FOTOD. Eesti kardisõitjad võitsid Balti karikal kõik klassid

Siim Leedmaa võitis kiireima KZ2 klassi. Fotod: Pille Russi

Ligi 100 võistlejaga peetud CIK FIA klasside Balti karikavõistluste viimasel etapil LaitseRallyPargi kardirajal tulid igas klassis Balti karikavõitjateks eestlased: Jasper Kors (Micro 60), Markus Kasepõld (Mini 60), Hugo Rajamets (OK-J), Roland Kuklane (OK) ja Siim Leedmaa (KZ2).

Cadetis võitis Laitse etapi Kaspar Mäesaar.

Klassis Cadet küll meistri- ega karikavõistluste arvestust ei peetud, aga veenva võidu võttis Kaspar Mäesaar. Eelsõitude jooksul kujunes tema lähimaks konkurendiks Kristofer Saar, kes finaalis avarii järel kahjuks katkestama pidi. Teiseks tuli seega Ott Pettai, kellest kaugele maha ei jäänud ka Rasmus Kors. Neljanda koha sai Sten Mihailov Henri Türkeli ees. Kuuendana lõpetas Harald Ehasalu, kes koos Saarega intsidendis aega kaotas.

Jasper Kors võitis Micro 60-s Balti karika.

Klassis Micro 60 valitses enne finaali Lukas Teets, kes finaalis troonilt tõrjuti. Võitis Raimo Kaljuste, kes kaaskonkurentidel eest ära sõitis. Teets lõpetas teisena ning Remi Rubin kolmandana. Esikolmikus ületas finišijoone algselt ka Hugo Elmers, kes sõidu järel konkurendi lükkamise eest ajalise trahvi teenis ning viiendaks langes. Ühtlaselt punkte kogunud Jasper Kors lõpetas etapi neljandana ja kindlustas sellega Balti karika. Leedus Balti avaetapi võitnud, kuid viimasel kahel osavõistlusel palju ebaõnne kogenud Bennet Korjus tuli Balti karika kokkuvõttes teiseks. Remi Rubin kergitas end viimase etapiga kokkuvõtte kolmandaks.

Markus Kasepõld (41) võitis Baltika Mini 60-s.

Laitses polnud taaskord vastast Nikita Ljubimovile, kes võitis kõik Mini 60 võistlussõidud. Finaalis jäi temast vähem kui sekundi kaugusele Markus Kasepõld, kes viimati Riias Balti karika etapi ka võitis. Viimastel ringidel tõusis Kermo Müil mööda Markus Jaukist ja tõusis poodiumi kolmandale asemele. Hooaja kokkuvõttes tuli Balti karikavõitjaks Markus Kasepõld Nikita Ljubimovi ja leedulase Nojus Stasionise ees.

Hugo Rajamets võitis Balti karika OK Junioris.

OK Junioris valitses vihmamärjal rajal Hugo Rajamets, kelle lähim konkurent Markas Šilkunas kõik võistlussõidud tema järel teisena lõpetas. Edukast punktisaagist piisas Rajametsale, et noppida ka Balti karikas. Šilkunas lõpetas nii etapi kui sarja teisena. Etapi kolmandale kohale käis tihe võidusõit Aron Kivilo, Simas Baciuska, Theodor Toobali, Alexander Uusneeme, Oskar Lukas Ausingi, Linas Volungeviciuse ja Richard Alexander Pullineni vahel. Hästi läbi rivi tõusnud Pullinen väljus sellest heitlusest võidukana ning astus poodiumile. Hooaja kokkuvõttes lõpetas kolmandana leedulane Linas Volungevicius.

Roland Kuklane oli OK edukaim.

Täiskasvanute klassis OK astus Roland Kuklase kandadele Rodion Gurjanov, võites kvalifikatsiooni ning ühe eelsõidu, mis andsid talle parima stardikoha ka finaali. Kuklane ei mõelnud aga kaua ja haaras esikoha juba stardist. Mõned ringid hiljem pääses ta juba püüdmatusse kaugusesse. Kolmanda koha peale sõitsid võidu Patrick Sarapuu ja leedulane Dovydas Gudelevicius, aga hoolimata leedulase pingutustest rünnakuni ta ei jõudnudki. Balti karikavõitjaks krooniti Kuklane, teiseks Gudelevicius ning kolmandaks Patrick Sarapuu.

Kiireimas KZ2 klassis polnud vastast Siim Leedmaale, kes loovutas vaid ühe eelsõidu võidu, kuid seljatas konkurendid finaalis ligi 6 sekundiga.

“Saime seadistuse juba kvalifikatsioonis väga heaks. Finaalis oli rada kardikeeles tatine, seega veel libedam kui vihmaga. Katsusin lihtsalt rahulikult sõita,” tõdes Leedmaa. “Maailmameistrivõistluste kogemus oli raske. Enesekindlus ei olnud siia tulles nii hea, aga [tänane tulemus] näitab, et kui piisavalt pingutada ja palju trenni teha, siis on võimalik taas paremaks saada. Seda see hooaeg mulle kindlasti õpetas.”

Võit aitas eestlase ka Balti tiitlini, mille kindlustas ta alles halvimate sõitude mahaarvamisel leedulase Kajus Šikšnelise vastu. Leedulane lõpetas ka Laitses teisena. Pärast tihedat võidusõitu rootslaste vahel kaotasid nad võitluses poodiumile mitmeid kohti. See andis võimaluse Georg Kõssile, kel tuli hoida seljataga Jesper Sjöberg. Kõss sai aga stardiintsidendis esistange karistuse, millega langes eestlane viiendaks ja loovutas poodiumi. Temast möödus ka Markus Kajak, kes startis finaali pärast ühe eelsõidu katkestamist alles 12. kohalt. Hooaja kokkuvõttes tuli Balti pronksile leedulane Edgaras Kelmas.

Riikide arvestuse võitis Leedu Eesti ja Läti ees.

Balti karika tulemused on esialgsed kuni ametlike punktitabelite kinnitamiseni.

LOE KA NEID UUDISEID:

22. July 2024

Ringrajasõitja Alex Reimann ja EST1 Racing saavutasid Prantsusmaal kahel korral poodiumikoha

Nädalavahetusel pandi Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal GT Cup Europe konkurentsitihe rivi proovile nii intensiivses kuumas kui salakavalas vihmas, kus...
22. July 2024

FOTOD ja VIDEO. Üle saja autosportlase võistles Antsla tänavarajal

Antsla tänavarajal toimunud ES Time Antsla rahvasprindist võttis osa 104 võistlejat. Osavõturohkeimas J16 klassis võitis 22 võistleja seas Romet...
22. July 2024

Eesti kardisportlased võistlesid Saksamaal, Rootsis ja Prantsusmaal

Eesti kardisportlased võistlesid nädalavahetusel Saksamaa meistrivõistlustel, Champions of the Future etapil Rootsis ja Rotax International Trophyl Prantsusmaal. Markus Kajak...
22. July 2024

MM-arvestuses teiseks tõusnud Ott Tänakule / Martin Järveojale esimeselt Läti MM-rallilt poodiumikoht

Pühapäeval Lätis lõppenud autoralli MM-hooaja kaheksanda etapi võitsid soomlased Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1). Soomlastele...