Itaalia võitis FIA Mootorispordimängud, Eesti sai 11. koha

Eesti võistkond mängude avamisel. Foto: SRO / Nico Deumille

Prantsusmaal toimunud FIA Mootorispordimängud võitis Itaalia kolme kuld- ja ühe hõbemedaliga. Eesti jäi ühe pronksmedaliga jagama 11. kohta Taani, Gruusia, Iirimaa ja Iisraeliga.

Riikide arvestuses oli teine Prantsusmaa kolme kuldmedaliga ning kolmas Belgia kahe kulla, ühe hõbeda ja kahe pronksiga.

Eestile tõid pronksmedali rallil kolmanda koha saavutanud Georg Linnamäe / James Morgan (Volkswagen Polo GTI R5. Neljanda koha said eestlastest krosskartide juunioride klassis Armin Raag, driftis Kevin Pesur ning kardivigursõidu võistkond Martaliisa Meindorf ning Jürgen Laansoo.

Esikümnesse mahtusid veel mitmed Eesti võidusõitjad: Martin Juga oli kuues krosskartide seeniorklassis, Carmen Kraav seitsmes kardisprindi seeniorklassis ning Mark Dubnitski üheksas sama ala juunioride võistlusel. E-autospordis sai Juss Parek poolfinaalis 12. koha ning 20 osalejaga finaali ei pääsenud. Autode vigursõidus lõpetas Eesti tiim (Hanna Lisette Aabna ja Kevin Lempu) eelvõistluse 18. kohaga ja kaheksandikfinaalidesse ei pääsenud. Ajalooliste autode rallil võistelnud Marko Mättik / Arvo Maslenikov (VAZ-2101) katkestasid plokikaanetihendi purunemise tõttu.

“Kui enne mänge oli ebaselge, mis meid ees ootab, siis nüüd saan öelda, et mängud läksid korda,” sõnas Eesti meeskonna juht Kuldar Sikk. “Kõik võistlejad said hea rahvusvahelise kogemuse ning mitmel alal jõudsime võistluses suurte riikidega kõrgetele kohtadele. Näiteks kartide vigursõitu Eestis võistlusspordina ei harrastata, kuid sellest hoolimata suutis Eesti tiim rääkida kaasa tippkonkurentsis.”

FIA Mootorispordimängudel osales kokku 72 riiki 463 sportlasega, võisteldi 16 alal. Mängude keskuseks oli Paul Ricardi ringrajakompleks, kus võistlusi jälgis 42 000 pealtvaatajat.

Järgmised FIA Mootorispordimängud toimuvad 2024. aastal Hispaanias Valencias.

LOE KA NEID UUDISEID:

8. detsember 2022

Rahvaspordihooaeg algab 7. jaanuaril Raplamaa rahvaralliga

2023. aasta rahvaspordihooaeg algab 7. jaanuaril sõidetava Raplamaa rahvaralliga, mis on noorteralli Eesti meistrivõistluste ja rahvaralli EAL karikavõistluste avaetapiks....
8. detsember 2022

Misso Karikas alustab uut hooaega juba detsembris

Misso rallikrossirajal sõidetav Misso karikasari alustab 2023. aasta hooaega juba käesoleva aasta 17. detsembril. Kavas on kuni kuus etappi....
7. detsember 2022

Ott Tänak / Martin Järveoja võistlevad 2023. aastal M-Spordi meeskonnas

Ott Tänak / Martin Järveoja võistlevad 2023. aasta autoralli maailmameistrivõistlustel M-Sport Ford World Rally Teamis. Meeskonna juht Richard Millener...
7. detsember 2022

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlustel sõidetakse 2023. aastal kuus etappi

Eesti Autospordi Liidul on hea meel teatada, et autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlustel sõidetakse 2023. aastal kuus etappi. Hooaeg...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule