Eesti kardisportlaste välistardid: võistlused Saksamaal, Soomes ja Lätis

Nikita Ljubimov võitis Lätis. Foto: Pille Russi / arhiiv (EMV etapp Põltsamaal)

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksmaal, Soomes ja Lätis. Esikoha saavutas Nikita Ljubimov Rotax Max Nordic Challenge´i etapil Lätis.

Road to Wackersdorf

Markus Kajak võistles Saksamaal Road to Wackersdorfil, kus toimub pooleteise kuu pärast KZ ja KZ2 maailmameistrivõistlused. Head kiirust ning KZ2 kvalifikatsiooni üldkokkuvõttes 9. aega näidanud Kajak polnud sõitudes kahjuks nii edukas, katkestades kahes eelsõidus. Ühes neist koguni nii tõsise avariiga, et see pani pitseri kogu nädalavahetusele, sest kaelavalu ei lubanud järgmisel päeval endast kõike anda. Markus alustas finaali 27. positsioonilt ning lõpetas koos esistange karistusega 22. kohal.

Rotax Max Nordic Challenge

Lätis sõideti Rotax Max Nordic Challenge’i teine etapp Ropaži uuendatud 333 kardirajal. Eestlased näitasid mitmes klassis head tempot, aga õnn naeratas vaid vähestele.

Nikita Ljubimov näitas Rotax Minimaxis võimu, edestas konkurente kõigis võistlussõitudes. Kui sarja möödunud etapil Leedus jäi noormehel vormistamata superfinaali võit, siis seekord võttis ta etapivõidu rohkem kui 6 ja parima ringiaja koguni 0,3 sekundiga. Sellega astus Nikita väga suure sammu Nordicu võidu ja Rotaxi maailmakarikapileti suunas.

Rotax Max Senior klassis oli rivi väga tihe ja rahvusvaheline: sõitjaid tuli nii Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Gruusiast kui Tšehhist. Võistlust valitsesid soomlased, aga finaalis näitas parimat ringiaega ja teenis kolmanda koha eestlane Paul Hamburg. Kõrges mängus heitles ka Tõnis Johannes Toomingas, kes finaalis kahjuks avarisse sattus. Eestlastest noppisid finaalis esikümne kohad veel Kaur Koreinik (7), Patrick Õiemets (8) ja Ragnar Simuland (9).

Rotax Max Junioris näitas eestlastest parimat tempot Oliver Kurg, aga kõrge tulemuseni see teda ei viinud. Finaalis eestlastest parimalt kohalt võistlustulle asunud Joel Kaspar Jõepere tõusis kolmandaks ringiks koguni 6. positsioonile, kuid lõpuks esikümnesse ei mahtunud. Kyle Christon Tuhkru lõpetas finaali esimese eestlasena 8. kohal. Talle järgnes Andreas Oopkaup.

Rotax DD2 klassis pidasid tulist võidusõitu Ragnar Veerus ja Devin Sagadi. Kummalgi olid oma tipphetked teises finaalisõidus, kui Veerus veel 2 ringi enne lõppu teist kohta hoidis, aga seejärel lätlaste räpaste manöövrite tõttu 7 kohta kaotas. Sagadi sõitis antud võistlussõidus kiireima ringiaja. Superfinaali esimese ringi järel leidsid eestlased end 10. ja 12. positsioonilt. Veerus lõpetas finaali 4. ja Sagadi 10. kohaga.

Rotax DD2 Masters klassis heitles poodiumipiiril Priit Sei, kes kokkuvõttes samuti neljandana lõpetas. Margus Kingu sai kirja 11. tulemuse.

Rotax Micromax klassis saavutas 15. koha Carl Joosep Jaanimets.

Soome meistrivõistlused

Soomes sõideti meistrivõistluste viies ja kuues etapp. OK Junioris näitas mõlemal päeval kvalifikatsioonis parimat tempot Meryl Peldes, keda lahutas pühapäeval parimast stardikohast vaid 0,04 sekundit. Laupäev lõppes kahjuks katkestamisega, kuid pühapäeval püsis Meryl finaali alguses kaua heitluses esiviisiku kohtadele, lõpetades viimaks seitsmendana.

Stabiilset tempot näidanud Hugo Rajamets lõpetas mõlemad päevad 8. positsiooniga, olles esimesel päeval eestlastest parim. Kaugele ei jäänud ka Aron Kivilo vastavalt 9. ja 12. kohaga.

Paljulubavat tempot tegi klassis OK Roland Kuklane, kes nii kvalifikatsioonis kui võistlussõitudes end esikolmikusse surus. Mõlemal päeval sai eestlane raske töö tasuks ka viimasel poodiumiastmel seista. Robin Särg näitas samas klassis veidi tagasihoidlikumat tempot. Finaalid lõpetas Särg 7. ja 8. kohaga.

LOE KA NEID UUDISEID:

29. veebruar 2024

Nädalavahetus autospordis: superkross Eestis, Paul Aron alustab F2 hooaega

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis superkrossi, Bahreinis algab aga vormel 2 hooaeg, kus eestlastest osaleb Paul Aron. Eestis jäävad sulailma tõttu...
29. veebruar 2024

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks. FIA...
29. veebruar 2024

Eesti Autospordi Liit ja LeCont Tyres sõlmisid rehvitarne lepingu hooaegadeks 2024 ja 2025

Eesti Autospordi Liit teatab koostööleppest, mille kohaselt tarnib hooaegadel 2024 ja 2025 kardispordi Eesti meistrivõistlustele värskelt homologeeritud rehvid tunnustatud...
28. veebruar 2024

VIDEO. Reno Kööts jätkas e-autospordi ringrajasarjas domineerimist, topeltvõit Watkins Glenist

E-autosporti S-Link GT Eesti meistrivõistlused jätkusid kolmanda etapiga mitmekülgsel ja nõudlikul Watkins Gleni ringrajal. Ametlikest vabatreeningutest võttis osa 68...