Baltimaade driftiparemik võistleb nädalavahetusel LaitseRallyPark´is

Võistlusrada sisaldab trampliini. Foto: Pille Russi

Baltimaade driftiparemik võistleb eeloleval laupäeval ja pühapäeval, 8. ja 9. juunil LaitseRallyPark´is jõuproovil Jump for Drift.

Võistluse nimi „Hüpe driftiks“ viitab võistlusraja alguses olevale trampliinile. Stardisirgel olev „hüpekas“ tõstab auto rattad maast lahti täpselt enne esimest kurvi. Ideaalse trajektoori saavutamiseks peab õhus oleva auto tagumise kaitseraua nurgaga peaaegu puudutama seina.

Rada soosib häid jälitussõite, kuna esimene kurv on piisavalt lai, et sinna kahe autoga hästi ära mahtuda. Kiirendusmaa on piisav, et Pro-klassi autode kiirus enne kurvi oleks üle 100 km/h.

Sõitjatele ja pealtvaatajatele on LaitseRallyPark oma ülesehituselt üks atraktiivsemaid radasid. Kogu rada on ka publikule väga hästi jälgitav. Avatud on autonäituse ja toitlustusala, võimalik on sõita hobikardiga ja külastada LaitseRallyPark´i automajas asuvat autokollektsiooni.

Laupäeval on kavas Semipro ja Pro võistlus, pühapäeval võistleb Street-klass. Väravad avatakse laupäeval kell 9.00 ja pühapäeval kell 10.00.

Pro-klassile on rallipargis toimuv võistlus Balti, Eesti ja Läti meistrivõistluste etapiks, Semiprol kuulub see Balti ja Eesti meistrisarja ja Street-klassil Eesti karikasarja.

Lisainfo ja ajakava leitav https://www.driftime.ee/jump-for-drift-24/
Jooksev info Estonian Drift Associationi Facebooki sündmuses: https://www.facebook.com/events/464566539321431/

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...