastele.”

“Mul on suur rõõm teha koostööd Margus Leesmaaga Aravete kardiraja arendamisel. Margus on teinud imelist tööd selle raja elus hoidmisel ja tema pühendumus spordile on imetlusväärne. Meie koostöö tähistab suurt sammu edasi Eesti autospordi arengus ja ma hindan kõrgelt tema panust ning visiooni tuleviku suhtes, “ ütles EST1 Racing meeskonna juht Raimo Kulli.

Ta lisas veel: “Aravete kardiraja ümbernimetamine “EST1 Karting – Aravete” on meie jaoks märkimisväärne verstapost. See peegeldab EST1 Racing pühendumust tipptasemele ja meie otsustavust toetada järgmise põlvkonna Eesti sõitjaid. Usume, et õige toe ja võimalustega võivad meie noored talendid saavutada autospordimaailmas kõrgeid tulemusi.”

EST1 Racing võistkonna esipiloot Alex Reimann, kes oma noore ea kohta on saavutanud juba erinevates GT-sarjades häid tulemusi, märkis veel: „Olen veetnud lugematuid tunde sellel rajal. Enamik minu tänastest oskustest arendati Aravetel, kogenud professionaalide, nagu Sten Pentuse juhendamisel, kes ka oma karjääri alguses veetis väga palju aega samal rajal. Aravete on rohkem kui lihtsalt kardirada. See on koht, kus sünnivad unistused.”

Margus Leesmaa: “Lisaks Aravetele on meil hea meel teatada, et Rapla kardirada nimetatakse samuti ümber ja kannab nüüdsest nime “EST1 Karting – Rapla.”

Infot Aravaete ja Rapla radade kohta saab kodulehelt https://www.karting.ee/

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...