Eesti kardisportlaste välisstardid: võistlused Saksamaal, Soomes, Lätis ja Rootsis

Sebastian Adari võitis Rotax Seniori Leedu mv etapil. Foto: Rotax Max Challenge Lithuania

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaal, Soomes, Lätis ja Rootsis. Poodiumikohti saavutati Soome ja Lätis sõidetud Leedu meistrivõistluste etappidel.

Saksamaa meistrivõistlused

KZ2 maailmameistrivõistluste ootel peeti veel viimane võidusõit Wackersdorfi kardirajal, kus osales palju maailma kardi tippu kuuluvaid sõitjaid. Nende hulgas Markus Kajak, kes näitas nii kuival kui märjal rajal head kiirust. Kvalifikatsiooni grupis 12. aega näidanud Kajak noppis eelsõitudest 6., 11. ja 21. koha. See aitas ta finaalikooseisu, kes võistlesid juba ainult märgades tingimustes. Esimeses finaalsõidus sai Markus koos esistange karistusega 12. koha ja viimases sõidus koguni 10. koha, mis on märkimisväärne saavutus nõnda rahvusvahelises rivis.

Soome meistrivõistlused

Laupäeval ja pühapäeval peeti Poris Soome meistrivõistluste 9. ja 10. etapp. Eestlastest edukaimana oli laupäeval võistlustules Rando Hanson, kes lõpetas KZ2 klassis poodiumil, noppides teise koha.

Klassis OK võistelnud Hans Joonas Tamm, kes lõpetas laupäeva 8. ja pühapäeva 7. kohaga. OK Junioris heitles veidi pikemas võistlejate rivis Richard Alexander Pullinen, kes lõpetas laupäeval 12. ja pühapäeval 16. positsioonil.

Leedu meistrivõistlused

Balti karikavõistluste järel Ropažis peetud Rotaxi Leedu meistrivõistluste etapil kohtas seekord stardis mitmeid eestlasi, kel kolmes erinevas klassis jagus nii kiirust kui häid tulemusi.

Rotax Senioris seisis kolme erinevat rahvust esindanud poodiumi kõrgemail astmel Sebastian Adari, kes võitis finaali veenvalt koos parima ringiajaga.

Veelgi veenvam võit terendas Oliver Kurge Rotax Junioris, olles konkurentidest üle poole sekundi ringile kiirem, kuid finaalijärgne tehniline komisjon diskvalifitseeris eestlase, mis viis võidu lõunanaabritele. Poodiumile mahtus aga Kure tiimikaaslane Joel Kaspar Jõepere, kes hoolimata sõidu keskel toimunud avariist lõpetas teisena.

DD2s kuulus kõrgesse mängu Ragnar Veerus. Veerus noppis ka ühe eelsõidu võidu, aga pärast kontakti kaasvõistlejaga finaali esimeses kurvis, mis langetas ta kuuendaks, pidi eestlane leppima lõpuks teise kohaga. Samas klassis sai 7. koha Artur Karjus.

Göteborgi Suur Karikas

DD2 Masters klassis pidi nädalavahetusel Rootsis kaasa lööma Priit Sei, kes näitas võiduvõimelist kiirust nii treeningpäeval kui hommikuses soojendussõidus. Paraku ehmatas ilm kõik tohutu paduvihmaga, mis ujutas üle kogu raja. Vee ärapumpamise katsetest hoolimata ei õnnestunud rajatingimusi võistluse alustamiseks piisavalt parandada ja etapp jäeti ära.

LOE KA NEID UUDISEID:

23. juuli 2024

Vigursõiduhooaeg jätkub sügisel

Vigursõidu Kabisa Cup jätkub novembris, suvekuudele ja oktoobrisse planeeritud etapid jäävad ära. “Vigursõitu saab harrastada iga ilmaga,” rääkis vigursõidusarja...
22. juuli 2024

Ringrajasõitja Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Prantsusmaal kahel korral poodiumikoha

Nädalavahetusel pandi Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal GT Cup Europe konkurentsitihe rivi proovile nii intensiivses kuumas kui salakavalas vihmas, kus...
22. juuli 2024

FOTOD ja VIDEO. Üle saja autosportlase võistles Antsla tänavarajal

Antsla tänavarajal toimunud ES Time Antsla rahvasprindist võttis osa 104 võistlejat. Osavõturohkeimas J16 klassis võitis 22 võistleja seas Romet...
22. juuli 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistlustel, Champions of the Future etapil Rootsis ja Rotax International Trophyl Prantsusmaal. Markus Kajak...