Nädalavahetus autospordis: lõpule jõuavad ralli ja drifti Eesti meistrivõistlused

Eelmise aasta Saaremaa ralli võitsid Georg Gross / Raigo Mõlder. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel selguvad Eesti meistrid rallis ja driftis, Eesti meistrivõistluste punktidele võisteldakse ka e-autospordis.

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlused lõpevad reedel ja laupäeval sõidetava Saaremaa ralliga. Võistluse start antakse homme/reedel kell 17.30 Kuressaare keskväljakult ja finiš on samas laupäeval kell 19.00. Võistlust on võimalik jälgida kohapeal, stardi- ja finišipoodiumit ning linnakatset EAL Youtube´i kanali vahendusel ning laupäevaseid kiiruskatseid Delfi TV-st. Ülekanne stardipoodiumilt algab reedel kell 17.30, linnakatselt reedel kell 20.00 ja finišipoodiumilt laupäeval kell 19.00.

Drifti Eesti meistrivõistlused Pro-klassile lõpevad reedel ja laupäeval Riias toimuva Grand Finaliga. Võistlus on ka Põhja-Euroopas tsooni, Livonia (Eesti ja Läti) ja Läti meistrivõistluste etapiks. Reedel algusega kell 15.30 on kavas kvalifikatsioonid ning laupäeval alates kell 13.00 tandemsõidud.

E-autospordis lõpeb reedel kell 17.00 ralli T@K Stagetech Eesti meistrivõistluste etapp Walesi virtuaalteedel ning pühapäeval sõidetakse Formula EVAL-i V etapp Zandvoorti rajal. Seegi võistlus kuulub Eesti meistrivõistluste arvestusse.

Täna/neljapäeval jõuab lõpule Maroko maratonralli, kus Toomas Triisa / Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) olid enne viimast võistluspäeva üldarvestuse 23. ja klassi T4 kaheksandal kohal.

Vormel 1 MM-sari jätkub Jaapani Grand Prix´ga, mille kvalifikatsioon sõidetakse laupäeval kell 9.00 (siin ja edaspidi Eesti ajad) ning võistlus algab pühapäeval kell 8.00. Otsepilti näitavad Viaplay Sport ja F1 TV.

MM-punktid on mängus rallikrossis, mille 8. ja 9. etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Spa-Francorchamspi rajal. Võistlust on võimalik jälgida RX+ kanali vahendusel.

LOE KA NEID UUDISEID:

8. detsember 2023

Veerus võitis Bahreinis eelsõidu ja stardib eelfinaali esireast

Ragnar Veerus võttis Bahreinis toimuval Rotax Grand Finalsil DD2 klassis eelsõidu võidu, teise ja kolmanda koha. Reedel stardib ta...
7. detsember 2023

Algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril ERM-is

Täna/neljapäeval algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril Eesti Rahva Muuseumis Tartus. Galal autasustatakse 2023. aasta autospordihooaja meistri- ja karikavõistluste...
7. detsember 2023

Ragnar Veerus oli Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis teine

Ragnar Veerus näitas Bahreinis Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis oma grupi kiireimat aega. Kokkuvõttes andis see teise koha. Grand Finalsil...
5. detsember 2023

Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov,...