VIDEO. Eesti maastikusõitjad saavutasid Poolas kaks esikohta

Hardo Mere / Piotr Kujawski võitsid Extreme kategoorias. Foto: erakogu

Eesti maastikusõitjad saavutasid Poolas toimund maastikurallil Rallye Breslau kaks klassivõitu: parimad olid Hardo Mere/ Piotr Kujawski ning Urmas Uffert / Kaido Kallavus.

23.-29. juunini peamiselt Žagani ja Dwarsko Pomorskie sõjaväepolügoonidel toimunud võistlusel läbisid osalejad ligi 1000 kiiruskatsekilomeetrit.

Klassis Extreme Car Open võtsid eestlased kolmikvõidu. Parim oli Hardo Mere koos poolakast kaardilugeja Piotr Kujawskiga (HM7 Proto). Võitjate aeg oli 16:08.29.12. Rainer Rüütli / Rainer Oja (omavalmistatud  JP5) kaotasid neile tund ja 25 minutit ja Vallo Sassi / Ats Tsupsman (V2 V2) kaks tundi ja üheksa minutit. Koos Extreme klassile mõeldud raskete rajatakistustega, kus tuli takistustest läbipääsemiseks kasutada vintsi abi, oli võitjate keskmine kiirus siiski ca 58 km/h.

Klassis Extreme Truck Small olid võidukad Urmas Uffert / Kaido Kallavus (omavalmistatud C22), kes läbisid raja ajaga 22:34.37,81, edestades teise koha saanud Saksamaa tiimi Steffen Braun / Christian Koepke / Rainer Ulrich (Unimog) rohkem kui kahe tunniga.

Kogu Extreme kategooria parima ajaga lõpetanud Hardo Mere rääkis, et viimast nad välja ei pannud. “Meil jäi tegelikult isegi varu. Ralli eel arvasime, et peame kõvasti suruma, sest inglaste tiim Jim Marsdenilt / James Ayrelt oli oodata tugevat konkurentsi,” rääkis ta. “Kuid juba esimesel katsel tabasid nende autot tehnilised probleemid, järgnes veel ajatrahv hilinemise eest ja see tähendas kukkumist kõrgest mängust.”

Breslau rallide kogenud osaleja Mere lisas, et ehkki võistluspaik on alati sama, rada erineb. “Juba kas või sellepärast, et tegemist on aktiivete polügoonidega, kus korraldatakse õppuseid. Nii näiteks olidki sõjaväelased meile soomukite ja tankidega “ettevalmistanud” lõigu, kus tuli sõita umbes 1,5 meetri sügavustes pinnaselainetes vahedega ligikaudu kuus meetrit. Umbes selline nagu motokrossirajalt tuttav “pesulaud”, ainult et suurem.”

Uudne oli varasema treileritega ühelt polügoonilt teisele liikumise asendamine lisakatsega. “See paarisajakilomeetrine katse sisaldas kiiruspiirangutega lõike, kuna läbisime asulaid. Sõitsid katsetempoga, tuli stopp-märk, mis tähendas, et rakendus kiiruspiirang, võtsid hoo maha ning pärast piirangu lõppu sai taas arendada täistempot.”

Kogu ralli jooksul ei tulnud Merel/Kujawskil ette ühtegi tõsisemat tehnilist probleemi. “Eks selle nimel oli ka terve talv ja kevad tööd tehtud. Mitmeid sõlmi, näiteks vedrustust, õnnestus aga testida alles kohapeal Poolas, sest Eestis ei ole lihtsalt niisugust maastikku.”

Klassis Extreme Car Open said Karl-Erik Abram / Martti Pukko (Toyota Land Cruiser) 11. koha. Klassis Cross Country SSV lõpetasid Indrek Reisenbuk / Vaido Kalm (Can-Am Maverick X3) üheksanda kohaga ja Igor Zivuv koos leedulasest kaardilugeja Giedrius Rajunciusega oli 42. Cross Country Enduros oli Andre Säre (Yamaha Tenere 700) 36.

LOE KA NEID UUDISEID:

12. juuli 2024

LightGrey meeskonnale ERC Delfi Rally Estonialt kaks ERC3 klassi poodiumikohta

Möödunud nädalavahetusel sõidetud ERC Delfi Rally Estonial tegi debüüdi LightGrey meeskond, kes saatis Euroopa autoralli meistrivõistluste neljandal etapil starti...
11. juuli 2024

Rallikomitee uus juht Janno Siitan: autoralli hetkeseis Eestis on paljulubav

Pärast rallikomitee varasema esimehe Emilia Abeli tööle asumist Rahvusvahelises Autoliidus (FIA), kuulutas EAL välja konkursi alakomiteele uue juhi leidmiseks....
11. juuli 2024

Red Bull Car Park Drift on Eestis tagasi, augustis võisteldakse Tallinnas

Red Bull Car Park Drifti võistlus toob 17. ja 18. augustil Tallinnasse Unibet Arena parklasse kokku Eesti paremad driftijad....
11. juuli 2024

Nädalavahetus autospordis: Eestis toimub seitse võistlust ja eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Eestis toimub nädalavahetusel kokku seitse võistlust ja mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal. Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kardispordis, mille...