Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

Eesti võistlejad Bahreinis. Foto: Carmely Kaarus

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov, Marko Leotoots, Oliver Kurg, Paul-Kristian Hamburg ja Ragnar Veerus.

Eesti koondisesse kuuluvad sel aastal viis Eesti kardisportlast. Nende seas 2021. aastal Micromax klassis Grand Finali võitnud Nikita Ljubimov, kes lõpetas sel aastal Minimax klassi Euroopa karikavõistlused 5. kohal. Ljubimov on teinud tänavu mitmeid väga tugevaid rahvusvahelisi tulemusi, nende seas International Trophy teine ning Wintercupi kolmas koht.

Marko Leotootsi jaoks on tegemist esimese rahvusvahelise suurvõistlusega. Noormees krooniti tänavu Rotax Junior klassis Eesti meistrivõistluste parimaks eestlaseks.

Oliver Kurg käis Bahreinis ka kaks aastat tagasi Minimax klassis, kuid toona oli see tema jaoks esmane kogemus. Sel aastal stardib Kurg juba Rotax Seniori rivis.

Paul-Kristian Hamburg on tänavune Rotax Seniori Eesti meister ja Nordicu hõbe. Samuti tegi ta sel aastal mitmeid välisstarte nii Euroopa karikavõistluste kui BNLis. Hamburgile on seni maailmakarika finaaliuks suletuks jäänud, kuid kogemusega kasvab isu ja 2023. aasta kujunes tema karjääri seni edukaimaks.

Ragnar Veerus lendab juba oma kuuendale Grand Finalile. Seni parim tulemus pärineb Bahreinist, kus ta lõpetas 2021. aastal 13. kohaga. Sama aasta DD2 klassi Euroopa karikavõistluste pronksmedalist võistles tänavu vaid naaberriikides, aga läbis koduse väga kõrgetasemelise sõela rahvusvahelistel võistlustel võidutsenud lätlaste vastu.

Eripärase formaadiga Rotax Grand Finalil toimus 3. detsembril tehnikaloos ning ametlikud treeningud peeti 4.-5. detsembrini.

Homme/kolmapäeval sõidetakse nii kvalifikatsioonid kui esimesed eelsõidud, mis jätkuvad neljapäeval. Reedel, 8. detsembril peetakse eelfinaalid, mille järel selguvad finaali pääsevad võistlejad. Finaalid toimuvad laupäeval, 9. detsembril. Alates kolmapäevast näidatakse YouTube’i vahendusel ka otsepilti.

Möödunud aastal Eesti koondist Grand Finalil suur edu ei saatnud, kui eestlaste parima tulemuse tegi Priit Sei DD2 Masters klassis, kui saavutas 13. koha. Ragnar Veerus startis DD2 klassis finaali 14. kohalt, kuid 2 avariid kaotasid tema lootused võidelda esikümnes. Nikita Ljubimov (Minimax), Tõnis-Johannes Toomingas (Junior) ja Paul-Kristian Hamburg (Senior) möödunud aastal finaali ei pääsenud.

Rotax Grand Finalit on peetud alates 2000. aastast üle maailma, nii Põhja- kui Lõuna-Ameerikas, Aafrikas, Aasias, Euroopas ning Araabias. Eestlased on varem võidurõõmu nautida saanud viiel korral. Junior klassis on kroonitud meistriteks KH Racingu omanik Kenneth Hildebrand (2005), endine vormelipiloot Kevin Korjus (2007), tegevvõidusõitjad Martin Rump (2010) ja Jüri Vips (2014) ning Micromax klassis tänavugi Eesti koondist esindav Nikita Ljubimov (2021).

LOE KA NEID UUDISEID:

17. juuni 2024

FOTOD. Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias viis esikohta

Eesti ringrajasõitjad saavutasid Riias Bikernieki rajal toimunud BaTCC sarja ja Eesti meistrivõistluste etapil DeWALT GP viis esikohta. Eesti ja...
17. juuni 2024

VIDEO. Eesti superauto Oldbac Kalana püstitas Riias Bikernieki rajal uue rekordi

2023. aasta suvel esmasõidu teinud Eesti inseneride loodud Oldbac Kalana superauto sõitis Tõnis Vanaseljaga roolis Riias Bikernieki ringraja uueks...
17. juuni 2024

Kardisportlane Markus Kajak domineeris Saksamaal

16. juunil sõideti Wackersdorfis kardispordi Saksamaa meistrivõistluste (DKM) kolmas etapp, kus kiireimas KZ2 klassis polnud vastast 2022. aasta Eesti...
17. juuni 2024

FOTOD. Kardispordi Eesti meistrivõistlused jätkusid Põltsamaal

Põltsamaal Kuningamäe kardirajal jätkusid kardispordi Eesti meistrivõistlused Rotaxi teise ja CIK FIA klasside kolmanda etapiga. Väikseimad Cadet klassi sangarid...