Toomas Triisa ja Mart Meeru lõpetasid Dakari maratonralli oma klassi 11. kohaga

Toomas Triisa (paremal) / Mart Meeru said klassis 11. koha. Foto: MCH Photography

Varem mootorratastega Dakaril startinud Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) lõpetasid pühapäeval Saudi-Araabia sadamalinnas Dammamis selle aasta Dakari maratonralli.

2023. aastal ühte sõidukisse istunud Rally Raid Estonia võistlejad tegid korraliku esituse, kui said oma debüüdil neljarattalisega T4 bagide klassis 11. koha. Kokku läbiti kahe nädala jooksul üle 8000 kilomeetri.

Viimase päeva pikkus oli kokku 417 kilomeetrit, katset oli sellest 136 kilomeetrit. Triisa ja Meeru said katselt 12. koha, T4 klassi üldarvestuses oli nende koht 11. Mehed olid peale finišit esmalt üsna sõnatud.

“Ei oskagi kohe midagi öelda, siin me nüüd oleme,” alustas Meeru. “Tõesti, oli õnne, oli ebaõnne, oli päikest ja vihma, oli kive ja düüne, 14 päeva õiget kõrberallit, väga äge,” lisas Triisa.

“Raske on siia midagi lisada hetkel. See tunne, olla Dakari finišis on tuttav aga ikkagi eriline. Täna oli täitsa keeruline päev, mõne kontrollpunktiga oli pisut tegemist aga kahepeale navigeerisime ära. Tegime terve ralli nii, et ükski kontrollpunkt ei jäänud leidmata. Sellega saab väga rahul olla,” võttis Meeru nii päeva kui ralli kokku.

Toomas Triisa ja Mart Meeru viimase päeva kokkuvõte on siin: https://fb.watch/i3KHL2xkoK/

T4 arvestuse võitsid Eryk Goczał / Oriol Mena (Can-Am Maverick XRS Turbo), autode arvestuse võistid Nasser Al Attiyah / Mathieu Baumel (Toyota GR DKR Hilux).

LOE KA NEID UUDISEID:

31. jaanuar 2023

Raamat “Autosport 2022” jõudis müügile

EAL-i kontorist ning e-poest on võimalik osta raamatut “Autosport 2022”, mis esmakordselt autospordi aastaraamatute ajaloos kajastab lisaks autospordile ka...
31. jaanuar 2023

VIDEO. Juhan Mänd pälvis Priit Pallo nimelise auhinna “Eesti autospordi hing”

Käesoleval aastal esmakordselt välja antud Priit Pallo nimelise auhinna “Eesti autospordi hing” pälvis staažikas autospordikohtunik Juhan Mänd. Juhan Mänd...
31. jaanuar 2023

Otepää talverallile registreerus 85 võistluspaari

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023. aasta hooaeg saab avastardi eeloleval laupäeval Otepääl. Avaetapina sõidetavale Otepää talverallile registreerus kümnes...
29. jaanuar 2023

Eesti aasta auto 2023 on Honda Civic

Eesti Rahva Muuseumis toimunud Eesti Autospordi Liidu galal selgus Eesti aasta auto 2023. Alates 2001. aastast korraldatava Eesti mainekaima...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule