Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistlused jätkuvad eeloleval nädalavahetusel Lätis

Stardirivi avavad Gregor Jeets / Timo Taniel. Foto: Pille Russi

Meistrivõistluste teise etapina sõidetakse Rally Alūksne, mis algselt oleks pidanud toimuma juba kuu aega tagasi, kuid kehvade lumeolude tõttu olid korraldajad toona sunnitud võistluse edasi lükkama. Nüüd on võistlejaid, keda Lätis stardis ligi 100, ootamas suurepärased lumeolud.

Koduste meistrivõistluste hooaja teisele talverallile registreerus Eesti meistrivõistluste arvestuses 58 võistluspaari. Koos Läti meistrivõistluste erinevates klassides osalejatega stardib 11. Rally Alūksnele kokku 97 võistluspaari.

Stardirivi avavad möödunud aastased Eesti absoluutarvestuse ja EMV2 klassi meistrid Gregor Jeets / Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo). Eestlaste järel saavad stardi kodupubliku lemmikud Mārtiņš Sesks / Renārs Francis, kelle võistlusautoks on Škoda Fabia R5. Eestlastest toovad veel Lätis starti R5 auto  Kaspar Kasari / Rainis Raidma, kellele on see teiseks stardiks nende uue Škoda Fabia R5 võistlusautoga. Viiendana saavad Alūksnes rajale kaks nädalat tagasi Läti meistrivõistluste avaetapi, Sarma ralli võitnud Timmu Kõrge / Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo X).

Rally Alūksne stardirivist ei puudu ka võistluse kolmekordne võitja Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo VIII), kelle kõrval sel korral istumas Ivars Grošus. Eestlased ei ole veel Alūksne ralli ajaloos üldvõiduni jõudnud.

EMV3 klassis on sarnaselt Otepää talveralliga ainsa Eesti võistluspaarina startimas Janno Pagar / Mikk-Sander Laubert (Ford Fiesta Rally3).  Eestlastele on Läti teedele konkurentsi pakkuda tulnud võistlejad Poolast. EMV4 klassis on võistluspaare kokku 10 ja nende hulgas ka meistrivõistluste liidrid Jaspar Vaher / Evelin Mitendorf (Ford Fiesta Rally4).

EMV5 ja EMV6 klassides on hooaja teisele etapile startimas võrdselt 15 võistluspaari, kelle hulgas ka mõlema klassi liidrid – Emils Blums / Didzis Eglitis (Mitsubishi Lancer Evo IX) ja Taavi Niinemets / Esko Allika (BMW M3).

Kaherattaveoliste EMV7 ja EMV8 arvestuses on hooaja teisele etapile end mõlemas arvestuses registreerunud kuus võistluspaari ja klassivõidu eest on taas heitlemas ka klasside liidrid – Robert Kikkatalo / Robin Mark (Honda Civic Type-R) ja Oskar Männamets / Holger Enok (Citroën C2 R2 MAX).
Rally Alūksne avakatsele stardivad Jeets / Taniel reede õhtul kell 18.40. Kokku sõidetakse kahe võistluspäevaga kümme kiiruskatset ja läbitakse 93,84 katsekilomeetrit. Kes tõstavad pea kohale hooaja teise etapi esikoha karikad, selgub laupäeval kell 20.00.

Rally Alūksne on pealtvaatajatele tasuline ja rallipassi, mis maksab 15€ saab soetada http://www.bilesuparadize.lv Kohapeal toimub piletimüük vaid ettenähtud piletimüügi kohtades (mitte katsetel) ja seal samas peab ka internetist ostetud pääsme reaalse rallipassi vastu vahetama. Kuni kümneaastased lapsed pääsevad võistlust vaatama tasuta. 

Rally Alūksne LIVE tulemusi saab jälgida  – https://lrc.lv/

LOE KA NEID UUDISEID:

8. detsember 2023

Veerus võitis Bahreinis eelsõidu ja stardib eelfinaali esireast

Ragnar Veerus võttis Bahreinis toimuval Rotax Grand Finalsil DD2 klassis eelsõidu võidu, teise ja kolmanda koha. Reedel stardib ta...
7. detsember 2023

Algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril ERM-is

Täna/neljapäeval algas piletimüük EAL galale 13. jaanuaril Eesti Rahva Muuseumis Tartus. Galal autasustatakse 2023. aasta autospordihooaja meistri- ja karikavõistluste...
7. detsember 2023

Ragnar Veerus oli Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis teine

Ragnar Veerus näitas Bahreinis Rotaxi Grand Finalsi kvalifikatsioonis oma grupi kiireimat aega. Kokkuvõttes andis see teise koha. Grand Finalsil...
5. detsember 2023

Eesti kardisportlased võistlevad Rotaxi Grand Finalsil Bahreinis

9. detsembrini sõidetakse Bahreini rahvusvahelisel kardirajal Rotaxi aasta suurvõistlus Rotax Max Challenge Grand Finals. Eestit esindavad tänavu Nikita Ljubimov,...