Maastikusõiduhooaeg jätkub Viljandimaal, tulekul ka vaatemänguline publikukatse

Maastikusõitjad võistlevad nädalavahetusel Viljandimaal. Foto: Pille Russi

Maastikusõitjate hooaeg jätkub 7.-9. juunini Viljandimaal toimuva Suure Maasturite Suvesõiduga, mille kavva kuulub ka vaatemänguline publikukatse.

“Põud tegi vahepeal olukorra päris keeruliseks, kuid viimaste päevade vihmasajud tulid appi. Võistlejad ootab ees põnev rada,” rääkis võistluse peakorraldaja Rasmus Laansalu. “Menüüs on kõik maastikusõidu elemendid, vaja läheb mitmekülgseid oskusi. Korraldajatel on ka meeldiv tõdeda, et aastatega on Suvesõidust kujunenud mitteametlikud maasturihuviliste suvepäevad, mille kinnituseks on rohke võistkondade arv ning üha suurenev pealtvaatajate hulk.”

Kuna orienteerumisvõistlust on publikul n-ö metsa all keeruline jälgida, valmistas korraldaja Ahimäe karjääri ette spetsiaalraja, kus on erinevad maastikusõidu elemendid kontsentreeritud kujul näha. “Korralik off-road ringrada, kus on olemas nii veetakistus, tõusud-langused kui pehmed-turbased alad.”

Publikukatse Ahimäe karjääris on kavas laupäeval, 8. juunil. ATV-d läbivad seda orienteeruvalt kell 10.00-13.00 ja autod ning veokid kell 13.00-16.00. Kohapeal on ka toitlustus.

Laansalu lisas, et kõik võistluspiirkonnad on maaomanikega kooskõlastatud ning looduses liikumisel jälgitakse, et ei kahjustataks kasvavaid puid. “Maastikusõitjate üheks põhireegliks on heaperemehelik suhtumine loodusesse ning sportlik viisakus.”

Võistluskeskus asub Põhja-Sakala vallas Junsi Puhkekeskuses. Esimese võistluspäeva start avatakse reedel, 7. juunil kell 14.00, autasustamine on kavas pühapäeval kell 12.30.

Eesti maasturisportlaste poolt 2008, 2009, 2010, 2012, 2015 ja 2022. aastal parimaks EAL Eesti 4×4 Off-Road võistluseks valitud Suur Maasturite Suvesõit on kõige pikema traditsiooniga maasturite osavussõidu- ja orienteerumisvõistlus Eestis.

Suur Maasturite Suvesõit on EAL Eesti 4×4 Off-Road karikasarja ja EAL Eesti 4×4 Off-Road superkarikasarja kolmas osavõistlus.

LOE KA NEID UUDISEID:

23. juuli 2024

Vigursõiduhooaeg jätkub sügisel

Vigursõidu Kabisa Cup jätkub novembris, suvekuudele ja oktoobrisse planeeritud etapid jäävad ära. “Vigursõitu saab harrastada iga ilmaga,” rääkis vigursõidusarja...
22. juuli 2024

Ringrajasõitja Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Prantsusmaal kahel korral poodiumikoha

Nädalavahetusel pandi Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal GT Cup Europe konkurentsitihe rivi proovile nii intensiivses kuumas kui salakavalas vihmas, kus...
22. juuli 2024

FOTOD ja VIDEO. Üle saja autosportlase võistles Antsla tänavarajal

Antsla tänavarajal toimunud ES Time Antsla rahvasprindist võttis osa 104 võistlejat. Osavõturohkeimas J16 klassis võitis 22 võistleja seas Romet...
22. juuli 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistlustel, Champions of the Future etapil Rootsis ja Rotax International Trophyl Prantsusmaal. Markus Kajak...