VIDEO. Kardispordi Tulevikutähe esimese hooaja meistrid selgusid LaitseRallyPark´i rajal

Kardispordi Tulevikutähe finaal sõideti LaitseRallyPark´is. Foto: Kaarel Tigas

Eesti Autospordi Liidu poolt tänavu käivitatud noorte hobikardisarja võitsid hooaja kokkuvõttes nooremas vanuserühmas Marten Meindorf ja vanemas Jürgen Laansoo.

Sarja viimane ja otsustav etapp sõideti Laitses. Punktitabel jättis mõlemas vanuserühmas võiduvõimalusi veel paljudele ja see lubas oodata kompromissitut heitlust.

Nooremas vanuserühmas võitnud Marten Meindorf pani edukale võistluspäevale aluse päeva parima ajaga kvalifikatsioonis, kuid finaalis tuli tal tublisti vaeva näha positsiooni kaitsmisega Kregor Tamme vastu, kes just finaalsõidus kiiremat ringiaega näitas ja kohe Marteni selja taga teisena finišeeris. Heitluses kolmandale kohale toimus suurem kokkupõrge, mille põhjustamise eest määratud ajalisele karistusele vaatamata jõudis viimasena poodiumile Kaspar Pikkpõld.

Hooaja punktitabelis tähendas see Marten Meindorfi ja Kaspar Pikkpõllu võrdset seisu, kuid vastavalt sarja juhendile sai üldvõidu osas määravaks Marteni kaks etapivõitu. Punktitabeli kolmanda positsiooni hõivas Armin Kaar.

Marteni Meindorf: “Finaalsõit polnud sugugi lihtne, sest konkrent Kregor püüdis korduvalt mööduda ja tema rünnakuid kaitsta polnud kerge ülesanne. Tundub natuke uskumatu, et sarja kokkuvõttes sellise asjaga hakkama sain, aga igal juhul pakub tulemus suurt rahulolu!”

Ka vanemate sportlaste seas oli võistluspäeva stsenaarium mõneti sarnane ja finaalis noppis võidu kvalifikatsiooniski kiireimaks osutunud Jürgen Laansoo. Erinevalt noorematest püsis selles sõidus aga terve võistluse vältel tihedalt tema kannul aga tervel neli järgmist võistlejat. Teisena lõpetanud Armin Rebane hoidis Jürgenit pideva surve all loetud sekundikümnendikud võitjast hiljem finišeeris kolmandana Rasmus Välk. Finaali kiireim ring kuulus sootuks neljandana lõpetanud Tristan Tammele.

Eduka viimase etapiga kindlustas hooaja üldvõidu Jürgen Laansoo, vastavalt teise ja kolmandana platseerusid Armin Rebane ja Rasmus Välk.

Jürgeni Laansoo:”Teadsin juba hommikul, et hea sõbraga tuleb tuline lahing esikoha nimel. Püüdsime selle pidada nii sõbralikult kui võimalik, kuid võitlust jätkus sellele vaatamata. Autospordiga tahan kindlasti edasi tegeleda, kuid millega täpsemalt, see selgub tulevikus.”

Eesti Autospordi Liidu kardipordi alakomitee juht Mart Liiksaar nentis, et kuigi sõitmine hobikardil ei peaks olema sportlik eesmärk omaette, on see siiski taskukohane ja suurepärane hüppelaud mistahes autospordialale ja omamoodi filter nii noortele kui nende peredele selgitamaks võimalikku huvi ja perspektiivi autospordis laiemalt. Esimesed edasised sammud pakub EAL koostöös partneritega tänavustele kiirematele välja kohe: “Kutsume kõiki noori osas saama tänavuste kardispori meistrivõistluste finaaletapist Aravetel 24. septembril ja juba järgmisel päeval saavad paljud lõppenud Tulevikutähe sarja paremad võimaluse proovida oma võimeid tõelisel võistluskardil. Täname selle võimaluse eest meie häid koostööpartnereid Aero Racing (Andre Soom), Talvar Racing (Aavo Talvar) ja Aqva Racing (Taavi Toobal)! Ühtlasi tunnustame tänavuse sarja peatoetajat LaitseRallyPark´i ja selle juhti Üllar Suvemaad, kelle panus nii noortesporti kui sporti laiemalt on olnud aastatepikkune. Loodetavasti saame tema eestvedamisel sündinud verivärskelt ja Baltikumi moodsaimal kardirajal pidada tuliseid võistlusi juba tuleval hooajal!”

Noorema vanusegrupi võitjat Marten Meindorfi ootab võimalus ja Eesti Autospordi Liidu toetus startimaks kardispordi Eesti meistrivõistlusel hooajal 2023, vanema vanusegrupi kiireimale noormehele (Jürgen Laansoo) ja neiule (Martaliisa Meindorf) pakub Eesti Autospordi Liit võimalust esindada Eestit FIA Mootorispordimängudel Prantsusmaal juba käesoleva aasta oktoobrikuus.

Eesti Autospordi Liit tänab kõiki osalejaid, lapsevanemaid ja sarja läbiviimisele kaasaaidanuid. Noorte hobikardisarja Kardispordi Tulevikutäht järgmise hooaja plaanid avalikustatakse uuel aastal.

2022. aasta punktitabel.

LOE KA NEID UUDISEID:

2. oktoober 2023

FOTOD. Libatse rahvasprint pani sõitjad tõsiselt proovile

Libatse rahvasprindi eri pinnasetüüpe kombineeriv võistlusrada pani sõitjad tõsiselt proovile. Nelikveoliste klassis võitnud ja autoklassides absoluutarvestuses parima aja sõitnud...
2. oktoober 2023

Ott Tänak / Martin Järveoja võitsid Tšiili ralli

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) võitsid Tšiili MM-ralli 42,1sekundilise eduga Thierry Neuville / Martin Wydaeghe (Hyundai...
28. september 2023

Nädalavahetus autospordis: rallikross ja rahvasprint Eestis, eestlaste välisstardid

Nädalavahetusel sõidetakse Eestis rallikrossi ja rahvasprinti, toimub e-autospordi Eesti meistrivõistluste etapp, autoralli MM-punktid on mängus Tšiilis. Rallikrossi Raassilla Grand...
28. september 2023

Drifti superfinaali võitis Eesti meister Simon Suvemaa, uustulnuk Siim Oskar Hääl oli teine

Kehala Ringil toimunud drifti superfinaali võitis Simon Suvemaa, kes tuli ka Semipro Eesti meistriks. Teise koha sai esimest hooaega...