E-autosport: Dmitri Janis jätkas vormelitel sealt, kus eelmine kord pooleli jäi

Teine etapp sõideti Laguna Seca rajal. Pilt: ekraanikuva

E-autospordi EST1 Racing F4 Eesti meistrivõistlused jätkusid Laguna Seca ringrajal. Etapi võitis Dmitri Janis, kes oli parim ka sarja esimesel võistlusel.

Vabatreeningutest võttis osa 49 võistlejat, neist 10 kiireimat mahtusid poole sekundi sisse.

Kvalifikatsioon suuri üllatusi ei toonud, Dmitri Janis võitis nagu ka esimesel etapil. Talle järgnesid Radix Racing Red värvides sõitvad Rasmus Varblane ja Silver Tamm. 14 kiiremat mahtusid ühe sekundi sisse. Kokku said oma aja kirja 41 võistlejat, ülejäänud 7 võistlejat põrusid oma kiirel ringil ja aega kirja ei saanud.

Eelsõidud ja lohutussõit

Esimeses sõidus suuri üllatusi polnud, selle võitis kindlalt Janis, talle järgnesid Risto Kappet ja Tamm. Teises eelsõidus jätkus draamat kuhjaga, kui juba esimeses kurvis langes rivist Alari Algpeus ja paar kurvi hiljem said kokku Varblane ja Reno Kööts. Mõni ring hiljem tegi ka Sander Kallas sõiduvea, millega lõpetas oma sõidu seinas. Lisaks veel tegijamatest võistlejatest käis rajalt korduvalt väljas Max Kurg, kes samuti pidi lootma lohutussõidu õnnele.

Lohutussõidus läksid Kurg, Kööts ja Kallas kindla peale sõitma, et pääseda finaali. Taaskord pidi tehniliste probleemide tõttu oma sõidu tee ääres lõpetama Algpeus.

Finaal

Start möödus ilma suuremate kadudeta. Võistlus oli kestnud paar ringi, kui Kööts sisenes Corkscrew kurvi väljastpoolt, kuid ei mahtunud rajapiiridesse, samal ajal pidurdas end samas kurvis spinni Kaspar Koorits, kes ka hiljem katkestas.

Ring hiljem said esimeses kurvis kokku Martti Ruus ja Kööts, mõlemad lõpetasid liivaväljadel, kuid Ruus sai kiiremini välja. Mõned ringid hiljem said stardisirgel kokku Mario Haugas ja Silver Jõffert, mille järel oli viimane risti teel ning pidi boksis autot parandama.

Peale boksipeatuste virvarri jätkasid uhkes üksinduses Janis ja tema järel Varblane.

Põnev võidusõit käis aga poodiumi viimasele astmele, millele pretendeerisid koguni viis võistlejat. Peale põnevat lahingut lõpetas kolmandal kohal Paul August Lääne, kes mitmeid ringe kaitses edukalt oma kohta Tamme ees. Tamm jäi eelviimasel ringil jalgu Kallasele, kes üritas möödasõita kuid ebaõnnestus ning mõlemad kaotasid koha Kappetile.

Järgmine etapp toimub 17. septembril Jaapanis asuval Okayama ringrajal.

Võistlus on järelvaadatav EVAL TV Youtube’i kanalilt.

Kõik tulemused on esialgsed kuni protestide lahendamiseni.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. aprill 2024

Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX võitu

Team Estonia Autosport liige Maiko Tamm sihib rallikrossi tippsarja RallyX esikohta klassis Supercar. Kahekordne Eesti meister Tamm võitis mullu,...
12. aprill 2024

FIA Ohutusbülletään nr 40, kaitseriietus kardispordis

Võistlejate ohutus on FIA jaoks esmatähtis ja seda nii rohujuuretasandil kui ka meie spordiala kõrgeimal tasemel. Kardispordis on kaitseriietusel...
12. aprill 2024

Audru rahvasprint sõidetakse põneval tänavarajal

Laupäeval, 13. aprillil Audru alevikus toimuval rahvasprindil ootab võistlejaid ees põnev tänavarada. “Audru rada on sõitjatele isegi huvitavam kui...
11. aprill 2024

Nädalavahetus autospordis: võistlused ja testid Eestis, eestlased ralli EM-etapil Ungaris

Nädalavahetusel sõidetakse Audrus rahvasprinti, Raassillas peetakse rallikrossi testipäev ja Noored Roolis avavõistlus ning toimub palju muudki. Audru aleviku tänavarajal...