Rahvaralli sõidetakse teedel, mida on WRC-meeskonnad kasutanud testimiseks

Eelmine rahvaralli toimus Saaremaal, laupäeval võisteldakse Kagu-Eestis. Foto: Margus Kirs

Laupäeval, 3. septembril sõidetav Kupatama rahvaralli viib võistlejad Kagu-Eesti teedele, mida on WRC-meeskonnad kasutanud testimiseks.

“WRC-meeskonnad valivad nõudlikud teed, et saada maksimaalset tagasisidet auto käitumise kohta,” rääkis võistluse direktor Kaido Oru. “Mõistagi oleme katseid kohandanud nii, et need oleks rahvarallil osalejatele ohutud, kuid keeruline ralli tuleb sellegipoolest.”

Oru ja tema tiim on aastaid korraldanud rallimeeskondadele teste, millest kasvas välja ka rahvaralli korraldamise idee. “Meeskond on meil olemas ja rahvaralli lisakatse korraldamine ei erine ju oluliselt testi läbiviimisest. Ühtlasi ei kuulunud kalendrisse varasemalt Lõuna-Eestis ühtegi rahvarallit, aga samas sõitjate huvi oli selgelt olemas.”

Keskusega Luhamaal sõidetavale võistlusele registreerus 129 ekipaaži. “Oleme rahvaralli korraldanud võimalikult võistlejakesksena, et neil oleks huvitav sõita. Katsetel leidub kõiki elemente, klassikalisi Võrumaa kurve, mis keeravad nuki harjalt, hea nähtavusega ja ka “pimedaid” mahapöördeid, muutuva raadiusega kurve ja kõike muud, mida üks ralli sisaldab.”

Raja kogupikkus on 139,34 kilomeetrit, millest 36,08 moodustavad kaheksa lisakatset. Esimene auto stardib Luhamaalt laupäeval kell 8.00 ja finišeerib samas kell 18.24. Pealtvaatajatele mõeldud info avaldatakse homme/reedel Kupatama Motorspordi Facebookil lehel.

Kupatama rahvaralli on noorteralli Eesti meistrivõistluste V etapp klassidele J16 ja J18 ja rahvaralli EAL karikavõistluste V etapp.

LOE KA NEID UUDISEID:

4. oktoober 2022

VIDEO. Raassilla uuel rajal stardivad oktoobri keskel ka rallikrossiautod

15.-16. oktoobrini Raassillal toimuval Tarvastu Karika viiendal etapil saavad võimaluse uut rada proovida ka rallikrossiautode ja krosskartidega sõitjad. 15....
3. oktoober 2022

Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli, drift ja maastikuralli

Eesti võidusõitjad osalesid nädalavahetusel ralli maailma- ja Soome meistrivõistluste etapil ja drifti Euroopa sarja võistlusel. Lõpule jõudis ka Rumeenias...
3. oktoober 2022

Tõnis Kasemets võitis Ameerikas IMSA Prototype Challenge´i sarja

Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) võitis Ameerika Ühendriikide sportautode võistlussarja IMSA Prototype Challenge, olles kiireim ka viimasel etapil Michelin...
3. oktoober 2022

Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge

LaitseRallyPark’is toimunud Rallylegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge, kes finaalsõidus edestas Robert Virvest poolteise sekundiga. Finaalis sõitsid viie masinaklassi võitjad...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule