FOTOD. Kardispordi Eesti meistrivõistlused jätkusid Põltsamaal

Osavõturohket Rotax Max Seniori sõitu juhib hilisem võitja Paul Hamburg. Fotod: Ave Pärn

Põltsamaal Kuningamäe kardirajal jätkusid kardispordi Eesti meistrivõistlused Rotaxi teise ja CIK FIA klasside kolmanda etapiga.

Väikseimad Cadet klassi sangarid Kaspar Mäesaar ja Remy Reitel pidasid finaalis võidu peale tulist heitlust. Reitel haaras kohe sõidu alguses liidriohjad, kuid tegi eelviimasel ringil tillukese vea, millest piisas Kaspar Mäesaarele ning teist võimalust temale vaja polnud. Mäesaar võitis Põltsamaal Remy Reiteli, Johann Laidvee, Remi Rosentali ja Hugo Pettai ees.

Rotax Micro ja Minimax klassides domineerisid finaale vastavalt Dominik Lepp ja Nikita Ljubimov. Minimaxis lõpetas teisena lätlane Mikkel Grantins ja kolmandana Carl Joosep Jaanimets. Micromaxi teise koha teenis Hans Pettai.

Micro 60 klassis peeti tõsist võidusõitu kõigile esikolmiku kohtadele. Parimalt kohalt alustanud ning alguses kohe liidriohjad haaranud Dominik Leppa survestas sõidu alguses intensiivselt Sten Mihailov, kuid juba teisel ringil asus rünnakule Rasmus Kors. Neljandaks ringiks püüdis ta kinni ka liidri ning asus sõitu juhtima. Mitmel korral proovis Lepp kohta tagasi võtta, põnevamatel hetkedel rivistus esikolmik rajal üksteise kõrval üles. Lepp võttis siiski napilt etapivõidu Korsi ja Mihailovi ees.

Võistlejate rohkes Mini 60 klassis osutus finaali esimesel ringil kõige teravamaks Nikita Ljubimov, kes tõusis esimese kurviga kolmandalt stardipositsioonilt teiseks ning juba teises kurvis tõusis liidriks. Tema seljataga tegi mehist tõusu Jasper Kors, kes stardi järel kuuendale kohale langes. Eelviimasel ringil teiseks tõusnud Kors sai aga Konrad Karjuse lükkamise eest protokolli viiesekundilise karistuse, mis langetas ta tagasi kuuendale positsioonile. Teisena tõusis poodiumile seega parimalt kohalt alustanud Patrick Orvandi ja kolmandaks Raimo Kaljuste.

Rotax Junioris ja Senoris tegid soolosõitu eestlased. Rotax Junioris juhtis stardist finišilipuni Markus Jauk, kellele hingas tugevalt kuklasse tiimikaaslane Fernando Paimre. Eestlaste duo jättis Läti tandemi Strele-Tions aina kaugemale seljataha, sõites kordamööda parimaid ringiaegu. Finišijoonel jäi neid lahutama vaid 0,351 sekundit. Avaetapi võitja Toms Strele lõpetas kolmandana. Rotax Senioris liikusid sarnases rütmis tiimikaaslased Paul Hamburg ja Aron Kivilo, kes teised kaugele maha jätsid ja vaid poolesekundilise vahega finišilipu said. Kolmandana lõpetas Oliver Kurg, finaali suurima tõusu tegi Kyle Christon Tuhkru, kes tõusis 17. stardikohalt seitsmendaks.

OK ja OK Juniori ühisstardis domineeris valitsev Eesti meister Roland Kuklane. OK poodiumile mahtusid veel Rodion Gurjanov ja Richard Alexander Pullinen. Mitmeid karistusi jagati OK Junior klassis, kõige märkimisväärsemalt Theodor Toobalile, kes ületas finišijoone teisena, kuid teenis rajapiiride korduva ületamise eest 5 lisasekundit. Etapivõidu noppis stardist finišini juhtinud Aleksander Uusneem. Peale karistusi moodustasid ülejäänud esikolmikust neiud: teine Meryl Peldes ja kolmas Franziska Mesikäpp.

Tasavägises ja rahvusvahelises Rotax DD2 klassis polnud seekord vastast lätlasele Tomass Birtsinsile, aga tulevärk toimus tema seljataga. Esimese 3 ringi jooksul keerati esikolmikut mitmeid kordi peapeale. Stardiga teiseks tõusnud leedulase Maxim Schurko võttis teisel ringil ette valitsev selle klassi Eesti meister Patriks Locmelis ning vaid ring hiljem ka Ragnar Veerus. Tegudele asunud Veerus seljatas järgneval ringil ka Locmelise, õigepea järgnes talle ka Schurko. Edasise temposõiduga eemaldusid Veerus ja Schurko jälitajatest ning omavahelise duellini ei jõudnudki, kuid finišeerisid 0,132 sekundilise vahega teise ja kolmandana.

DD2 Mastersis astuti kandadele mitmekordsele selle klassi meistrile Priit Seile, kes võistlussõitudes kaaskonkurendid paika pani. Finaali võitis Sei ligi 4,5 sekundiga. Teisele kohale käis aga korralik heitlus. Lõviosa sõidust teist kohta hoidnud Markus Kaljuste jättis peale mahajääjast möödumist ukse lahti Ivo Pärlele, kes teist kutset ei vajanud. Kaugele ei jäänud ka Eke Nurm, kes viimastel ringidel Kaljuste närvidel mängis. Pärle lõpetas teisena, Kaljuste kolmandana.

KZ2 klassi lahutamatus nelikus ei jõudnud keegi ohustama Siim Leedmaad, kuid teine-kolmas-neljas Andri Tsikin, Antti Rammo ja Marko Leotoots sõitsid kõik 27 ringi tihedalt koos. Kusjuures, võitja Leedmaa näitas nelikus kõige kehvemat ja rivi neljas Marko Leotoots parimat ringiaega.

Järgmine Eesti kardispordi meistrivõistluste etapp peetakse 13. juulil Aravete kardirajal.

LOE KA NEID UUDISEID:

23. July 2024

Vigursõiduhooaeg jätkub sügisel

Vigursõidu Kabisa Cup jätkub novembris, suvekuudele ja oktoobrisse planeeritud etapid jäävad ära. “Vigursõitu saab harrastada iga ilmaga,” rääkis vigursõidusarja...
22. July 2024

Ringrajasõitja Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Prantsusmaal kahel korral poodiumikoha

Nädalavahetusel pandi Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal GT Cup Europe konkurentsitihe rivi proovile nii intensiivses kuumas kui salakavalas vihmas, kus...
22. July 2024

FOTOD ja VIDEO. Üle saja autosportlase võistles Antsla tänavarajal

Antsla tänavarajal toimunud ES Time Antsla rahvasprindist võttis osa 104 võistlejat. Osavõturohkeimas J16 klassis võitis 22 võistleja seas Romet...
22. July 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistlustel, Champions of the Future etapil Rootsis ja Rotax International Trophyl Prantsusmaal. Markus Kajak...