Nädalavahetus autospordis: Eesti meistrivõistluste punkte jahitakse ringrajal ja driftis, aga toimub muudki

Pärnu Summer Race on ringrajahooaja üks kõrghetki. Foto: Pille Russi

Nädalavahetusel toimub Porsche Ringil 160 osalejaga Pärnu Summer Race ning Kulbilohu rallikrossirajal võistlevad driftijad Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) ja Eesti meistrivõistluste punktidele. Mõlemad võistlused algavad juba täna/reedel.

Pärnu Summer Race kuulub mitmesse võistlussarja, olles ka Eesti meistrivõistluste etapiks. Täna algavad võistlussõidud kell 18.25, laupäeval 10.00 ja pühapäeval kell 13.50. Võistlust on võimalik jälgida nii kohapeal kui otseülekandes Facebooki ja Youtube vahendusel (reede, laupäev ja pühapäev). Samuti on otseülekanne vaadatav Eesti Autospordi Liidu kodulehe avaküljel.

Driftivõistlus South Side Kulbilohu rajal on Pro-klassile Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) meistrivõistluste avaetapiks, ühtlasi on võistlusel mängus Eesti ja Livonia (Eesti ja Läti ühine sari) punktid. Täna/reedel algab Semipro võistlus kell 15.30, laupäeval alustab Semipro kell 10.30 ja Pro kell 15.15. Võistlust näitab otseülekandes drift.television.ee.

Laupäeval sõidetakse Piiroja rallikrossirajal Piiroja Karika V etapp. Võistlus algab kell 9.45. Pühapäeval avaneb testipäeval võimalus proovida Jaanikese uut autokrossirada.

E-autospordis algavad ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused klassis Formula EVAL. Pühapäeval kell 20.00 sõidetakse kvalifikatsioon, 20.20 sprint ja 21.00 põhisõit. Ka seda võistlust on võimalik vaadata otseülekandes.

Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused jätkuvad pühapäevani Rootsis Tierp Arenal toimuva võistlusega Scandinavian Internationals. Eestlastest osaleb Andres Arnover (Ford Mustang) klassis Pro Modified. Võistlusest tehakse samuti otseülekanne.

Laupäeval ja pühapäeval sõidetakse autoralli Leedu meistrivõistluste etapp Rally Rokiškis, kuhu on eestlastest registreerunud Ott Kuurberg / Saimon Köst (Ford Fiesta R2T) ja Sander Ilves / Lauri Veso (VAZ-21051).

MM-punktid on mängus elektrivormelitel. Formula E MM-i viimane ja eelviimane etapp sõidetakse Soulis vastavalt laupäeval ja pühapäeval. Kvalifikatsioonid toimuvad mõlemal päeval kell 5.40 (siin ja edaspidi Eesti aeg) ja võistlus algab samuti mõlemal päeval kell 10.00. Ülekande teevad TV3 Sport Open ja Eurosport.

LOE KA NEID UUDISEID:

4. oktoober 2022

VIDEO. Raassilla uuel rajal stardivad oktoobri keskel ka rallikrossiautod

15.-16. oktoobrini Raassillal toimuval Tarvastu Karika viiendal etapil saavad võimaluse uut rada proovida ka rallikrossiautode ja krosskartidega sõitjad. 15....
3. oktoober 2022

Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli, drift ja maastikuralli

Eesti võidusõitjad osalesid nädalavahetusel ralli maailma- ja Soome meistrivõistluste etapil ja drifti Euroopa sarja võistlusel. Lõpule jõudis ka Rumeenias...
3. oktoober 2022

Tõnis Kasemets võitis Ameerikas IMSA Prototype Challenge´i sarja

Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) võitis Ameerika Ühendriikide sportautode võistlussarja IMSA Prototype Challenge, olles kiireim ka viimasel etapil Michelin...
3. oktoober 2022

Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge

LaitseRallyPark’is toimunud Rallylegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge, kes finaalsõidus edestas Robert Virvest poolteise sekundiga. Finaalis sõitsid viie masinaklassi võitjad...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule