Dakar jätkus peale puhkepäeva, eestlaste hoog on hea

Urvo Männama / Risto Lepik aitasid katsel kaasvõistlejaid. Foto: Martin Macik

Peale puhkepäeva jätkus Dakari maratonralli üheksanda katsega, mis viis karavani Saudi-Araabias Ar-Riyāḑist Haradh’i. Päeva pikkuseks oli 687 kilomeetrit, millest katse moodustas 358 kilomeetrit.

Rally Raid Estonia meeskondade jaoks oli tegu põneva päevaga, juhtus palju ja Toomas Triisa ning Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) kerkisid T4 klassis 10. kohale. 

Urvo Männama ja Risto Lepik (Toyota Hilux) said katsel 31. koha, kaotades katse võitnud Sebastien Loebile ja Fabian Lurquinile pisut üle 40 minuti. Katse juhtus palju, muuhulgas abistasid nad samuti Toyotaga sõitvaid Henk Lategani ja Brett Cummingsit, kes olid sellel hetkel üldarvestuse teisel kohal.

“Päev hakkas hästi, saime korralikult minema ja siis nägime seismas Lategani. Yazeed Al-Rajhi seisis ka seal ja nad pidasid meid ka kinni. Küsisid, kas meil on nn pimedaid, mida voolikutele vahele panna. Meil oli ja nende otsimise ja kõige peale aega seal kulus, aga see on mängu osa. Sealt edasi saime ühe kiire konkurendiga 60 kilomeetrit koos lasta, oli hea kiire sõit. Siis oli üks segane koht, kus jälgede järgi oli näha, kuidas kõik olid ekselnud. Otsisime seal mõnda aega, et kontrollpunkt üles leida. Saime liikuma ja üle ühe nuki tulles kukkusime parema poolega kahe kivi otsa ja sinna läks kaks rehvi. See tähendas, et tulime 230 kilomeetrit „kikivarvul“, sest varurehve enam polnud. Lõpuks oli õnneks liivasem, seal saime taas hoo üles. Kuna katse oli kiire, siis koht jah, nii hea polnud aga ajavahed olid väikesed,” võttis Urvo Männama katse kokku. 

Üldarvestuses on Männama ja Lepiku koht 26, kaotust ralli liidritele Nasser Al-Attiyah’ile ja Mathieu Baumelile on 10 t 11 min 41 sek ja uustulnukate arvestuses on nad kolmandad.

Urvo Männama ja Risto Lepiku üheksanda katse kokkuvõte on siin: https://fb.watch/hZ-5nKMaiA/

Toomas Triisal ja Mart Meerul juhtus katsel vähem aga ka neil õnnestus kivisema koha peal üks rehv lõhkuda. Katselt T4 klassis 14. koht, katselt kaotust 16.20 ja üldarvestuses tõusid nad 10. kohale. 

„Kuna eelmisel katsel jäime kinni, siis startisime täna tagantpoolt. Katse õnnestus päris hästi, saime alguses düünides mõned veokad kätte. Siis oli üks navigeerimise mõttes keeruline koht, kus paljud ekslesid. Mart tõi meid seal super hästi ja kiiresti läbi. Hea tunne oli ja siis korraks kuulsime, kuidas üks kivi kolinal auto alt läbi käis ja lootsime, et äkki rehv ei läinud. Paraku mitte, nii et ühe rehvi saime ikka katki. Üldiselt aga hea päev ja nüüd on ees ootamas üks päris raske päev, kus katse ise on küll lühike aga keeruline,“ rääkis Toomas Triisa peale katset. 

T4 klassis on nende positsioon 10. Liidrid on nende klassis Rokas Baciuska ja Oriol Vidal Montijano, kellele eestlased kaotavad 3 t 50 m 59 sek

Toomas Triisa ja Mart Meeru üheksanda katse kokkuvõte on siin: https://fb.watch/h_0a-iqo2-/

Kolmapäeval siseneb Dakar Rub al Khali kõrbe, mis araabia keelest tõlgituna tähendab tühja kvartalit, piirkonda. Inglise keeles Empty Quarter on 650 000 ruutkilomeetrine düünidega liivaväli, mis katab neljandiku Saudi-Araabia pindalast. Seal sõidetakse ka neljapäeval ja reedel Dakari maratonkatse. Kolmapäeval on esmalt kavas 467 kilomeetrine ülesõit katse starti, siis 114 kilomeetrit katset ja selle järel 42 kilomeetrit ülesõitu laagripaika, mis asub Haradh’is. 

LOE KA NEID UUDISEID:

1. veebruar 2023

Jäärajasõidu Eesti karikavõistlused startisid osavõturohkelt

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste sarja avaetapp peeti Korijärve ideaalilähedasel jääl. Suurepäraseid võistlusolusid oli kasutamas tänavasõidurehvidega varustatud võistlusklassides 97 ja piikrehvidel...
31. jaanuar 2023

Raamat “Autosport 2022” jõudis müügile

EAL-i kontorist ning e-poest on võimalik osta raamatut “Autosport 2022”, mis esmakordselt autospordi aastaraamatute ajaloos kajastab lisaks autospordile ka...
31. jaanuar 2023

VIDEO. Juhan Mänd pälvis Priit Pallo nimelise auhinna “Eesti autospordi hing”

Käesoleval aastal esmakordselt välja antud Priit Pallo nimelise auhinna “Eesti autospordi hing” pälvis staažikas autospordikohtunik Juhan Mänd. Juhan Mänd...
31. jaanuar 2023

Otepää talverallile registreerus 85 võistluspaari

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023. aasta hooaeg saab avastardi eeloleval laupäeval Otepääl. Avaetapina sõidetavale Otepää talverallile registreerus kümnes...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule