Andres Arnover saavutas kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste etapil teise koha

Andres Arnover jõudis EM-etapil finaali. Foto: Eurodragster.com

Andres Arnover (Ford Mustang) saavutas kiirendusspordi Euroopa meistrivõistluste kolmandal etapil Nitrolympx Saksamaal Hockenheimringil klassis Pro Modified teise koha ja jätkab sarja samuti teisel positsioonil.

Finaalis läks Arnover kokku hollandlase Michel Tooreniga (Plymouth Barracuda), kes edestas eestlast kolme sekundituhandikuga. Arnoveri aeg veerandmiilil oli 6,023 sekundit (392,87 km/h), Toorenil 6,020 (387,75 km/h). “Kaks meetrit jäi võidust puudu,” sõnas Arnover. “Rada oli libe ja ehkki keerasime autol võimsust maha, pidin juhitavuse säilitamiseks siiski natuke kiirust vähendama.”

Võistlusnädalavahetus algas Arnoverile ärevalt, sest auto rike ei võimaldanud reedestes kvalifikatsioonides osaleda. “Esimese sõidu stardis suri mootor lihtsalt välja. Tulime tagasi boksi, kõik töötas nagu peab, kuid järgmise sõidu eel jälle sama lugu,” rääkis Arnover. “Reedene päev kulus veaotsingule, lõpuks selgus, et probleem oli ühe juhtme sisemises katkestuses. Väliselt paistis juhe terve.”

Juhe oli aga osa süsteemist, mis peab kriitilises olukorras auto mootori seiskama. Voolukatkestust tõlgendas auto kui hädaolukorda.

Laupäeval sõitis Arnover välja üheksanda aja ja pääses eliminaatorisõitudesse. Esimese vastase, briti Andy Robinsoniga (Chevrolet Camaro) oli sõit äärmiselt võrdne: reaktsiooniaeg täpselt sama 0,047 sekundit, 100 meetril olid autod täiesti kõrvuti, kuid finišis suutis Arnover rivaali 0,024 sekundiga alistada.

“Minul on turbomootor, temal kompressormootor, turbo eelis ilmneb just sõidu lõpufaasis,” rääkis Arnover. “Ilm oli väga kuum ja rehvide haardumine üsna vilets. Pidin enne sõidu lõppu nii selles sõidus kui mitmes teises järgi andma.”

Järgmises väljalangemissõidus šveitslase Marcus Hiltiga (Chevrolet Corvette) saavutas eestlane oma võistluse parima aja 5,967 sekundit ja kogu Pro Modified klassi suurima kiiruse 402,03 km/h.

Poolfinaalis tegi Arnover soolosõidu, kuna vastase, rootslase Jan Ericssoni Chevrolet Camarot tabas tehniline rike ja ta starti ei tulnud.

Enne viimast etappi 8.-11. septembrini Suurbritannias Santa Podis juhib sarja Ericsson 269 punktiga, Arnoveril on teisena 221 punkti ja hollandlasel David Vegteril (Chevrolet Camaro) 216 punkti. Võimalus tulla Euroopa meistriks on nii neil kolmel kui mitmel teisel punktitabelis tagapool asuval sõitjal.

Andres Arnover (vasakul karikaga) jätkab EM-sarja teisel positsioonil. Foto: Janis Piiritalo

LOE KA NEID UUDISEID:

4. oktoober 2022

VIDEO. Raassilla uuel rajal stardivad oktoobri keskel ka rallikrossiautod

15.-16. oktoobrini Raassillal toimuval Tarvastu Karika viiendal etapil saavad võimaluse uut rada proovida ka rallikrossiautode ja krosskartidega sõitjad. 15....
3. oktoober 2022

Eestlaste rahvusvahelised tulemused: ralli, drift ja maastikuralli

Eesti võidusõitjad osalesid nädalavahetusel ralli maailma- ja Soome meistrivõistluste etapil ja drifti Euroopa sarja võistlusel. Lõpule jõudis ka Rumeenias...
3. oktoober 2022

Tõnis Kasemets võitis Ameerikas IMSA Prototype Challenge´i sarja

Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) võitis Ameerika Ühendriikide sportautode võistlussarja IMSA Prototype Challenge, olles kiireim ka viimasel etapil Michelin...
3. oktoober 2022

Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge

LaitseRallyPark’is toimunud Rallylegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge, kes finaalsõidus edestas Robert Virvest poolteise sekundiga. Finaalis sõitsid viie masinaklassi võitjad...

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule