Eesti ringrajasõitjatel läks Soomes hästi

BMW 325 Cupi start Botniaringil. Foto: EST1 Racing

Ringrajasõidu Eesti lahtiste meistrivõistluste etapil Soomes Botniaringil jõudsid Eesti võidusõitjad mõlemas klassis poodiumile.

Mõlemas meistrivõistluste klassis, BMW 325 Cup ning Porsche GT3 Cup, on tugev rahvusvaheline konkurents. BMW-del oli parim Eesti võidusõitja Alex Ivanov teine. Võitis prantslane Leo Messenger, kolmanda koha sai lätlane Ricards Subeckis. Eestlastest jõudsid esikümnesse veel kaheksanda kohaga lõpetanud Romet Reisin ja üheksanda koha saanud Carmen Kraav.

EAL ringrajakomitee esimees Raimo Kulli lisas, et esikolmiku tulemused on esialgsed, sest autode amortisaatorid saadeti tehasesse kontrolli. “Võidusõit oli põnev,” lisas Kulli. “Enamikule eestlastele oli Botniaring uus ja tean, et näiteks Alex Ivanov treenis enne võidusõitu simulaatoris. Rada on huvitav, suhteliselt pikk ring ning nõuab oskuslikku sõitu.”

Porsche GT3 Cupi võitis Eestit esindav Thomas Padovani, teine oli leedulane Mantas Janavicius ja kolmas soomlane Emil Westman . Eestlastest oli esikümnes veel neljanda kohaga lõpetanud Thomas Kangro. 17 osalejaga Porsche-klassis sündis osavõturekord.

Väljaspool Eesti meistrivõistlusi saavutas BTC2 klassis esikoha Simo Lind, Formula Historicus oli Taavi Kroon teine. Kuue tunni sõidus oli ALM Motorsport TCR-klassis samuti teine.

Nankang Endurance Academy kahe tunni kestvussõidus oli Alex Ivanov teine, Carmen Kraav  kolmas ning Romet Reisin / Priit Kadastik neljandad.

LOE KA NEID UUDISEID:

1. juuli 2022

Nädalavahetus autospordis: palju võistlusi Eestis ja välismaal

Nädalavahetusel on Eesti meistrivõistluste punktid mängus neljal alal, lisaks võistleb hulk meie võidusõitjaid piiritagustel võistlustel. Terminal Oil Eesti meistrivõistlused...
1. juuli 2022

Veoautokross naaseb Taali rajale

Pärast 15aastast pausi toimub tänavu 10. juulil taas Taalis veoautokross. Viimati võisteldi Taalis veoautodega 2007. aastal. “Rada sobib veoautodele...
30. juuni 2022

Tallinnas toimub nädalvahetusel suur driftivõistlus

Reedest pühapäevani toimub Tallinnas Saku Suurhalli juures drifti Balti ja Eesti meistri- ning karikavõistluste etapp. Lisaks Eesti sõitjatele osalevad...
30. juuni 2022

VIDEO. Läänemaal tuleb vaatemänguline maastikusõiduvõistlus

Nädalavahetusel Läänemaal Nõmmemaa külas toimuval maastikusõiduvõistlusel Ridala Offroad Metsik Laas ootab võistlejaid ees suhteliselt väikesele maa-alale mahutatud vaheldusrikas rada....

Eesti Autospordi Liit

Reg. nr: 80076023
Aadress:
Mustamäe tee 4, 10621, Tallinn
Tel.: +372 6398 666
E-post: info@autosport.ee

Olulised lingid

Olulised lehed

Jälgi Eesti Autospordi Liitu ka:

© Kõik õigused on reserveeritud Eesti Autospordi Liidule